Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Palivoměr+ukazatel stavu PH


Marcel.Z

Recommended Posts

Nová a docela zásadní změna v opravě palivoměru, která se nacházela v konektoru k palivoměru. Při posledním vyndání palivoměru, protože mě došla nafta (byl jsem připraven s kanystrem) a hladinu jsem měl tedy pro přesnější nastavení plováku skorem na nule, jsem po jeho namontování zpátky zajel natankovat 10 litrů a vzteky jsem u benzínky nemohl. Hodnota pohonných hmot byla na skorem polovině nádrže. Ztrácel jsem už naději a ještě jednou jsem se vrátil k palivoměru.Zahýbal jsem s kablíky u konektoru palivoměru, a to při zapnutém klíčku. Najednou začala lítat ručka chaoticky sem tam.

Dnes jsem konektor vyměnil a světe div se, ručka se ustálila. Po detailním prohlédnutí starého konektoru jsem zjistil, že se kontakty při pohybu hodně přibližují k sobě a s největší pravděpodobností se při zanesení nečistotami vodivého původu, může měnit odporová hodnota, která je přenášena do sdružených přístrojů a čím je vodivost lepší, tím si ručka směřuje k plné nádrži. Přemýšlel jsem i proč se to múže stávat a napadlo mě, že když zavíráte prostor krytem, který je s prolisovanými mřížkami, je možné, že se o kablíky opřou a konektor se tím ničí. Mezi námi nemohu zapomenout, že prostor palivoměru je umístěn a větrán, a když se na něj podíváte po půl roce, zjistíte značné zanesení.

Ještě zbývá poslední věc v nastavení plováku na přesnější hodnotu, neboť tam mám teď asi 15 litrů a svítí mi oko. Jen doufám, že to vydrží víko nádrže, protože je docela jeté od rozebírání. Po víkendu dám vědět.

Pevně věřím, že se budou informace hodit pro další kolegy, kteří si už nebudou vědět rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak po několika kilometrech a natankování, se začala chovat ručka palivoměru jak by měla. Výměna konektoru byla tedy zásadní trefa.

Musím třikrát zaťukat a snad skončil problém s lítající ručkou, ale na každý pád se manželce zalíbilo ježdění s kanystrem a rezrvou, a tak ještě pár km jí vždy dám do auta a by měla klid.

Děkuji všem za příspěvky a pomoc.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

no mam stejny problem, o vikendu jeste zkusim promerit jeste jak to leze do te pristrojovky, melo by to ukazovat stejne/podobne (velmi podobne odpory), pokud ne, bude problem po ceste, pokud budou stejne, tzn. ze je po ceste vse ok, tak je problem bud v tom budiku nebo potom co z nej leze (ale to uz nevim jak a kde zjistit)

jsem ochotny jet stim i do oreginal peugeotu, ale nevim jestli si stim tam poradi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo u mně to neskončilo ani konektorem, ale už jsem se objednal na BSi jednotku. Dneska jsem se dozvěděl, že by to po vyhoření BSI chtělo přehrát SW a kalibrovat v BSi.

Poslední odpojení konektoru bylo před deseti dny a hned ráno jsem natankoval 20 litrů. Dnes je najeto 225km, ale ručka se nehnula ani o 1mm. Dojezd stoupl na 480km, protože není spotřeba a tak zkusím na křižovatce před výměnou

A) palivoměru

B) sdružených přístrojů

ještě konfiguraci BSi. Pak se uvidí.

:D nebo ty zkus jedno, já druhý a uvidíme společně.

Vlastně ještě si vzpomínám, že v servisu jsme ještě vedli debatu kam vstupuje od palivoměru výstup a mechanik povídal o vstupu do zařízení, které hlídá výkyv při jízdě (stabilizátor zatáčky atd.), ale nevím v kterých místech hledat.

Měřit budu asi zítra, pak natankuju kanystr, abych byl připraven na konec. Alespoň si vypočítám, nechtěně, přesnou spotřebu.

Hledám schema bez úspěchu a asi zaplatím Eura za připojení a stažení schematu přímo k mému vozu podle VIN. Pak budu moudřejší v zapojení a možná najdu něco, co jsem ještě nevyměnil:myslim:bojim

Jsou to správný špeky.

[upravil dne 8/11/07 Marcel.Z]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Vážení,

už jsem myslel, že tyto řádky psát nikdy nebudu, ale povedlo se a musím poděkovat šikovným rukám mechaniků z okolí bydliště, kteří se jistě poznají, pokuď jsou účastníky fóra.

Jméno neuvedu záměrně a pokud někdo bude chtít sdělit číslo, uvedu přes ICQ.

Teď ovšem rychle k věci, neboť se to může stát každému při přechodu na new model s BSI, kozelnou to skříňkou, která v sobě má nejedno kouzlo, ale může zadělat na hodně problémů. Celý začátek byl právě v jejím vyhoření a nefunkční klimatizaci, kterou během jednoho dne opravil kamarád její výměnou a sám jistě ani nevěděl, že se stal taky obětí prodeje BSI, která byla dle vrchního víčka vykazována jako řada 4, ale ve skutečnosti to byla řada 2.

Všechny problémy související s palivoměrem a zadním stěračem pramenily z této záměny. Samozřejmě s tím rostla i cena za opravu, protože při prázdné nádrži se vyměnil palivoměr, ale nic. Dále přístrojovka, také nic (dnes v bazaru prodávám tu originální z auta, poté co se povedlo prodat draze zakoupenoupřed Vánoci, která přinesla vášnivou debatu).

Nakonec byla tedy BSi záměněna za řadu, která patří do tohoto typu vozidla a hle, závady nejsou. Jak lehké.

Jsem rád, že je auto v pořádku a funkční, vč. všech komfortních nastavení.:super

Závěrem se chci omluvit za některé výroky, které jsem při debatě o ceně přístrojovky napsal, a to především Hurvajzovi a PeTrovi z Nerátek.

Děkuji i Vám všem, kterým nebyl problém lhostejný.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno ti poradim ze ked som si aktivoval PP na mojom, zistil som ze odvtedy mi palivomer ukazuje asi o 10l viac ako mam v skutocnosti. Parkrat mi koli tomu dosel benzin a pp ukazoval este 100km a rucicka sa ani nepriblizila rezerve.

Původně zaslal: Marcel.Z

Budu se asi opakovat založením tohoto dotazu, ale velice důkladně jsem prolezl vlákno ohledně palivoměru a ukazatele, ale nenašel jsem tam nikde problém,který nastal u mého miláčka.

Všechno začalo chcípnutím auta a zjištěnou závadou - 0 litrů v nádrži. Palivoměr nefungující a tak na vrakovišti zakoupený fungující. Palivoměr funguje a po proměření má odpor na tištáku dle popisu. (druhý nefungující ovšem nakonec také). Zádrhel nastává u vlastní ručičky ukazatele. Před cestou na dovolenou natankována plná nádrž, PP si samozřejmě lebedí jak daleko může auto dojed a jízdou bez vypnutí motoru až do míst pře Villach cca 400km, se ručička nehla ani o 1 mm. Po vypnutí ručička ukáže svoji pravou tvář. Pe.Tr z Ner. vložil tedy dotaz na fórum za mně, jaký dojezd má 66kW.

V Itálii dotankuji plnou a stav je stejný. Tyčky už jsem proletoval, ručičku zkusil posunout podle přesného stavu, ale problém přetrvává.

Máte někdo taky takovou ručičku a dokážete s problémem pomoc.

Předem díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Dobrý den všem,

jako mnozí z vás, tak i já mám problém s ukazatelem stavu paliva, pročetl jsem snad všechny diskuze ohledně palivoměru co jsem tady na webu našel.

Můj problém spočívá v tom, že natankuji plnou a palivoměr ukáže správně plnou nádrž, jezdím a ujedu třeba 600 km a palivoměr ukazuje 1/4 nádrže. Pak přijdu otočím klíčkem a rázem ukazuje něco mezi 1/2 a 3/4. Dělá to zcela náhodně.

Proto jsem si koupil trimr na kterém jsem schopen nastavit odpor od 50 Ohm ( plná nádrž ) až do 350 Ohm ( prázdná nádrž ). Odpojil jsem konektor na nádrži a do konektoru jsem namísto reostatu z nádrže napojil můj trimr a ověřil kolik bude ukazovat palivoměr při různých nastaveních:

1) 50 Ohm - palivoměr po zapnutí klíčku ukazuje plnou, což je správně

2) 125 Ohm - palivoměr po zapnutí klíčku ukazuje 3/4, což je správně

3) 200 Ohm - palivoměr po zapnutí klíčku ukazuje 1/2, což je správně

4) 275 Ohm - palivoměr po zapnutí klíčku ukazuje 1/4, což je správně

5) 350 Ohm - palivoměr po zapnutí klíčku ukazuje prázdnou nádrž a svítí hladové oko, což je také správně

Delší dobu jsem tedy sledoval chování palivoměru a čekal na okamžik, kdy po zapnutí klíčku opět ukáže vyšší stav než byl při předchozím vypnutí motoru.

Včera se to stalo....

Najeto od plné nádrže mám cca 440 km a palivoměr ukazoval jeden dílek pod 3/4, což by také mělo odpovídat. Při usednutí a dalším nastartování palivoměr ukazoval úplně plnou nádrž. Změřil jsem hodnotu reostatu v nádrži a zjistil jsem 132 Ohm, konektor jsem nasadil zpět a zkusil zapnout klíček znovu a koukal co ukáže palivoměr - opět úplně plná nádrž.

Znovu jsem tedy odpojil konektor, přeměřil odpor z reostatu v nádrži - stále byl 132 ohm.

Zkusil jsem tedy napojit můj trimr s nastavenou hodnotou 350 Ohm, zapnul jsem klíček a palivoměr správně ukázal prázdnou nádrž a svítilo hladové oko.

Konektor jsem zapojil zpět na nádrž a zapnul klíček a hlee - ukázal stav v nádrži přesně 3/4.

Zajímavé....

Co myslíte, že mám špatného??? Studeňák v přístrojovce či je chyba v nádrži anebo někde jinde???

Divné je, že když otestuji palivoměr externím odporem, tak ukazuje správně a hodnoty naměřené z reostatu v nádrži se mi také zdají být v pořádku.

Na poslední vyjeté nádrži se mi tento problém neobjevil, jinak můžu říct, že na všech předcházejících vyjetých nádržích se projevil.

Stav paliva se za vyjetí celé nádrže zvýší vždy pouze JEDNOU, není pravidlo kdy ( někdy z 1/4 na 1/2, jindy zase z 1/2 na 3/4 atd..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ten istý problém ako Ty. Ja mám MUX 2003, neviem čo máš ty, ale už začínam pozerať na denné km a tankujem po 950 km. Ako Tebe ukazuje priemernú spotrebu? Mne okolo 8l/100 km. V skutočnosti okolo 6,5 l/100 km. Už sa mi niekedy zdá, že to klesá podľa PP a nie podľa plaváku.

V podstate neviem tiež čo s tým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

igor.sk:

Mám 3/2003 MUX

Před výměnou vstřikovačů za nové byla skutečná spotřeba 5,6-5,9l / 100 km,

PP ukazoval cca 6,8 - 7,2 l / 100 km tudíž více jak o litr oproti skutečnosti.

Nyní s novými vstřikovači mám skutečnou spotřebu 5,4 - 5,8 l / 100 km a PP ukazuje spotřebuje správně, max. s odchylkou +- 0,1 litru.

Ona totiž spotřeba co ukazuje PP nemá s plovákem v nádrži vůbec nic společného, počítá se podle tlaku nafty a doby otevření vstřiku.

Jediné na co má vliv plovák je ukazovaný dojezd - ten se počítá podle množství paliva v nádrži a podle krátkodobé spotřeby ( jedeš pořád do kopce, tak dojezd výrazně klesá, jedeš z kopce - dojezd se zvyšuje ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

igor.sk:

Na diagnostice měl jeden ze vstřiků korekci +4,5 a bylo mi řečeno, že už je to hodně a že by bylo dobré nechat zkontrolovat vstřikovače... Nechal jsem je vyndat a odvezl je na test do servisu BOSCH Soběslav. Tam je prověřili na stanici a řekli, že všechny 4 jsou přidřené....

Repase se nezdařila a proto mám nové... pravdou je, že motor má pravidelnější chod a trošičku i klesla spotřeba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To all:

Lidičky chci se zeptat těch z vás, kteří měli v studeňák v palubce a špatně jim šel ukazatel paliva.

Pokud se vám náhle změnila hodnota paliva třeba z 1/4 na 1/2, změnila se i hodnota dojezdu na PP??

Jde mi o to, jestli studeňák v palubce může způsobovat i změnu dojezdu co ukazuje PP.

U mě je to tak, že vždycky, když \" virtuálně \" natankuji třeba čtvrt nádrže, tak se mi úměrně stavu paliva navýší i dojezdová vzdálenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...