Jump to content
redswift

vyklající se převodovka

Recommended Posts

mam peugeot 106 a mam problém s převodovkou-řadit jdeo normálně, ale strašně se vykla at je zařazeno nebo ne, tak s ní můžete absolutně lehce hejbat ze strany na stranu, nějaký dráhy stupnů vubec nejsou poznat. díval jsem se zespda a za převodovkou je takovej kloub, kterej se hejbe. nemohl by to být on? nevíte případně jak se to dá vyměnit nebo kolik to stojí? neměl někdo podobný problém?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tim že se vyklá myslíš nejspíš šaltpáku ne? Že má páka vůli při zařazený rychlosti. Měl jsem přesně stejnej problém, taky šlo o 106ku, časem šla špatně řadit zpátečka, pak už vyskakovala a jednoho rána jedu dám za dva a za tři už jdem nezařadil páč vypadlo jedno táhlo řazení. Jak říkáš ten klub tak od něj vedou asi tři takový tyčky s kuličkama na koncích. Na konci těch táhel je jakoby prstýnek, průměr cca 5 cm a v něm je vlisovanej silentblok s protikusem toho kloubu (prostě silentblok s jamkou) No a celej tenhle silentblok se z toho prstýnku vyvlík. Sehnal jsem na vrakáči tyčku z 206, uříz navařil druhou pulku původní a je to v pohodě. Vůle v páce zmizely...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyčky i s kloubama jsem kdysi sehnal na vrakovišti za 500,- všechny...musíš se ale podívt, jaké ti dají, aby nebyli taky ochozený. Ideál je z nějaký novější bouračky jako měl já do svého miláška!

Nové by to stálo asi dost korunek!:papa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×