Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak zvýšit výkon u 307 1.6 16V???


Mirrae24

Recommended Posts

Ahoj,

zajímalo by mě, jak se dá zvýšit výkon u 307 1.6 16V benzínu??? O chiptuningu jsem neslyšel moc pozitivních reakcí a co se týče benzínu už vůbec. Přijde mi, že má 307 má menší tah za plynem než otcova Felici 1.3.

Teď jsem si tam nechal dělat laděný výfuk, výkon není nijak znát, zvuk pěknej ale výkon stejnej, navíc to bude trošičku víc papat.

Co by pomohlo ke zvýšení výkonu? Laděné svody výfuku? nebo co ještě tak nějak finančně dostupněho??? Děkuji za typy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sání, filtr, airbox... za pár kaček a bude se to lépe točit

to je tu5jp4 vid, tak treba sání ze saxa vts nebo 106 s16, vetsi vstrikovace, svody... dá se lecos

podle me provnavat feldu a 307 nejde, vem si pohotovostni hmotnosti aut - nesrovnatelne

a felda bude mit 51 kw a ty mas 80 a rozdil bude treba 200 kg podle specifikace aut....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak, ked chces poriadny výkon aby ta oprelo,do sedaciek tak si kup auto s poriadnym motorom a vykonom....ale myslim ze 1,6 16V nieje az taka zdochnuta...ide to pomerne celkomd dobre..a myslim si ze felda 1,3 sa nechyti....ani zdaleka....

Původně zaslal: jozefsv

neviem preco kazdy tuzi mat auto s malym motorom a potom sa cuduje ze to netaha.vykon mu nepridas nikdy taky aby si to nejak pocitil.jedine tak to pocitis na penazenke

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se sice nechytí, ale ale jde víc za plynem než má 307, zkrátka jde rychleji do otáček. Nic víc.

:superDíky za rady, prodám ho, rozbiju prasátko a zkusím to nové Audi A6 s dvěma turbodmychadlama a deseti válcema, má to skoro 600 koní, snad mě to zarazí do sedaček ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mal som megana II 1,5 dci 62 kW a kamos mal 307 1,6 Hdi s 66kW, sam tomu neveril ze megan isiel lepsie, lepsi tak, lepsie do otaciek....bol dravy.....ta 1,6 hdi bola oproti nemu zdochlina

na megane II nemozem dopustit... s nim som bol maximalne spokojny...niekedy banujem ze som ho predal...mal som ho dat radsej drahej a bol by pokoj.... urcite lepsie ako terajsia C3 1,4 HDi :bojim:bojim

Původně zaslal: Mirrae24

Ovšem tchán má Renault Megane II taky 1.6 16V, má tam sportovní filtr, možná ještě nějakou drobnůstku (chip určo ne e) a jede to neskutečně líp jak ta má 307, neskutečně = NESKUTEČNĚ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

svody pomuzou hodne, mozna vyndat katalyzator, ale hlavne ty svody, pokud budou na zakazku a odladeny, tak vyjdou tak na 30 smetanu :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna bych se zameril na standard a snazil se zjistit, jestli neni neco spatne na serii. Ja si teda na vykon nestezuju a do otacek jde perfektne. Octavky se nechytaj (dle vykonu). Je pravda, ze dobre zajeta Felda jde pekne - je o cca 200kg lehci. Stejne ale myslim, ze by se nechytala. I papirove ma mensi zrychleni. Na nase silnice je tenhle motor dle me ideal, predjizdeni neni problem.

Jinak bych to taky resil vymenou za silnejsi motor. Vyjde to lacineji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jakub106GTI

Původně zaslal: Scratch

svody pomuzou hodne, mozna vyndat katalyzator, ale hlavne ty svody, pokud budou na zakazku a odladeny, tak vyjdou tak na 30 smetanu :-(

ale dobre uděláno to dá i 20 koníků ne?

ne, to ti prida aspon 120koni..:P:P:P

mozna u motoru co mel pred svodama 200koni tak po svodech bu de treba mit 220, ale i tak o tom pochybuju, zalezi na hromade faktoru... ja kolikrat zasnu, jaky se mezi lidma drzej famy...:myslim

Původně zaslal: Mirrae24

Ahoj,

zajímalo by mě, jak se dá zvýšit výkon u 307 1.6 16V benzínu??? O chiptuningu jsem neslyšel moc pozitivních reakcí a co se týče benzínu už vůbec. Přijde mi, že má 307 má menší tah za plynem než otcova Felici 1.3.

Teď jsem si tam nechal dělat laděný výfuk, výkon není nijak znát, zvuk pěknej ale výkon stejnej, navíc to bude trošičku víc papat.

Co by pomohlo ke zvýšení výkonu? Laděné svody výfuku? nebo co ještě tak nějak finančně dostupněho??? Děkuji za typy....

kup si silnejsi auto, protoze z 1.6 nikdy nedostanes vykon a kroutak jako treba z 2.0 za cenu nizzi nez je porizovaci hodnota silnejsiho auta...

[upravil dne 14.8.08 jurash]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pokud jsem spravne rozumel, tak dotaz znel na to, jak navysit vykon. Osobe se zrejme jedna o lehke navyseni a ne prestavbu na drag ......, ty videa jsou tu inzerovany uz nekolikrat, tak kdyz mu nic rozumnejsiho nez koupit nove auto neporadite tak sem nelezte. Tady je sekce tunning a ne bazar.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci větší \"krouťák\", ale jen zvýšit výkon, to snad nejde??? Nevím proč na mě hned se Suprou? Asi jí každej máte doma že?! To se máte.... Nechci aby mě to zatlačilo do sedaček, jen chci trochu víc výkonu za rozumný peníz než je klasická výroba 307. Toť vše ...

...to Scrattch:

Díky za oporu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chip to zvedne cca o 8-10 koni, kdyz das vzduchovy filtr, taky to malicko neco prida. Pokud chces delat vyfuk, tak vyndej kat, zlepsi se pruchodnost, hlavne tam nech stredni tlumic, rezonator ve vetsine pripadu univerzalni vse akorat zkurvi

jak pises ladeny vyfuk - dal jsi tam koncovy tlumic - ten vetsinou nic neprida pokud neni origo ladeny

pokud mas pocit, ze to auto malo tahne, je to o tom kroutaku :-)

[upravil dne 15/8/2008 Scratch]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to nemyslel ve zlym. Sam jsem si k tomu napsal off topic. To bylo jen pro pobaveni bokem. Nemuzu vedet, co je v kazdym vlaknu.

Za rozumny peniz? Tak to me napada jen ten ladak, rezonator, otevreny filtr, preprogr. jednotky - ale opravdu nevim, jestli to zaruci adekvatni narust. Ale rad se taky dozvim vic, i kdyz pro me je to jen info...

Vetsi peniz? Ostrejsi vacky, uprava hlavy, kanalu, ladene svody, popr. turbo.

Nezlob se, ale muj nazor je volba silnejsiho motoru.

A uz se budu jen divat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...