Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ktory motorovi olej ?


Recommended Posts

Odesláno

Vix preco ?

Nechcem sa hadat, ale vzdy som si myslel, ze 5W na 30 je riedkejsi ako 5W 40, ktory by mal byt hustejsi.

Tj logicky, ked startujem v zime, tak mam motor chladnejsi, ako ked ho startujem v polke augusta.

Dalej si myslim, ze cim je olej teplejsi, tak tym aj redne, cize je redsi.

Preto si myslim, ze za studeneho startu cez zimu je lepsi redsi olej, ktory lepsie premaze motor kym je este studeny.

A zase si myslim, ze v lete, ked motor je aj za studena pomerne tepli, a tazsie sa chladi, je lepsi hustejsi olej, ktory ani pomerne vyssou teplotou nie je taky riedky.

Takto som to doteraz chapal, prosim nezlincujte ma, radcej ma opravte ak to je zle...

Odesláno
Původně zaslal: Lubk0

Vix preco ?

Nechcem sa hadat, ale vzdy som si myslel, ze 5W na 30 je riedkejsi ako 5W 40, ktory by mal byt hustejsi.

1) Nepíši hustější, nýbrž lehkoběžná.

2) Ano, při provozní teplotě bude 5W-30 řidší než 5W-40

Tj logicky, ked startujem v zime, tak mam motor chladnejsi, ako ked ho startujem v polke augusta.

Ano, svatá pravda - v srpnu jsem v naši republice nikdy nelyžoval

(pozn.: Beru v potaz start motoru, jehož teplota se rovná teplotě okolí)

Dalej si myslim, ze cim je olej teplejsi, tak tym aj redne, cize je redsi.

S tím se nedá než souhlasit

Preto si myslim, ze za studeneho startu cez zimu je lepsi redsi olej, ktory lepsie premaze motor kym je este studeny.

Ano, to platí, obecná pravda

A zase si myslim, ze v lete, ked motor je aj za studena pomerne tepli, a tazsie sa chladi, je lepsi hustejsi olej, ktory ani pomerne vyssou teplotou nie je taky riedky.

Proč chceš v létě jet dobrovolně o něco déle se suchým motorem?

(pozn.: Opět beru v potaz start motoru, jehož teplota se rovná teplotě okolí)

Takto som to doteraz chapal, prosim nezlincujte ma, radcej ma opravte ak to je zle...

Guest Šindy 307 SW 125 kW
Odesláno

Tak se taky přidam.O tomhle by se dalo dlouho spekulovat.Nejlepsi ujet na jeden olej treba 400 000 a pak se muze rict že je dobry.Hlavne nemenit porad znacky. Ujeli jsme s motorem na Castrol 350t.Motor lital.Pak jsme tam dali neco jineho a výkon šel za chvili dolu. Jak mi psal homat - misto oleje 5W40 total na ktery mam najeto 48000. Ted asi zkusim ten pro FAP ineo 5W30 total. Doufám ze nalitam milion km.:D No to asi tezko kdyz ho mam porad v garazi. Mlada mi rika ze ho opecovavam casteji nez ji. He he. Lubko dej tam Castrol - je dobrej.

Odesláno
Původně zaslal: Šindy 307 SW 125 kW

...Hlavne nemenit porad znacky. Ujeli jsme s motorem na Castrol 350t.Motor lital.Pak jsme tam dali neco jineho a výkon šel za chvili dolu.... ....Lubko dej tam Castrol - je dobrej.

S týmto plne súhlasím. Tiež mám takéto skúsenosti a to pri viacerých autách. Proste sú motorové oleje a Castrol.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...