Kamart Odesláno 25. květen 2007 Odesláno 25. květen 2007 Chtěl bych se zeptat, jestly má nekdo zkušenosti s vlastní montáží zatmavovací folie na skla auta. Mam 205ku 3dv. a uvazuju ze si zatmavim zadni okna folií. Problem je ze pořadně nevim jakou propustnos svetla zvolit a ani jak se instaluje. Je potreba ty okna asi sundat co? Citovat
renm Odesláno 28. květen 2007 Odesláno 28. květen 2007 Na zadní okna nemusíš mít propustnost třeba žádnou, tam to nevadí... Skla asi budeš muset sundat, lepši se s tím pak pracuje...ale dá se to i na autě Kámoš to dělal, první nic moc ale to druhé už vypadalo docela slušně...radši si to napřed zkus nanečisto... Citovat
pupik Odesláno 28. květen 2007 Odesláno 28. květen 2007 Až si vyndáš to sklo, tak si rozmíchej jarovou vodu a hodně tím nastříkej okno(samozřejmě to okno musí byt zbaveno nečistot). Poté nalep folii s kterou si budeš moci hýbat... a plastovou nebo gumovou stěrkou od středu vodu vymačkej. Folii si předem uřízni trochu větší a po nalepení si ji budeš moc oříznout na správný rozměr okna. :papa:papa Citovat
dodino Odesláno 28. květen 2007 Odesláno 28. květen 2007 ahoj.moze niekto odpovedat ci sa daju kupit folie na okna ktore su uz vyrezane na urcity typ auta napr.p-306 break?alebo nejake sablony na presne odrezanie folie? Citovat
jarich Odesláno 28. květen 2007 Odesláno 28. květen 2007 Nikde jsem nic podobneho nevidel. Ale polepit si bocni okenka ktera jsou vyndana (stejne si je vyndavaji) neni narocne. Jak rika, jedno nanecisto a pak uz to pujde ... Citovat
Blizzard Odesláno 29. květen 2007 Odesláno 29. květen 2007 S tou plastovou stěrkou bacha. Poškrábe ti folii. Až z ty folie sloupneš ten průhlednej celofán nebo co to je, tak si ustříhni kousek a tou stěrkou vytlačuj bubliny a vodu přez něj. Jo a hlavně vytlač všechny bubliny s vodou. Ta totiž rozpouští tu hnědou barvu a pak to dělá nepěkný fleky (otázka 2-3 dní). Miniaturní vzduchový bublinky tam klidně nech. ty se přicucnou samy až se ti v autě udělá párkrát na sluníčku horko (cca 14dní-měsíc). Dělej to pokud možno v co nejmíň prašnym prostředí (hlavně ne s kobercem, zvědavej pes taky udělá svoje ) Nej na to je beton (pod sklo si dej hadr) někde v garáži. A jak říkají ostatní... nalepit, na hrubo oříznout (třeba 2cm okraje), dát někam na sluníčko a pak teprv až to nebude běhavý (stačí půlden na slunci) to oříznout na čisto. Hodně štěstí. Citovat
Reff21 Odesláno 29. květen 2007 Odesláno 29. květen 2007 to nechápu s tou jarovou vodou...??? to se musí jako nejdřív namoči - natřít tou vodou a pak teprve lepím nebo jak...??? dík za odpověď...taky o tom právě uvažuji... Citovat
mifa Odesláno 29. květen 2007 Odesláno 29. květen 2007 Původně zaslal: Reff21 to nechápu s tou jarovou vodou...??? to se musí jako nejdřív namoči - natřít tou vodou a pak teprve lepím nebo jak...??? dík za odpověď...taky o tom právě uvažuji... Lepím s kámošem občas profi folie.Nejdřív okno(jakékoliv)očistit jarovou vodou kuchyňskou drátěnkou.Pak nastříkat folii tou samou jarovou vodou a znovu sklo(nebát se velkého množství),folii přiložit a plastovýma stěrkama od středu vyhánět vodu,nejdříve měkké stěrky,pak i tužší(používáme silikonové)pak oříznout lámacím nožem a znovu přitlačit stěrkou.Snad jsem pomohl Citovat
renm Odesláno 30. květen 2007 Odesláno 30. květen 2007 Jarovou vodou se to polívá aby se ti to hned nepřilepilo, prostě to tam plácneš a máš dost času to narovnat a usadit přesně kde chceš...voda ti pak vyprchá a lepidlo se konečně přilepí...Dokud jar nezkusíš nepochopíš Citovat
Reff21 Odesláno 30. květen 2007 Odesláno 30. květen 2007 Jo jo...chlapi díky moc....tohle fórum je fakt super....!!! Citovat
fogino Odesláno 31. květen 2007 Odesláno 31. květen 2007 Ja by som len okrem tej jarovej vody doplnil aj to,že nie je dosť odveci dotvarovať foliu teplovzdušnou pištoľou,aby kopírovala presne tvar okna-ona sa nahriatim podda tvaru okna-ale POZOR-nieže ju spáááálite:roker Citovat
renm Odesláno 31. květen 2007 Odesláno 31. květen 2007 Já když jsem si lepil tu bílou fólii na zadní sklo, tak jsem to napřed nechal pořádně v létě nahřát na sluníčku a pak se s ní dobře dělalo, žádné bublinky, všechno šlo vyhladit a dotvarovat...Ořezal jsem ji tak za dvě hoďky a pohoda... takže pokud budeš v garáži tak ten fén by byl dobrej... Citovat
vitin Odesláno 31. květen 2007 Odesláno 31. květen 2007 Tak teď se přidám ještě já, proč když vymyčkáte vodu a bubliny, necháváte sklo na slunci a pak teprve řežete? Ona se nějak smrskne? Citovat
Tornado Odesláno 31. květen 2007 Odesláno 31. květen 2007 Na kolik penez ta folie vyjde? A kde ji sehnat, v tuning shopu? Citovat
renm Odesláno 1. červen 2007 Odesláno 1. červen 2007 folie se nesmrskne, ale pořádně vyschne ta jarová voda a už se to nehýbe... Citovat
XDanielS Odesláno 1. červen 2007 Odesláno 1. červen 2007 Doporučuji montáž v servise, vyjde to o fous dráž, ale nebudeš mít problém s atestem. Technické kontroly hodně přitvrzují v tomhle ohledu. Citovat
renm Odesláno 1. červen 2007 Odesláno 1. červen 2007 Atest se dodává i k fóliím které si koupíš, takže si ho můžeš nalepit sám, a pokud folie nedá na přední dveře a čelní sklo tak ani atest teoreticky nepotřebuje...Pokud jsem to dobře pochopil tak chce folie jen na zadek,takže si tam může dát i úplně zrcadlící folie nebo jiné barvy...A vyjde to o hodně levněji když si to udělá sám:super [upravil dne 1/6/07 renm] [upravil dne 1/6/07 renm] Citovat
XDanielS Odesláno 1. červen 2007 Odesláno 1. červen 2007 Podle vyhlášky, může být jakákoliv folie od řidiče dozadu. TZN přední a přední boční skla ne, tam jen s atestem. Já si to nechal dělat a za celou 307SW mimo čelního a střešního skla jsem dal 4500,- s atestem. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.