Jump to content
jkmtrnava

Uprava auutom.svetiel

Recommended Posts

Odkaz pre: vlado asa (vladosr): Ten tvoj návrh respektívne pripomienka na automat svetiel ma zaujal. Už som hodil meil no neozval si sa, je vtom problém? Až to budeš čítať mohol by si sa ozvať.Prípadne mi to pošli do súkr. správ.

Myslel som tým pripomienku písanú na AUTOMAT svetiel na hlavnej stránke pod listom č. 10. ( vlado asa (vladosr)). Až si to už hodil na papier mohol by si to zverejniť. Teda ak si ešte prítomný prípadne tu občas hodíš reč.

A tu je tá pripomienka

(Schema sa zobrazi ked si ju date -otvorit prepojenie -v novom okne. Mam k nej len jednu malu , ale nebezbecnu vyhradu.Ak sa vam pokazi remen , regler , alternator nastane tma a v najblisej zakrute mozte prist o svojho krasavca.Preto pozor.Nekcem ublizit autorovi , ale je to tak. Uznavam ho ze to dal na sklo co nie je moj pripad stale nieto cas. Moje zapojenie berie signal zo snimaca rychlosti z prevodovky , preto nie je univerzalne. Dalej je signal impulzov -nie je lacny pozor- galvanicky oddeleny cez optoclen do citaca CD4020 , ALEBO CD4024 bezne IO. Z vystupu su zapojenie rele v samodrzi.Sami si urcite kedy sa maju zapnut obrysky , tlmene , a central. Po vypnuty klucika sa samodrz rele resetne . Ja som to riesil len preto ,lebo parkujem vonku a kym cistym auto od snehu a kurim interier nemusim este aj svietit kvoli baterke. Po prejdeny prveho metra svietia obrysky po cca 10 m tlmene podla polohy packy z vecera a potom sa auto zamkne kvoli cervenej na semaforoch a bezpecnosti veci na sedadlach a v kufri.Aby dakto nenastupil a neprecistil mi to. Dufam , ze to skreslim a rad uverejnym ale nie je to univerzalne pre peugeoty.)

Nebolo by zlé podumať aj nad zapojením pre naších miláčikov?

[upravil dne 26/1/07 jkmtrnava]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidím že to číta vela ludí a ten správny ktorý by si to mohol prečítať sa nejako neozýva.

Začínam pochybovať o tom jeho zapojení, prípadne že má moc roboty alebo nieje odfachu a jednoducho to nevie. Poslal som mu meil, no odpoved strohá: Ked budem mať čas hodím to na papier a uverejním to. :roker

POZNÁMKA PRE VLADO ASA: Ak to občas čítaš:

Lenže teraz v \"dlhých zimných večeroch\" by sa dalo bastliť, tak by bolo dobre to uverejniť.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To KURT

Dakujem za upozornenie, ale napísal som to schválne tu lebo vidím že to číta dosť čitatelov a bol by možný záujem o to zapojenie. Bližší popis má na hlavnej strane(list č. 10), ale to som už písal. Viac už sem písať nebudem ( myslím pokec tohto typu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×