Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přeplněná nádrž


amiandrew

Recommended Posts

já jsem naštěstí taky nikdy neměl s tím problém, ale je divné, že by to bylo nádrží...spíš jak kdyby byla špatná přepadová hadička a tak to vytékalo z ní...

jinak pohybuji se v zemědělství a občas jsme měli problém s pěnící naftou (hodně pěnící)...jednou jsme měli naftu, že při půlce nádrži se dokázala během jízdy jak se vracela do nádrže přepadem tlačit z hrdla ven pěna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to řešil jinak. Nikdy se mi teda nestalo, že by mi tekla nafta. Ale stalo se mi to, že po otevření nádrže byl uvnitř podtlak. Jak jsem se dočetl tady na foru tak hrozí promáčknutí nádrže. Je to tím, že správně nefunguje podtlakový ventil u nádrže. Tudíž jsem na nic nečekal protože nebudu přece kupovat novou nádrž. Vzal jsem víčko od nádrže, nažhavil jsem spínací špendlík a do víčka udělal malinkou dírku. Takto bych to řešil i pokud by mi z nádrže vytékala nafta. Jednoduše bych to zaslepil a do víčka udělal malou dírku. Mám to takhle dva roky a z té malé dírky mi ještě nafta ani nikdy neukápla a vše v pohodě. Vždy tankuju z bandasky úplně až do plna. Doporučuju tento postup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trosku to tu ozivim,

vcera pri tankovani do plnej, zaplateni sa vraciam k autu a pod autom mlaka. Prve co ma napadlo, ze nejaky fetak prederavil nadrz (u nas v tejto dobe dost popularne) ale kedze som isiel uz na rezervu zacalo to tiect az teraz. Netrvalo to dlho a prestalo to tiect, tak volam do peugeotu, hovorim o probleme, chlapik ma v pol vete zastavi s otazkou ci mam P307SW? Hovorim, ze ano a on pokracuje, ze to je dost casty problem u tychto aut a mam dve moznosti bud netankovat do plna, alebo vymenit komplet nadrz, co by stalo nieco cez 1000€

Nasledne som sa tu o tom nieco docital - no vlakno je dost stare, tak sa pytam ci nie je aj nejaky iny sposob ako zabranit pretekaniu nafty pri tankovani do plnej, tankoval som vzdy po tretie cvaknutie.

Ahoj,

mám to samé, taky mi to teklo. Tankuju vždy do plné a stačí při tankování před naplněním nádrže vycvaknout pojistku na pistoli, chvilku počkat (až se nafta v nádrži porovná a sedne si), opět začít čepovat a při prvním vycvaknutí přestat. Takto už jezdím téměř 6 let a pohoda klídek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...