Jump to content
Sign in to follow this  
Brandy

Dá se vizuálně poznat špatný katalyzátor?

Recommended Posts

Tak jem právě sundal poslední dva díly výfuku (od katalyzátoru dál) a zajímalo by mě, jestli můžu nějak odhadnout stav katalyzátoru, když už to mám rozebraný. Katalyzátor je lehce orezlý, ale vypadá zachovale. Když kouknu dovnitř, je tam taková mřížka. Nezdá se nijak ucpaná. Když katalyzátorem zatřesu (v rámci možností, stále je přidělaný na autě), nic v něm nechrastí. Je tedy v pořádku? Existuje nějaká metoda jak to zjistit? Docela bych i řekl, že katalyzátor je původní. Nevypádá to, že by tam někdo dodatěčně vařil jinej. Auto má podle tachometru najeto asi 103 tisíc, ale tomu moc nevěřím. Kolik km tak katalyzátor vydrží?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to popisuješ, tak se zdá, že je v pořádku. Kolik katalyzátor vydrží km, tak to opravdu nevím. Pokud je uvnitř mřížka neporušena a neucpána, nic v něm nechrastí a auto ti jede dobře, tak je v pořádku. Počkej si na další odpovědi, co ti napíší.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vacsinou som sa stretol s povodnymi katmi na autach.vydrzia velmi vela km.na jednom aute som mal nabehanych nejakych 280 tkm a vyzeral byt povodny.bol trochu zhrdzaveny a mal po obvode nejake diery , ale kat je dvoj plastovy a diery na vonkajsom obale mu nevadia.pokial nie je z vnutra vysypany a nejak extra predierovany tak si myslim ze vymena je zbitocna.ak si presiel emisnou tak by to malo byt na 100 %.na tvojom mieste by som to neriesil lebo ten stav co popisujes je ok.pockal by som si v buducnosti na emisnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×