Jump to content
Sign in to follow this  
vpa

bovden do převodovky 205D

Recommended Posts

Měl bych dotaz, jakýžto bovden vede do převodovky u 205d, je hned za vduchovým filtrem, vzdledem k tomu že jsem měnil poloosu tak jsem chtěl nalit nový olej do přev. a ejhle nebylo kudy, takže jsem vyšrouboval ten bovden, je v takové větší umělé matce (podotýkám že to není snad lanko tachometru, to je dle mého více u motoru) a vevnitř to vypadá jak sytič ze staré 250, tahal jsem za něj a jakoby vevnitř v autě nějaká klapa. Asi to bude nějaká blbost, ale nic mne nenapadá. Díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mám taky 205D ten star model starší model a to co myslíš bude nejspíš lanko od pojistky na zařazení zpátečky. Když zvedáš ten bazmek na šaltr klacku, tak taháš za to lanko, nic jiného to nemůže být PAJATNO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No :) rekl bych, ze to byl prave ten nahon tachometru..... Pak tam jeste muze byt ta pojistka na zpatecku, ale ta zalejza do auta priblizne uprostred sirky kary.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Náhon na tachometr je na pravou poloosou, za ložiskem uložení stálého převodu a diferenciálu. Je to vzadu, za převodovkou. Další bowden jde přímo do převodovky zezhora. To je na pojistku zpátečky, končí na řadičce.

Přírubou je odlitek stejný jak na starým, tak na novým provedení převodovky, takže je zamněnitený. Takže je tam i ta díra na pojistku. Dá se to předělat i z pětikvaltu, pouze se zaslepí ten otvor a trošku předělá ovládání spojky.

Já olej leju tou dírou co mi zbyla to tom bowdenu na pojistku zpátečky. Mám novej pětikval, pojistka je mi na nic, tak jsem jenom bowden vytočil do strany mimo převodovku a díru ucpal cátkou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×