MASAKER Odesláno 26. září 2008 Odesláno 26. září 2008 caute! zacali mi piskat a hrkotat loziska v alternatore mam 307 2,0HDi 80kw rv 2002 teda december 2001 sa mi zda... kolko ma to bude stat? da sa to v pohode vymenit alebo je to nejak s niecim v jednej kope takze budem musiet kupit nejaky diel? takze co ma loziska budu stat a aka je narocna vymena. .. popripade ako sa menia.. dik! Citovat
MASAKER Odesláno 27. září 2008 Autor Odesláno 27. září 2008 to nikto nevie? ani cenu odhadom? :myslim Citovat
Guest servisman Odesláno 27. září 2008 Odesláno 27. září 2008 vem to obecně pokud si to budeš dělat sám tak tě stojí jen ložiska a práci nepočítaje,pokud si vyndáš altík a někomu odvezeš platíš opravu,pokud auto odvezeš zaplatíš i demontáž montáž .Také při rozebrání se zjistí co je špatné uhlíky ,které by stála za výměnu. jinak v serviceboxu se dá zjistit co máš za altík Bosch či Valeo a typ.Následně zjistit cenu [upravil dne 27/9/08 honza406] Citovat
ozzy56 Odesláno 27. září 2008 Odesláno 27. září 2008 Doporučuju vytáhnou altík ven a nechat si ho odborně zgenerálkovat.(nejen vým. ložisek) Jestli ho neumíš demontovat sám,tak odvez celé auto do opravny. Citovat
Guest servisman Odesláno 27. září 2008 Odesláno 27. září 2008 jen aby to neuděli následovně že dají nový altík Citovat
ozzy56 Odesláno 27. září 2008 Odesláno 27. září 2008 Původně zaslal: honza406 jen aby to neuděli následovně že dají nový altík Nemůžou dávat nový altík,aniž bys jim potvrdil výměnu za nový, když chceš starý do GO. Osobně altíky a startery vytahuju sám--nechám opravit ( GO ) a namontuju zpět. Zatím bez jediného problému. Citovat
Guest servisman Odesláno 27. září 2008 Odesláno 27. září 2008 to ozzy1956 já si to dělám taky sám Citovat
ozzy56 Odesláno 27. září 2008 Odesláno 27. září 2008 Původně zaslal: honza406 to ozzy1956 já si to dělám taky sám Myslím,že je to nejlepší,co může obyčejný člověk udělat. Nejsou to jen ložiska,chce to proměřit při zátěži a bez zátěže,je někdy potřeba soustružník atd.,ten chlapík to dělá denně a má na to různé stolice k vyzkoušení Citovat
MASAKER Odesláno 28. září 2008 Autor Odesláno 28. září 2008 som z ruzomberka... neviem kde to robia.. a loziska som schopny vymenit aj sam.. popripade uhliky.. takze ma zaujimala skor ta cena tych lozisk.. Citovat
Guest servisman Odesláno 28. září 2008 Odesláno 28. září 2008 nevím co tam máš za altík jedině zjistit podle VIN co tam máš a pak se podívat kolik stojí Citovat
pastorek Odesláno 28. září 2008 Odesláno 28. září 2008 Původně zaslal: MASAKER som z ruzomberka... neviem kde to robia.. a loziska som schopny vymenit aj sam.. popripade uhliky.. takze ma zaujimala skor ta cena tych lozisk.. - Temer vo všetkých sú jednoradové obojstranne kryté guličkové ložiská. V prednom víku je to zuším 6303 a zadné malé si nepamätám presne ale tuším 6000 alebo 6001. Dajú sa kúpiť bežne v obchode s ložiskami a cena cca do 300 korún. Pri demontáži zadného si daj pozor aby si nepoškodil krúžok komutátora. Ten býva často dosť vydraný a treba ho zrovnať. Keby bol moc zodraný tak šikovný sústružník tie krúžky dokáže urobiť z tyčovej medi. Naposledy ma to stálo 200 Sk. - Uhlíky ma vyšli 120 korún. Menia sa dosť blbo lebo sú naletované v regulátore. Na niektorých to býva celé zaliate plastom. - Ložiská odporúčam pred montážou ešte domazať. - Ešte pozor pri rozoberaní. Dáva sa dolu predné víko i s rotorom tak aby stator zostal na spodnom. Je tam letovaný a pri demontáži občas ide dolu s predným víkom. [upravil dne 28/9/08 pastorek] Citovat
Guest servisman Odesláno 29. září 2008 Odesláno 29. září 2008 to pastorek koukal jsem na altík z favouše tam jsou ložiska 6201-2RS/C36 a 6303-2RS/C36 Citovat
pastorek Odesláno 29. září 2008 Odesláno 29. září 2008 Původně zaslal: honza406 to pastorek koukal jsem na altík z favouše tam jsou ložiska 6201-2RS/C36 a 6303-2RS/C36 No tak to je potom ono. Na Peugeotoch sú také isté. Mne už hlava blbo drží čísla. [upravil dne 29/9/08 pastorek] Citovat
Guest servisman Odesláno 29. září 2008 Odesláno 29. září 2008 tak to by bylo dobrý ,protože podle peugeot katalogu stojí jedno ložisko asi 1600 a na další jsem ani nekoukal Citovat
MASAKER Odesláno 2. říjen 2008 Autor Odesláno 2. říjen 2008 diki chalani toto mi velmi pomohlo... dik fakt Citovat
Guest servisman Odesláno 2. říjen 2008 Odesláno 2. říjen 2008 tak se pochlub co jsi měnil a jakíé tam nakonec byly Citovat
martinmz Odesláno 6. říjen 2008 Odesláno 6. říjen 2008 Loziska kupis aj v Pilexe ale si nekupuj zavrete plechom som tiez z RK ak budes potrebovat stocit kruzky daj vediet martinmz@post.cz Citovat
JanoRS Odesláno 14. červen 2011 Odesláno 14. červen 2011 Mne vychádza z alternátora pri studenom motore zaujímavý zvuk: niečo medzi \"cinkajúcou\" oceľovou guličkou o kov a preskakovanie iskry na sviečke (ale cca. 10x hlasnejší zvuk). Zaujímavé je to , že to robí len ráno a to len pokial sa motor trošku nezohreje, po obede vôbec(ale možno časom začne ) V blízkej dobe plánujem meniť remen na alternátore takže sa pozriem na ložíska, len mam taky pocit že to v nich asi nebude. nestretol sa niekto s podobným problémom? Citovat
koblih69 Odesláno 14. červen 2011 Odesláno 14. červen 2011 Nevím co máš za motor, ale neodchází ti třeba volnoběžka? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.