Jump to content
Sign in to follow this  
badisak

Připojení centrálu na směrová světla

Recommended Posts

Ještě bych se chtěl zeptat, kde nejlíp připojit kabely k centrálu na směrová světla. Nemám ho origoš od Peugeotu. Mám sice schéma elektroinstalace, ale nepodařilo se mi najít kabel, na který bych to připojil. Projel jsem všechny co jdou od páčky na přepínání směrovek, ale ani náhodou sem to nechytl. Prozatím jsem to připojil na výstražný, jenže to funfuje jako spínač. Při odemčení vše ok, protože cvakne dvakrát, takže se zapne a vypne, ale při zamčení je nastavený jen jeden cyklus, takže se jen sepnou a blikají dál, dokud auto znovu nezamknu. Potřeboval bych to teda připojit nějak přímo na směrovky, ale kam??:myslim Předem dík za jakoukoliv odpověd (Peugeot 206, 1,9D rv 1999)

[upravil dne 6.8.2007 badisak]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na směrová světla se připoj na pojistkové skříňce / BSI/. Bohužel teď z hlavy nevím přesně který je to konektor ale moc se stím nepárej, vem ostrou jehlu na šití připoj k ní žárovkovou zkoušečku BSI povytáhni ven, pusť levou nebo pravou směrovku a napichuj se na dráty - začni na konektoru vzadu vpravo na BSI až se Ti zkoušečka rozbliká. Bliká to vždy na více drátech, připoj výstup z centrálu kamkoliv protože vevnitř v BSI je to stejně spojené. Na přepínač směrovek ani na spínač varovných světel to nejde napojit, jenom tady z BSI jak popisuji. Je tam také špatný přístup no ale nějak si poradíš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mášli z centrálu vvýstup na směrova svvětla tak ho protahni do motorového prostoru, tam ho rozdvoj a přes diody napoj na levou a pravou směrovku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže pokud jsem to dobře pochopil, mám to napojit přímo na svazek kabelů k pojiskovej skříni u motoru? Kabely mám od centrálu dva, na levý a pravý, takže myslíš oba chytnout na jeden, nebo každý přímo na levou směrovku a pravou směrovku??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepochopil jsi to dobře. Na skříňce u motoru není signál směrových světel. Kolega Oťas to myslel tak, aby si nemusel hledat dráty na BSI /pojistkové skříňce/ pod volantem, tak vyvést levou a pravou směrovku do motorového prostoru a tam to připojit k levé a pravé směrovce. Některé centrály mají vývod na směrovky jenom jeden, proto se musí rozdělit na dva a dát tam diody, aby se neovlivňovala levá a pravá strana. To ovšem není Tvůj případ, Ty máš vývody dva tzn levou a pravou stranu.

Naco ale tahat metry drátu někam ke směrovkám, když signály směrovek jsou k dispozici na BSI /pojistkové skříňce/ vlevo pod volantem.

Najdi na ní černý konektor, který má 40 vývodů /vývody spočítej aby nedošlo k omylu/. Černý konektor opatrně rozeber a najdeš tam číslování vývodů:

LEVÁ SMĚROVKA je vývod č.9 - oranžový drát č. 287

PRAVÁ SMĚROVKA je vývod č.19 - šedý drát č.288

Sem na tyto dráty napoj ty dva dráty co vedou z centrálu, je jedno který kam, hlavně je nesmíš dát dohromady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo to zní fakt dobře, problém je v tom, že tenhle konektor tam najít nemůžu. Černý tam je s 20ti vývody a pak modrý a žlutý s 26ti, ale se 4 fakt ne. Není někde zahrabanej zezadu? Ze spodu ani z boku není.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×