Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tak další příme sáni na 206SW 1,4 8V


Kulíšek

Recommended Posts

georginho, uvazuju o tom, ale nechci to zbastlit jako kulisek, nic proti, ale ta hlinkova trubka je fakt priserna. Jinak tedy georgino, my mame v motorech "kapku" mene mista, nemas zkusenost s nejakym airfiltrem do origo boxu a kudy tam privadis vzduch?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratch

georginho, uvazuju o tom, ale nechci to zbastlit jako kulisek, nic proti, ale ta hlinkova trubka je fakt priserna. Jinak tedy georgino, my mame v motorech "kapku" mene mista, nemas zkusenost s nejakym airfiltrem do origo boxu a kudy tam privadis vzduch?

:mad:

bylo to znouze řešení, na oko to není, ale výsledek to přineslo:P

[upravil dne 16/10/07 Kulíšek]

[upravil dne 16/10/07 Kulíšek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ti to nehanim, ja taky uvazuju o necem podobnem, ale ad 1 v motoru 2,2 je mista tak akorat pro ruku moji mlady a ad2, myslim si, ze jsi tam mohl dat nejakou trubku z klimatizace s trychtyrkem, ta je mensi, lepe tvarovatelna a rekl bych i se dela v lepsim provedeni. taky nechci davat tezky prachy za nejaky kity, to smysl nema. Naopak si vazim made by home, ale ta trubka je prehnana :-D. Ja ted dodela diody do svetetl vevnitr v kabine, v kufru mam to svetylko taky 3led, a jeste jsem si tam udelal ledpasku s 16 led a sviti to jako krava. jestli budete chtit, uzu to sem hodit. A pres zimu me ceka podsvetleni radia, klimy, cudliku ve dverich a pristrojovky a z ty mam kurewskej strach :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo silikonový jsou určitě drahý...nedávno jsem na ně koukal !!!

Já mám filtr od Greenu přímo v Air Boxu, tedy jako vložku...namísto originálu...

Má to své výhody. ( Porovnávám kit přímého sání z mé 106ky, konus z 205 a stavající vložku ze 406)

Nezvýší se ti hlučnost. (i Když byli doby, kdy jsem rachotu chtěl, ale to je dávno)

Přívod čerstvého vzduchu zaručen!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo nejlevnější nebyli přesně už nevím, tuším 250,- koleno a 290,- trojáček. Ale aspoň spony byly v ceně. Jak říká Georginho jsou silikonový:super.

A co se týče "brum brum" z filtřiku, tak z toho jsem ještě nevyrostl:mad:, a origo vložka? Ta je určitě bez koumání a případných problému jak přivést čerstvý vzduch, i když já mam konus na stejném místě jak origo box sání a čerstvého vzduchu od chladiče tam stejně moc nebylo:(, tak mi zbylo řešení posunout chladič :bojim , nebo prozatimní :P alu flexi roura :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mišak

Tak to je cena ještě v poho kamoš si kupoval tež koleno ze silikonu chtěl to dat na vytlak turba když mu praskla jeho stavajicí a v agipu v krnově si řekli za koleno 1000Kč:mrk Proto sem se ptal

Za takovou cenu kolen a kdybych ještě musel koupit standartně na e-obchou al trubku, tak bych šel do kitu přímého sáni od Greenu za ty samé peníze. Nebo spíše bych jsem se na to vyprdnul, protože za tolik peněz by to až tolik muziky nezahrálo. :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hrozně důležitý je správné odstínění teplého vzduchu. Je to celkem problém, vzhledem k neuvěřitelné roztažnosti vzduchu.

Něco pár pěkných příkladů:

http://ottp.fme.vutbr.cz/skripta/Termomechanika/Sbirka/Spt08.htm

A skvělá porovnávací tabulka:

http://www.converter.cz/tabulky/vzduch.htm

Pokud se ti zvýší teplota nasávaného vzduchu o 10 st. C, aby jsi měl zhruba o 20% větší filtr.

Jenže zvětšíš plochu filtru, ale nezvětšíš průtok vzduchu na vedení.

Správně to udělat, aby byl člověk Termomechanicky zdatný!!!:myslim Což taky nejsem!:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem asi blbej, ale nerozumim tem prikladum, ani tem tabulkam, nejaka kvadraticka rovnice by nebyla? Abych si zvednul sebevedomy :-D Georginho poslu ti neco U2U, stydim se to napsat sem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě je to celý jednoduchý (nemyslim výpočty - to je v našich podmínkách ztráta času).

Možnosti jsou následující

1. Pořídím vložku do orignálního airboxu. Jednoduché, funkční, bezproblémové. Výrobce celé sání navrhl optimálně tak, aby fungovalo. Výměnou továrního papírového filtru za bavlnu získám delší interval výměny filtru, větší propustnost vzduchu ( zvláště rozdíl mezi zaneseným papírovým filtrem a novým bavlněným by měl být znatelný).

2. Koupím drahou originální sadu přímého sání. Získám "profesinálně" navržené přímé sání, které má zvednout výkon motoru (většinou výkon ve vyšších otáčkách - motor jde rychleji do otáček). Vhodné na závodní speciály na okruh. Není to řešeno tak, aby se to používalo celoročně za každého počasí. (odvod deěťové vody od filtru se neřeší). Sání má šiřší průměr trubek a celkové délka sání je zkrácena (to odpovída požadavku vyššího výkonu v maximálních otáčkách)

3. BASTL. Koupím kónický filtr a narazím ho na stávající potrubí. Nemá smysl měnit tovární potrubí, protože od sací klapky k motoru s tím stejnak nic neudělám a tam zůstane původní "zůžení" nezměněné. Filtr musím odstínit od tepla z motoru a musím docílit toho, abych přisával co nejstudenější vzduch. Potud je to jasné.

Pokud nechám filtr nasazený na původním potrubí a nezakrytuji ho, tak sem si nepomohl, protože kdykoli bude motor sát vzduch, bude ho sát z motorového prostoru a nějaký stíníci plech prostě nepomůže. Teplota nasávaného vzduchu bude zvýšená o teplo z motoru. Ani "ofukování" filtru přiváděným vzduchem z masky nebude to pravé ořechové.

Proto asi nějlepší varianta bude filtr uzavřít a celé potrubí vyvést do prostoru masky. Od klapy u motoru po trychtýř nasávání vzduchu by to mělo být vzduchotěnsně uzavřeno. Pak když nasávám vzduch, tak mám vždy jistotu, že přisávám čerstvý (co nejchladnější) vzduch.

[upravil dne 18.10.07 tanagy]

post-0-14109596749389_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...