Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

rádio do 307


Guest xdevon

Recommended Posts

tak tedy asi pujdu do té Alpiny.jinak,do hudby teď moc nechci investovat,pozděj bych dokoupil repro do zadních dveří,možná i subwoofer,ale s tím nevím.to je takový výhled.dneska sem byl auto objednat a ptal sem se na repro a dealer říkal že si není jist jestli jsou zapojeny 2 výškáče v palubovce a 2 basáky ve dveřích.ve výbavě vozu je příprava na rádio se 2-ma repro.ale jak to oni myslí,to nwm,jestli i výškáče nebo jen basáky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, příprava na repro je jedna věc (dotažení kabeláže) a to, jestli jsou tam zapojený je věc druhá.

U nás byly repráky jen vepředu (středobas ve dveřích a výškáč v palubovce)...v zadních dveřích bude asi natažená kabeláž, ale reprák tam určitě není - a ani nebude (fakt to zvuku nepomůže).

Pokud máš krátkou verzi, tak bych to viděl na ty ovály 6"x9" do plata - hodně pomůžou basům.

Budu psát pořád to samé dokolečka - původní repráky jsou dost špatný - ostatně stejný jak byly na 206tce z roku 2000 - vůbec žádný posun k lepšímu.

Ale pokud teď koupíš jen rádio, tak aspoň potom budeš mít šanci porovnat jak tragicky na tom hrály původní repráky a jak na tom budou ty nový.

Alpine je značka a chybu s tim neuděláš. Oproti původnímu panas ... určitě posun kupředu. Držim palce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tanagy: musim povedat ze si mu neradil dobre ze ma kupit radio lacnejsie a spolu stym aj repro popripade zosik a subw do 10 tis....ako radili aj mne a po zvazeni som pochopil ze treba najprv investovat co najlepsie do radia a az potom do repro...

xdevon: spravis dobre ked kupis toho alpinea:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xdevon:

Ono je to s těma výstupama trochu jinak.

Máš výstup pro dvojici předních reproduktorů "Levý a pravý" (basák a výškáč dává dohromady jednu sadu, která má výsledný odpor jako jeden samostatný reproduktor) a pro dvojici zadních reproduktorů "zase levý a pravý" (tam můžeš zase zapojit komponentní repráky (tzn. zase středobas a výškáč zvlášť)). No a pak je tam výstup pro subwoofer, který ale v žádném případě neutáhne subwoofer jako takový. Musíš k němu mít zesilovač. Ostatně repráky taky hrajou líp, pokud jsou živený zesilovačem.

numeros77: Všechno je to o penězích, takže pokud xdevon měl původně vyčleněných nějakých 8.000 na rádio a žádný peníze na repráky a instalaci, tak sem radil, ať místo dražšího rádia koupí levnější a radši se věnuje reprákům.

Sestava levnější rádio (neznamená hůře hrající rádio) + dobrý repráky a uzavření dveří bude mít ve výsledku MNOHEM lepší zvuk než dražší rádio na původních reprákách.

Pokud má xdevon brzo ve výhledu další investice, tak je to potom vpořádku. Teď koupí dražší HU, zbytek potom doladí/dokoupí později. Ale zase by to potom mělo být vše v podobné kvalitativní řadě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: xdevon

a jak je to s tím usb?kde ho schovali?

USB, Ipod, atd se připojí vzadu, jsou tak asi 15cm kabliky k tomu, já mám např k tomu připojenej prodlužovák a mám za popelníkem vyvedenej konec kam zapíchnu Flash 2 GB a mám na měsíc muziku, pak to přesypu a mám jinou zase;)

Jako na panelu radia se me USB vubec nelíbí, říká si to o vylomení

[upravil dne 27/1/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xdevon :

Nic jsem u prohifi.cz neobjednával, tak ti nepovím

Ale rádio kenwood KDC-W4537UA tam stojí skoro o 2500,- víc než na pixmánii. :myslim U ostatních značek na tom snad budou líp. Jaké rádio teda nakonec budeš brát? Alpine...ale jaký typ?

Takže rádio si nebudeš montovat sám? Pak dej vědět, kolik za "montáž - připojení ISO konektoru" chtějí v servisu. Taky si rozmysli jak chceš, aby ti fungovalo napájení rádia. Jedna možnost je ta, že se ti rádio vypne po vytažení klíčku - a bez otočení klíčkem ho pak nezapneš, nebo druhá možnost - že ti půjde zapnout i bez otočeného zapalování.

Hurvajz:

S tim USBčkem by bylo nejlepší , kdyby to rádio mělo vstup na čelním panelu (to mám já - navíc když se zatáhne "roletka", tak ani není vidět, že to rádio USB má), ale i možnost připojení prodlužky zezadu.

Při běžným provozu mi nevadí, že tam je zasunutá malá klíčenka - je to poruce a ničemu to nezavazí, ale když jdu z auta, tak to radši vytahuju (panel jako takový z rádia nesundavám). Pokud bych tam měl flašku nastálo, tak by určitě bodlo to někam schovat. Taky sem jednu dobu přemýšlel nad 3,5" harddiskem z notebooku - ale při dnešních cenách flašek se to nevyplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

xdevon :

Nic jsem u prohifi.cz neobjednával, tak ti nepovím

Ale rádio kenwood KDC-W4537UA tam stojí skoro o 2500,- víc než na pixmánii. :myslim U ostatních značek na tom snad budou líp. Jaké rádio teda nakonec budeš brát? Alpine...ale jaký typ?

Takže rádio si nebudeš montovat sám? Pak dej vědět, kolik za "montáž - připojení ISO konektoru" chtějí v servisu. Taky si rozmysli jak chceš, aby ti fungovalo napájení rádia. Jedna možnost je ta, že se ti rádio vypne po vytažení klíčku - a bez otočení klíčkem ho pak nezapneš, nebo druhá možnost - že ti půjde zapnout i bez otočeného zapalování.

Hurvajz:

S tim USBčkem by bylo nejlepší , kdyby to rádio mělo vstup na čelním panelu (to mám já - navíc když se zatáhne "roletka", tak ani není vidět, že to rádio USB má), ale i možnost připojení prodlužky zezadu.

Při běžným provozu mi nevadí, že tam je zasunutá malá klíčenka - je to poruce a ničemu to nezavazí, ale když jdu z auta, tak to radši vytahuju (panel jako takový z rádia nesundavám). Pokud bych tam měl flašku nastálo, tak by určitě bodlo to někam schovat. Taky sem jednu dobu přemýšlel nad 3,5" harddiskem z notebooku - ale při dnešních cenách flašek se to nevyplatí.

Hh, ten harddisk mě napadl taky už. Jinak to USB zepředu jsem nechtěl, takhle je to schovaný a mužu si to natahnout kam chci, třeba do kastlíku.

Jinak k HDD, co třeba tohle, nepotřebuje napájení, mělo by to snad fungovat - http://pc.itek.cz/pevne-disky-externi/568178-WD-PASSPORT-II-160GB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já sem harddisk přestal řešit tak před rokem - ceny USB flešek sou tak nízký, že nemá cenu řešit cokoli jinýho.

Navíc rádio má určitej limit - jakou maximální velikost disku přes USB mass storage může přečíst (tušim, že to bylo 4GB) - takže nápad s diskem šel k ledu.

xdevon:

Na carhifi-profi mají teď akci

Alpine CDE-9882Ri + 1F kondenzátor alfatec A101/1F za 5.700,-

link

Jo, ale je to akce, která končí 27.1.2008 :myslim:myslim

[upravil dne 27.1.08 tanagy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím obchodem (carhifi-profi) mám ty nejlepší zkušenosti.

pokud chceš tenhle typ rádia, tak neváhej a objednej to ještě dneska - zítra zavolej prodejci a ujisti se, že to klaplo (akce podle mě platí do 27.1.2008 do dvanácti večer :mrk)

Jo, psal si, že chceš alpine-cda-9884r, ale tohle je alpine-CDE-9882Ri nevim jakej je v tom rozdíl

[upravil dne 27.1.08 tanagy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...