Jump to content
PEUGEOTIK307

ZOSILOVAČ + SUBWOOFER

Recommended Posts

Čauko!

Kúpil som si 307 a je tam originálne rádio. Potreboval by som tam dať nejaký zosik + repro na zadné plato a subwoofer. Problém je v tom, že nechcem meniť rádio (pre dizajn a hlavne ovládanie rádia pod volantom).:mad:

Potreboval by som nejaký tip a značku + schému zapojenia.:myslim

ĎAKUJEM!!!:super

Share this post


Link to post
Share on other sites

S tym ovladanim nieje problem,su na to redukcie.U nas stoja 2200 SK...alebo ak si šikovny,si tu redukciu vyrob doma.Ja si ju tiež idem vyrobiť doma.Len je ešte zavrety obchod so sučiastkami...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hnopo :

Taky sem řešil "redukci" ovládání neoriginálního rádia originálními páčkami pod volantem, ale na nic rozumnýho sem nepřišel - leda zakoupení "krabičky" od stualarmu za nějakých 1500,- (což je skoro polovina ceny novýho rádia).

Podle čeho bys chtěl tu "redukci" vyrobit? a na jaký rádio by to bylo?

Jo, k původnímu tématu.

Záleží kolik by si chtěl zainvestoval. Prodávaj se sady zesilovač+subwoofer již od 4000,- czk (ale cena odpovídá kvalitě). Originálí rádio nemá RCA výstupy? (cinche).

Pokud nebude mít RCA výstupy, tak musíš vzít signál z originálních repráků a přivést ho na zesilovač (buď bude mít zesilovač "High" úrovňové vstupy, nebo na to existujou převodníky - každopádně v tom není sebemenší problém).

- Takže buď koupit neoriginální rádio (s MP3 a kvalitním zvukem) + redukci na originální ovládání pod volantem.

- Nebo vzít signál do zesilovače od origo repráků (zadních předpokládám) a pohlídat si, jestli zesilovač zvládá HIGH level vstupy (zesílené - pro reprák). Schéma nepotřebuješ, o zapojování zesilovačů je toho tady napsanýho hodně - stačí pohledat. Něco podobnýho sem dělal na 206ku - viz http://tomas-tnt.webz.cz/start.php?stranka=subwoof

[upravil dne 5.8.07 tanagy]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, riesil som to nedavno nakoilko som majitelom noveho 307. Uplne prva vec, ktoru by si mal urobit je vymena prisernych repro z fabriky. Ja som si naschval objednal auto bez radia nakolko som chcel kvalitnejsiu muziku v aute a najprv som tam zapojil len tak na skusku nove radio na povodne reproduktory a bola to ucinena katastrofa...

Odporucam ti pozriet si instalaciu na http://www.destiny.cz/307music/ co pomohlo aj mne ked som robil novu kabelaz.

Zial, ak mas originalne radio RD4, alebo podobne - nema ukoncenie standardnymi ISO konektormi a cinch vystupmi a na Internete najdes zapojenie, ale ak som to spravne pochopil tak sa na konektoroch originalneho radia nachadzaju iba linkove vstupy pre pripojenie CD menica a AUX a tak budes asi musiet priviest k zosilnovacu pre subwoofer signal od repro vystupov z radia. Vacsina zosilnovacov ma vsak aj High Level Input pre prave takyto ucel.

Drzim palce pri instalacii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×