Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Zdravim fandy 306tek. Nejde mi 1.-3. stupen ventilatoru (vnitrni) tzn. ze mi jede jen na plno a usuzuji ze bude problem nekde na ceste k predradnym odporum ventilatoru ci u nich samotnych. Potreboval bych proto vedet, kde se fyzicky nachazi...mam 306 1.4i rok 97. Dik za rady (forum jsem prosel cele a neuspesne)

[upravil dne 17.7.2008 foxdon]

Odesláno
Původně zaslal: foxdon

Diky, snad to podle toho najdu,...ale je to spis pozice 4, jak pise pastorek, ne?!

PS: mohl bych vedet odkud je ten nakres?

Tie odpory sú pozícia 4 no možno sú namontované v prírube ventilátora čo je pozícia 1. Preto som napísal aby si šiel po kábloch. Neviem presne kde sú. Pomaly kažý typ ich má inde, no vždy sú tak aby boli chladené prúdom vzduchu ventilátora.

Ten nákres je z http://public.servicebox.peugeot.com/ Treba sa tam zaregistrovať.

Odesláno

Ja som ten odpor menil. Musíš dať dolu kryt ventilátora pod kapotou Poz. 2. Odpor by mal byť v tom otvore pri ventilátore, prichytený o karosériu.

  • O 2 měsíce později...
Odesláno
Původně zaslal: emo

Ja som ten odpor menil. Musíš dať dolu kryt ventilátora pod kapotou Poz. 2. Odpor by mal byť v tom otvore pri ventilátore, prichytený o karosériu.

Uz jsem to taky vyresil.. skutecne se tam clovek nejlepe dostane tou \"sitkou\" z motoroveho prostoru...pry to jde i zespod, ale je nutne oddelat motor ventilatoru. Ja mel ale hlavni problem v tom, ze predchozi majitel po spaleni odporu (ci tepelne pojistky?) na vystupu z predradnych odporu k ventilatoru proste sproste draty pretal a naletoval primo na kabel od rychlosti 4 :bacha, takze mi to ani jit nemohlo. Vyresil jsem to tak ze jsem ten jeden odpor preklenul medenym dratem a kabelaz vratil to do puvodniho stavu... :mrk a uz to jede jak ma!!

Odesláno

jo a jeste k tomu obrazku, kdyby nekomu nebyly jasne ty dohady tady: odpory jsou oznaceny 4, ulozeny v prirube 3 a priruba je na ventilatoru 1... 2 to je ta \"sitka\" a ta je az uplne nahore nad celym timto slozenim - je upevnena na kastli v motorovem prostoru a prilepena takovou hnusnou lepkavou pastou...takze po odendani te k odporum ma clovek krasne pristup :papa

  • O 3 týdny později...
Odesláno

Já na to taky půjdu jen co mě trochu přejde náhodné onemocnění,v horečkách na to nejdu,díky pastorkovi za pomoc a schémata,akorát jestli někdo ví čím je nahradit či jaký drát-jaké tlouštky použít atd,nebo kde je sehnat tak dejte vědět.Mě nejde vent.vůbec,osvětlení co nešlo atd-opraveno...

Odesláno
Původně zaslal: Jindras

Já na to taky půjdu jen co mě trochu přejde náhodné onemocnění,v horečkách na to nejdu,díky pastorkovi za pomoc a schémata,akorát jestli někdo ví čím je nahradit či jaký drát-jaké tlouštky použít atd,nebo kde je sehnat tak dejte vědět.Mě nejde vent.vůbec,osvětlení co nešlo atd-opraveno...

Pokud ti nejde vubec, tak bych se vsadil ze to bude, pokud ne v kabelech, odpor R1 (nebo tepelna pojistka...nevim co to je) ktery neni z odporoveho dratu, ja jsem to preklenul normalne medenym cca 2mm dratem. Odporovy drat se necha koupit, ale po 5 nebo 10metrech. Jinak schema v knize \"306 Jak na to\" neodpovida skutecnemu zapojeni, tedy aspon u me. Zapojene to je tak, ze odpory jsou v serii a za kazdym je vystup na urcitou rychlost ventilatoru. Asi tak:

ventilator -[R1]- 4.rychlost -[R2]- 3. -[R3]- 2. -[R4]- 1.rychlost

Snad je to k pochopeni.

Odesláno
Původně zaslal: foxdon

Původně zaslal: Jindras

Já na to taky půjdu jen co mě trochu přejde náhodné onemocnění,v horečkách na to nejdu,díky pastorkovi za pomoc a schémata,akorát jestli někdo ví čím je nahradit či jaký drát-jaké tlouštky použít atd,nebo kde je sehnat tak dejte vědět.Mě nejde vent.vůbec,osvětlení co nešlo atd-opraveno...

Pokud ti nejde vubec, tak bych se vsadil ze to bude, pokud ne v kabelech, odpor R1 (nebo tepelna pojistka...nevim co to je) ktery neni z odporoveho dratu, ja jsem to preklenul normalne medenym cca 2mm dratem. Odporovy drat se necha koupit, ale po 5 nebo 10metrech. Jinak schema v knize \"306 Jak na to\" neodpovida skutecnemu zapojeni, tedy aspon u me. Zapojene to je tak, ze odpory jsou v serii a za kazdym je vystup na urcitou rychlost ventilatoru. Asi tak:

ventilator -[R1]- 4.rychlost -[R2]- 3. -[R3]- 2. -[R4]- 1.rychlost

Snad je to k pochopeni.

Je to presne opačne. Prepínaš vstupy a výstup je iba jeden. Pri rýchlosti 1 ide prúd cez všetky odpory, pri rýchlosti 2 už o jeden menej atď.

Odesláno

Caute neviem preco tu riesite take banality,na vrakaci som to kupil za150sk a hned som ho aj vyskusal tak potom preco by som to mal kadeako letovat:myslim

Odesláno
Původně zaslal: 306xn

Caute neviem preco tu riesite take banality,na vrakaci som to kupil za150sk a hned som ho aj vyskusal tak potom preco by som to mal kadeako letovat:myslim

Ono to bude asi tým že existujú ľudia ktorých zaujíma ako veci fungujú a sú aj taký ktorím sa hovorí kutil. Pomerne často sa vyskytujú v jednej osobe.

Posledné príspevky sú o tom.

P.S. Pamätám doby keď sa veci opravovali a nie iba vymieňali.

[upravil dne 5/8/08 pastorek]

Odesláno

Tak jsem se dostal k těm předřadným odporům a nic,propojil jsem to kolem měděným drátem a nic,ale nevim jak se to pozná,ale opět vedle,zkusím napojit napřímo elektromotor topení,případně ho z vrakoviště přivezu jiný...

Odesláno
Původně zaslal: Jindras

Tak jsem se dostal k těm předřadným odporům a nic,propojil jsem to kolem měděným drátem a nic,ale nevim jak se to pozná,ale opět vedle,zkusím napojit napřímo elektromotor topení,případně ho z vrakoviště přivezu jiný...

Meral si či ti ide prúd z prepínača? ... no nie + ale -. Celé to funguje len pri zapnutom kľúčiku.

Odesláno
Původně zaslal: Jindras

prou jsem neměřil,ale zapnutý klíč jsem měl a i na phled se mi to zdálo O.K-nebyly nijak zkorodované kontaktní destičky odporu i přehrátí nic moc nevypadalo.

Bez toho merania to nemá zmysel ani rozoberať. Tam môžeš preveriť odpory ale i funkčnosť prepínača. Ak to bude v poriadku tak už zostáva iba motorček a kontakty na ňom.

Odesláno

Já rozumím,nechtělo se mi to už rozebírat,mám tam pevně zakotvené rádio-či rámeček,tak jsem šel touhle cestou,někdo před tím už koukal k motorku byl odělaný koberec,ale stejnak měl jsem kupu aut a s tímhle jsem neměl nikdy problémy...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...