Jump to content
Sign in to follow this  
Michal83

nafta

Recommended Posts

V současnosti jsem výdejní stojan s Bio naftou neviděl,ale když jsem v dubnu 1999 kupoval Ibizu (Seat Ibiza 1,7GLD rv 1985),tak za asi čtyři roky co jsem ji měl viděla obyčejnou naftu jen jednou za rok.Když mi odešla spojka a dal jsem to odborníkům ( po jejich opravě fungovala spojka asi 1/2roku a asi 6tkm a byla !!!!nová!!!!),měli ji v péči víc jak 1/2roku a přes to,že tam byla bionafta tak jsem nic nemusel měnit.Tankoval jsem tenkrát především u OMV.Takže s bionaftou v P bych si nedělal násilí a klidně ji tam lil.Známý tenkrát na 405 zjistil,že na bio měl o 0,5 l větší spotřebu,Znám i lidi co tam lejou nejen čistý,ale i použitý fritovací olej samozřejně přefiltrovaný.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S Citroenem ZX s 1,9 TD jsem celé dva roky (než byl ukraden - asi 40 tkm ) jezdil na Natur diesel k mé plné spokojenosti se spotřebou okolo 5,5l/100km bez nejmenšího problému .

Share this post


Link to post
Share on other sites

v minulosti s Bio naftou mám dobré zkušenosti.jak jsem psal výše.Nyní se ptám jen na fritovací olej. ne na dp ale zda s tím máte zkušenosti?

Osobně jsem tam nalil nejprve 5lt oleje do 10lt nafty.po dojetí,začala svítit kontrolka rezervy jsem nalil deset litrů oleje.Vše zatím OK až na starty při nynější poklesu venkovní teplotty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×