Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

peugeot 206 cc - porucha střechy


Lenka Hilmarová

Recommended Posts

Původně zaslal: Lenka Hilmarová

Foto mě nejde vložit. Dočetla jsem se že nejdříve musím být členem. Takže mám opsané číslo a příští týden pošlu peníze. Potom vložím foto svýho broučka. Oprava stála jen 2 300kč. To je super. Čauky Lenka

členem už jsi - takže vkladej fota , kdyz zaplatíš člensky přispevek budeš řádným členem a mužeš vložit fota i na hlavni stranu do profilu:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: Marlin

co jaky dve? :D ja vidim jenom modreho pazouta:D

No jedno kupé a zároveň kabrio, ne? :D 2 in 1. :D:D

:bacha:bacha coupe jo, vis ty vubec jak ma vypadat prave kupe jo :bacha Tohle je parodie na kupe, ja mam coupe, a ke vsemu zadohraba, nejlepsi kombinace :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...
Původně zaslal: MirasCC

Ideální stav: zatáhnu roletku v kufru, otevřu zámky střechy, ozve se píííp, podržím ovladač střechy, sjedou okna, začnou hučet motorky, otevře se víko kufru, zvedne se střecha, zapadne do kufru, víko kufru se zavře, zapadnou zámky víka, ozve se zase píííp a jede se dál.

Co se tobě děje, když:

1) Nemáš zataženou roletku v kufru, otevřeš zámky a pokusíš se stáhnout střechu? Měl by se ozývat souvislý pípání.

2) Ozve se pípnutí v situaci, kdy je roletka zatažená a otevřeš zámky střechy? Pokud ano, děje se pak něco když držíš ovladač? Nebo je prostě ticho a neděje se vůbec nic?

Ahoj

mám taky problém se střechou.

Dneska jsem jí chtěl sundat po půl roce a vůbec nereagovala.

A jak tady čtu ideální stav.

Tak zjišťuju že nereagovala hned v první fázi když sundám zámky - žádný pípnutí, poté samozřejmě také žádná reakce hydrauliky, žádný zvuky motůrků.

Když nevysunu roletku a zkusim zmáčknout tlačítko tak slyšim to několikanásobný pípání, který mě upozorňuje na roletku.

Tak co to bude nějaký čidlo?

Popřípadě jestli víte i něco víc?

Kde to čidlo je? Že bych zkusil kontakty a podobně, protože před půl rokem fungovalo všechno dobře.

Cena opravy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pokud nedá tón ani na odklopení háků střechy, problém bude ve spínačích v rámu čelního skla. Nejsem si jistej, nakolik je tam vidět, ale mám pocit, že mizerně. Je to spíš na to šáhnout tam prstem a zkusit tu správnou věc nahmatat. O co jde. V rámu čelního skla, tam jak zapadaj háky střechy, tak když tam šáhneš, měl bys nahmatat takovej malej, pohyblivej spínač. Ten vlastně tím hákem střechy mechanicky překlápíš. A velmi pravděpodobně se stalo to, že jak si střechu dlouho nestahoval, tenhle spínač zatuhnul v poloze \"zatažený háky\". Když se ti ho povede nahmatat a překlopit do polohy \"otevřený háky\", měl bys pak dostat tón a střecha by měla jít normálně dolů. Pokud tohle pomůže, tak pak promáznout ty spínače nějakým vhodným mazadlem a doufat, že se to zase rozhejbe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to rozchodil.

Sice nevim přesně jak, protože bych to rád věděl hlavně s výhledem do budoucna.

Ale střecha funguje a to je hlavní.

Strčil jsem pod ty háky prsty šáhnul jsem na všechno co šlo.

Nejdřív u řičiče pak u spolujezdce. Když jsem se vrtal u spolujezdce tak najednou slyšim cink. A říkám si:\"Tak tohle jsem chtěl slyšet.\"A pak už to jelo.

Každopádně dík za radu.

Práce 5 minut. Náklady na opravu 0 korun.

Takhle kdyby se řešili všechny opravy.:D

[upravil dne 15/4/09 Rolando]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zase jsem to rozbil. A teď nevim co s tím.

Pořád mě zlobily ty čidla u zámků střechy.

Dneska jsem se na to chtěl podívat.

Rozhejbal jsem čidla, slyšim pípnutí.

Skládám střechu ne celou jenom do polohy asi 70cm od předníhio okna, pak jsem se chtěl na ty čidla podívat.

A zachvíli když jsem chtěl tu střechu stáhnout celou tak už střecha nereagovala. Jenom to vydávalo zvuky stejný pípání jako když není zatažená roletka.

Chtěl jsem ji teda aspoň ručně zatáhnout, ale to nešlo jediný co šlo bylo ručně stáhnout. Tak jsem ji ručně stáhnul.

Normálně když se střecha otevře by se mělo na konci akce ozvat pípnutí.

Tady někde tušim že je chyba.

Střechu dole mám ale pravděpodobně nějaký čídlo nehlásí že je střecha dole.

A elektronika neví v jaký poloze je střecha.

Nevim jak elektroniku přesvědčit že je střecha dole.

A taky nevim jak střechu manualně zavřít. To bych potřeboval abych mohl jezdit.

Budu vděčnej za jakoukoli radu.

Našel jsem ruční zavření střechy nouzový postup.

Tak to zkusím.

[upravil dne 15/4/09 Rolando]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...