Guest Lubk0 Odesláno 4. květen 2008 Odesláno 4. květen 2008 Zdraviim, neviete mi poradit kde by som mohol v 306 , 1.4 8V r.v. 98 najst krokovy motorcek ? Sa tu na fore vela rozoberalo, ze ked troska kolisu otacky motora na volnobehu, mal by sa poriadne precistit. Otacky my troska kolisu, ale fakt nebatatelne, tak o 50 +-, sem tam i o 100vku, nic strasneho, ale chcel by som to skusit vycistit. Len vobec neviem ako taky motorcek vyzera a kde sa nachadza Sorry, som lama na taketo veci Dakujeem Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 5. květen 2008 Odesláno 5. květen 2008 To nikto nevie kde je krokovy motorcek ? Citovat
pastorek Odesláno 5. květen 2008 Odesláno 5. květen 2008 Původně zaslal: Lubk0 To nikto nevie kde je krokovy motorcek ? Ale vedia, len všetci už spia. :D:D Napríklad vyzerá takto: pozícia 9 Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 6. květen 2008 Odesláno 6. květen 2008 No to je dobre Ale kde sa v motorvom priestore nachadza Citovat
vinorak Odesláno 6. květen 2008 Odesláno 6. květen 2008 no na sacim potrubí, mezi vzduchovým filtrem a motorem:mrk Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 6. květen 2008 Odesláno 6. květen 2008 AAa to uz je lepsia indicia Dakujem pojdem pohladat... Citovat
pastorek Odesláno 6. květen 2008 Odesláno 6. květen 2008 Celé to vyzerá ako karburátor na starých motoroch a je to namontované na sacom potrubí, schované pod prívodom vzduchu od filtra. Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 10. květen 2008 Odesláno 10. květen 2008 Nasiel so, vycistil som, bolo to hodne zasrane, a volnobeh ide ako hodiny. Velmi pekne dakujem za rady Citovat
rolis7 Odesláno 15. květen 2008 Odesláno 15. květen 2008 S prepáčením využijem aj ja toto vlákno, aby tých s rovnakou tématikou nebolo veľa. Mám 306, 1,6, 65kW,1999. Problém je podobný,ako tu spomínaný, ale s malými odlišnosťami. Mne otáčky na voľnobeh nekolíšu, auto necuká, otáčky plynule stúpajú aj klesajú, ale mám ich zvýšené 1000. Otáčky sú rovnaké či ide auto 5 min.,alebo 1hod vždy je tých 1000. Prosím poraďte, môže aj toto robyť krokáč, alebo je problém niekde inde. Auto som kúpil straršie a vždy tie otáčky boli takéto. Ešte jeden postreh. Otáčky sa znížia na cca 850 vtedy, keď zapnem klímu, alebo všetky svetlá, čo sú na aute ale tiež nekolíšu. Skúste prosím niečo poradiť, aby som troška ušetril na diagnostike. U nás cez 500. Ďakujem. A ešte sa spýtam, ten krokáč je aj na 1,6 na tom istom mieste, ako je na obrázky tu hore? [upravil dne 15/5/08 rolis7] Citovat
pastorek Odesláno 15. květen 2008 Odesláno 15. květen 2008 Tie otáčky vôbec nerieš, neber to ako závadu. Ak máš jednobodové vstrekovanie, tak je ten krokáč tak isto. Citovat
rolis7 Odesláno 15. květen 2008 Odesláno 15. květen 2008 Ja len uvažujem, či nemôže byť vyššia spotreba:myslim. Citovat
hnjupis Odesláno 15. květen 2008 Odesláno 15. květen 2008 Jasne ze s vysimi otackami bude vysi spotreba...Ale ne kdyz je to o 100 ot.(ja mam 1.8 16V a otacky mam cca 900 pri teplem motoru bez sytice) takze to neni rozdil...Jinak na otacky ma vliv spousta veci...Vycistil bych cidlo mnozstvi nasavaneho vzducu(najdes kdyz sundas privod filtru do sani tak tesne pred klapkou je cidlo),cidlo otacek na setrvaku,cidlo na lambdu a i ten krokac(poznas ho tak ze pod neho jdou hadice a primo na krokaci je konektor se tremi draty,vypada jako valecek prisroubovany za prirubu dvema sroubkama hvezdicka 20) ma vliv na otacky...Ale je to jen prevence nebo pokus..pokud to neblbne a nekolisa nemusis se starat...Lae kdyz mas cas tak tou kontrolou a cistenim nic nezkazis... Citovat
rolis7 Odesláno 15. květen 2008 Odesláno 15. květen 2008 Ďakujem za rady. Celá moja úvaha o spotrebe sa odvíjala od úvahy, či neostáva zapnutý automatický sytič. Teda, ak tam vôbec nejaký funguje. Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 20. květen 2008 Odesláno 20. květen 2008 Outamaticky sitic by si mal mat urcite Ale zapaty ostat moze asi len tazko :D Je vidiet ze si sa asi na skodovkach ci starych motorkach s manualnym siticom nevozil :D Pokial by sitic ostal zapaty, tak hned ako by sa motor ohrial, tak by ty skapal a uz by si ho len tazko natocil... :D Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.