Jump to content
Sign in to follow this  
the_anubis

Lambda sonda P205

Recommended Posts

Zdravim,

mam problem se svym vozem - peugeot 205 rv. 1990, motor 1.1. Pri nastartovani nebo pri jizde mi zacala blikat kontrolka (viz. priloha) motor zhasnul, nebo padly na chvili otacky apod. V manualu a v servisu jsem zjistil ze se jedna na 95% o lambda sondu.

Chci se zeptat, kde se da sehnat kvalitni lambda sonda na P205 za rozumnou cenu?:myslim

post-0-14109597297258_thumb.jpg

můj názor-stará lambda je dobrá tak do auta na prodej.

lambda jak stárne-tak se jí zpomaluje rychlost reakce a nedosahuje mezních hodnot napětí.

v praxi to pak znamená,že ji dlouho trvá,než nastaví správnou bohatost a nebo ji nenastaví špatně(na volnoběh se to projeví pár sekund dlouhým houpáním otáček,než se motor ustálí a za jízdy-protože se režim stále mění nenastaví ideální směs prakticky nikdy a pak auto moc žere)

univerzální od bosche stojí tuším něco přes 2000kč(musíš přecvakat koncovky,ale paramerrově je jako origo)

a originál od bosche kolem 3000kč

jo-ještě je důležitá charakteristika té lambdy-můsí být dělaná pro rozsah měrění 0-1V (takovou vyžaduje tvoje ŘJ)-když už pátráš po těch náhradách....takových je většina,ale vím,že existijí i jiné.