Jump to content
Sign in to follow this  
Guest vita

špatné brzdy u 309ky

Recommended Posts

Guest vita

Zdravím,

potřeboval bych poradit. Mám problém s brzdama u 309ky(vzadu bubny). Vepředu jsou nové destičky, vzadu je nové vše (válečky, čelisti, samostav, pruřiny). Je to odvzdušněné. Brzdí to skvěle, ale pozdě. Prostě až někde u podlahy. A zadek neblokne ani na uježděném sněhu, i když bubnové jsou slabší, možná to tak má být. Nevím, buď je to teda špatně odvzdušněné (už jsme to ale zkoušeli víckrát) nebo je něco s hlavním brzdovým válcem.

Ještě bych měl 1 dotaz. Mám neskutečně vymlácenou tu tyčku, co jde pod autem od řadící páky dále k převodovce s těma 2 kloubama. Dá se sehnat samostatně nebo se to musí měnit celé, to ústrojí. Nenašel jsem tam závity, tak nevím.

Děkuji všem za případné odpovědi. Už fakt nevím, co s tím.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vypadá, že je to špatně odvzdušněné, nebo jak píšeš vadný hlavní brzdový válec. Když šlapeš na pedál je úplně tvrdý? Po odvzdušnění brzd do kříže(pravé zadní, levé přední,, levé zadní, pravé přední) zkus nastartovat motor a poté s nastarovaným motorem ještě jednou odvzdušnit. Jde při tomto postupu snadněji šlapat a je tam větší tlak. Jinak netřeba provádět s nastartovaným motorem.

Ty tyčky(táhla) k převodovce lze vyměnit samostatně.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest vita

Pedál je tvrdý, až když tak 3krát,4krát sešlápnu, pak ztvrdne, ale ještě trošku pruží. Co by mohlo být s tím válcem? Jenom nějaké špatné seřízení nebo bude vadný? Co se na něm může pokazit?

Jo, a to táhlo, dá se koupit nový nebo jenom z vrakáčů. A vyměnil bych to sám? Dá se to nějak vycvaknout z těch kloubů?

Dík

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedál musí být tvrdý při dobře odvzdušněných brzdách hned na první šlápnutí, takře zkusit znovu odvzdušnit, válcem to asi nebude. to táhlo já mám z vrakáče na nové jsem se neptal. vyndat a zandat to jde docela lehce. Vyměníš to sam.:papa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrkni na samostavy co jsou vzadu jestli fungujou,buben musí jakoby trošku šourat o ty pakny měl jsem úplně stejnej problém-hodně to tam zlobý:myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×