Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Únik oleja, nafty spod vstrkovacieho čerpadla


Guest Miloš306

Recommended Posts

Guest Miloš306

Ahojte Pegoťaci!

Asi pre mesiacom som svojho pegotika trochu pritlačil pri predbiehaní, asi 185 km/h, ale nie na dlho, max. 3 min.

Včera som trochu kontroloval motor a zbadal som trochu oleja?, nafty? na prednej strane motora, pod vstrekovacím čerpadlom.

Chcel by som sa Vas opytať, či nemate niekto skúsenosť, odkiaľ to môže presakovať a či to môže byť olej alebo nafta.

Je tam niekde nejake slabe miesto odkiaľ najskôr?

Stava sa mi, že ak auto stojí 1 deň, spadne mi nafta a musím ju napumpovať.

Auto ma najazdených 227 tis., ale ide ok, ani sa neprehrieva.

1,9 TD, Motor: DHY

Vďaka všetkým!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej od nafty rorzeznáš snadno, podle smradu. Takže si zjisti, co to teda je. Pokud olej, prolíná většinou pod těsněním víka ventilů. Pokud nafta, může téct rovnou z čerpadla - hlavní o kroužek, těsnění hřídelky plynové páky - to by znamenalo přetěsnění čerpadla; a nebo jsou zpuchřelé přepadové hadičky - zvlášť ta záslepka na posledním vstřiku ráda popraská, a pak tudy teče nafta a přisává se vzduch. Pokud je to nafta, v první řadě koukni na ty hadičky, příp. dej nové - metr kvalitní přepadové hadičky stojí kilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miloš306

Dnes som trochu zisťoval, či olej alebo nafta a javí sa mi to ako olej, lebo to vôbec nesmrdí!

S tým tesnením pod vekom, môže byť, ale pred zimou pri výmene rozvodov mi menili aj to tesnenie aj nejake gufera na vačke.

Nemôže to byť aj gufero, na vačke pri ozubenom kolese?

Mám take podozrenie, čo som tam pozeral, že to odtamade niekde steká a rozlieva sa to vpredu po bloku.

Takže momentálne budem riešiť asi dva problémy, t.j.

1. únik oleja

2. padanie nafty

Musím sa ešte popýtať tu u nás na nejakého dobrého mechanika alebo servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...