Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vylepšujeme stošestku o 106 :D


kujon106

Recommended Posts

no ale ja mam ve svetle 2x H7, jedna je potkavaci a jedna je dalkova a jeste mam pridavny dalkovy svetla v narazniku, cili to je 4*55W pro dalkova a k tomu budou dve vybojky to staci ne ;) ?

[upravil dne 8/2/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No uvidíš sám, ale ty xenony ti budou svítit do modra a normální halogeny do žluta. A fakt je že je nepřesvítěj, když do xenonů rozžhneš dálkový halogeny tak to je jako když prdneš do lesa :) Jediná cesta jak do h7 potkávačky a dálku by byla asi koupit ty sady 2...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vis ze kdyz mas na aute xenony musis mit ostrikovace a automaticke naklaneni svetel. Jinak neprojdes technickou. Taky o tom premyslim, ale nevim nevim.

Jinak, dneska jsem do auta montoval teplomer a dalkove ovladani radia pod volant. Kvuli tomu radiu jsem musel rozebrat pulku palubky, ale no coz, to nema zdokumentovane, radsi :D

k tomu teplomeru. Cidlo jsem uchytil za naraznik, nad tazne oko

tep7.jpg

tep6.jpg

kabel je vedeny nad svetlem a pak podel blatniku

tep5.jpg

Takhle vstupuje dovnitr

tep4.jpg

Jelikoz jsem teplomer umistil na strop, musel jsem sundat gumu a oblozeni A sloupku, abych tam mohl vest kabel. Nastesti tam uz nejaky kabel vedeny je, tak jsem to uchytil k nemu

tep.jpg

Pak jenom zastrcit kabel po tapec stropu, prichiti teplomer, a voala. Je to na svete.

tep2.jpg

a dokonce je i modre podsviceny

tep3.jpg

Jedna vecna pripominka, jak jsem mel rozebrany stredovy panel, koukam jsem nad podsvetlleni ovladani klimy. Je tam je jedna zarovka. Takze ted zni otazka jak zmenit podsviveni na cerveno, nebo na modro. Pomoci ledky, nebo jenom jinou barvou zarovky? nevim. Poradte :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, to o ostřikovačí a naklápění vim, jenže tady je výhoda přestavbovky - na tu půlhodinku na technický klidně vyndám výbojky a hodim tam klasiku halogen :)

Jinak to umístění senzoru nevim čéče, bál bych se že tam půjde teplej vzduch od motoru a bude ti to ovlivňovat. No zkus sám, uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ho mam přilepenej pod zrcátkem. Sice nejsem meteorolog, ale jak by ti ho mohl ochlazovat proudící vzduch? Ten přeci musí mít tu samou teplotu jako vzduch \"stojící\", ne? :) Leda nějaká studená fronta do nárazníka :D

[upravil dne 9.2.07 kujon106]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak teda ty bixenony vypadají v noci následovně. Ale zjisil jsem že mam nejspíše v haj... levou parabolu, zbyla tam ta samá od bouračky, po který sem to koupil. Svítí to dosti do země. Takže relevantní info dodám až mi přijde nový světlo ;)

blabla005-vec1.jpgblabla006.jpgWa238.jpg

Ta třetí fotka je z bílýho dne, i tehdá to svítí parádně :) jen ten foťák v mobilu to malinko zežlutil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Marlin, pokud to cidlo bude mokre ( a jako ze na tomhle miste za deste mokre bude ) tak bude rozhodne ukazovat nizsi teplotu - je to tzv. jev mokreho teplomeru, nebo-li ubytek tepla, ktere se spotrebuje na odpareni te vody z povrchu zpusobi ochlazeni cidla teplomeru a budes mit odchylku klidne nekolik stupnu. V tomto pripade je to nezadouci jev, ale v praxi se to da vyuzit napriklad pri chlazeni lahvace, staci obtocit lahev mokrym rucnikem a postavit do stinu, odparujici se voda zpusobi daleko rychlejsi ochlazeni nez kdyby jsi toho lahvace dal do lednicky ;)

To Kujon, davat do dalkovych svetel, ktera se vypinaji, xenonovou vybojku je blbost a se stale zapnutou vybojkou v dalkove parabole jezdit nemuzu, takze tam musi zustat H7cka, ostatne je to klasicka konstrukce i u novych aut, ktere nemaji bixenon a maji dvouparabolova svetla je pro dalkova svetla pouzita obyc zarovka.

Jinak auta s dodatecnou montazi xenonu ktera jsou do roku vyroby 1996 dynamicke naklapeni mit nemusi, s tema ostrikovacema si nejsem jistej

[upravil dne 12/2/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: kujon106

Tož dneska sem zakoupil čistě bílé LED diodky místo celeskleněných parkovaček ;) Příští týden mě dojde celý nový světlo + motorek naklápění, takže až to namontim, tak zas vyfotim :)

abababab-a2k1.jpg

[upravil dne 22.2.07 kujon106]

jo tyhle mi vydrzely 3 mesice, pak jedna odesla a tak jsem druhou vyndal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak panáčci, vylepšujem dále ve velkém stylu :) Dneska mi přišle z opískování kryt svodů a stěrač (ten nakonec díky tý plastový krytce opískovat nešel, takže je jen obroušenej a šplíchnutej. Byl rezatej, tak mě to sralo :) )

Vypadá to následovně:

jjjj006.jpgjjjj004.jpg

Teď ale právě váhám co na ten kryt svodů za barvu. Chci černou, ale otázka je jestli na tom vydrží barva na kamna, jak mi někdo radil, nebo jestli to šplíchnout něčim jinym. Co myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, tentokráte sem si na mušku vzal motor :) Nelíbil se mi tam hlavně kryt svodů, byl sežranej od soli a celej takovej divně poblemtanej. Takže následovalo opískování a nástřik v podobě tý racing barvičky do 650strupňů - matná černá. A když už sem byl u toho, tak sem vzal i nosníček co drží plynový lanko, držáček autobaterie, komplet ten motor nablejskal a nakonec jako finále, sem si nechal nástřik ECU :)

Na ní by samozřejmě taky šla ta matná černá racing, ale nehodilo by se to k lesklýmu víku motoru, takže sem tu matnou použil jen jako základovku a na vrch šla ve třech vrstvách lesklá černá ebenová ze škodováckýho vzorníku. Ještě sem teda zapomněl dodat že s broušenim (smirgl) tý základní jednotky sem si dal tak 2hodiny práci a pár prstíčků sem na tom nechal :D Nakonec na to šel ještě bezbarvej lak. A dle toho jestli zejtra vstanu a vydám se do reklamky, tak by na to eventuelně mohla jít ještě nějaká vyplotrovaná samolepka, musim nějakou vymyslet ;)

Jo a abych nezapomněl - eště se foukal zadní stěrač, jelikož začal reznout....

Nějaký fotos (ještě přihodim fotku motoru jak vypadal původně a následně zejtra až tam dám ECU, tak jak vypadá nyní :) ):

jjjj004-4b01.jpg lakovn2003.jpg lakovn2008-4r01.jpg lakovn014.jpg lakovn017.jpg

lakovn022.jpg mothor002.jpg mothor006.jpg mothor008.jpg svtlo016-5sw1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...