qwerty17 Odesláno 26. listopad 2022 Odesláno 26. listopad 2022 Nazdar, chcel by som na svoj Peugeot 206 2.0hdi dorobiť intercooler, lenže nejako sa neviem normálne dopracovať čo vlastne všetko mi na to treba, kedže tých návodov je mizivo a miestami ich nepoberám. nenájde sa tu niekto čo to už robil poprípade čo nad tým uvažoval a trošku to preštudoval a vedel mi vysvetliť čo vlastne na to budem potrebovať. vďaka Citovat
ozzy56 Odesláno 26. listopad 2022 Odesláno 26. listopad 2022 ahoj, myslím, že kdyby měl mezichladič vzduchu u tvého motoru nějaký smysl, výrobce by ho tam dal , jeho montáží si s výkonem motoru nepomůžeš Citovat
qwerty17 Odesláno 26. listopad 2022 Autor Odesláno 26. listopad 2022 Ide o to ze motor uz teraz v sérii neni a chcel by som mierne upraviť tlak turba, pričom by mi uz intercooler mal zmysel. Citovat
krtek 2 Odesláno 26. listopad 2022 Odesláno 26. listopad 2022 (upraveno) no dolezite je na neho najst miesto ,206 je male auto miesta tam moc nebude ak najdes miesto potom kupit intercoler bud na stojato alebo nalezato aby tam vosiel no a potom spekulovat hadice rovne hadice kolienka aby si to napojil na motor a turbo no je to skor praca pre nejakeho projektanta aby bol intercoler na dobrom mieste a aby hadice noboli moc dlhe a nemali moc zataciek lebo potom budes mat dieru na plyne zmacknes plyn a cakas kym turbo ten vecsi objem sania nafuka ak chces upravit maximalny tlak turba a turbo je tam pretlakove cize bez ovladania od solenoidoveho ventila tak si musis dokupit regulator na Wastegate ta banka ktora ovlada cez tycku ventil v turbe https://race-shop.sk/regulatory-tlaku-turba/1387-manualny-regulator-plniaceho-tlaku-races-clubman-in-cabine.html?gclid=Cj0KCQiAj4ecBhD3ARIsAM4Q_jEvyBprEIwaF6JYbclxTIKq4zHTZkNxc62TYstu1dTvFVuZEpo5G_gaAsklEALw_wcB Upraveno 26. listopad 2022 uživatelem krtek 2 Citovat
qwerty17 Odesláno 26. listopad 2022 Autor Odesláno 26. listopad 2022 Uvažoval som nad variantou ako ma 406 ale väčšina ľudí čo som našiel že to spravili tak vkladali intercooler medzi hmlovky nalezato. A viem ze na to treba koleno na sanie z rhs alebo rhr. To viem ze musím dorobiť ovládanie ale to bude postačovať základné mechanické na to. Lenže mam aj tak dilema ci náhodou by tam už nebolo treba doplniť aj blowoff a aký vplyv na ventily by mal ten nárast tlaku turba. Citovat
krtek 2 Odesláno 26. listopad 2022 Odesláno 26. listopad 2022 (upraveno) blow off sa dava na benzinaky ktore maju skrtiacu klapku pred nasavanim turba na dizle sa nedava lebo skrtiacu klapku nema proste nema to vyznam na dizli ten kto to da tak ciste len koli zvukovemu efektu HDI motor znesie dost mal som to cipnute na 96 kw a 320nm a aj odmerane na brzde a bez problemov ventili nic nepovedia Upraveno 26. listopad 2022 uživatelem krtek 2 Citovat
qwerty17 Odesláno 26. listopad 2022 Autor Odesláno 26. listopad 2022 Vďaka za objasnenie, zvuk nepotrebujem. V podstate mojou snahou je dostať z toho motoru cca 200 koní. Brzdy a podvozok som už na ten výkon upravil len už by sa žiadalo sa k nemu aj dostať aktuálne som na cca 150 koňoch a uz som sa dostal k omedzeniu toho ze nemám intercooler. Citovat
krtek 2 Odesláno 26. listopad 2022 Odesláno 26. listopad 2022 (upraveno) no pochybujem so seriovym turbom aj seriovymi vstrekovacmi a softverom ja mam v RS 180 koni a je to tiez 2,0liter a robili to profici od vyroby Upraveno 26. listopad 2022 uživatelem krtek 2 Citovat
qwerty17 Odesláno 26. listopad 2022 Autor Odesláno 26. listopad 2022 (upraveno) Turbo neni sériové to bola jedna z prvých úprav, následne aj softvér Upraveno 26. listopad 2022 uživatelem qwerty17 Citovat
krtek 2 Odesláno 26. listopad 2022 Odesláno 26. listopad 2022 no ale vstreky budu mat nejaky limit ,na 200 to podla mna nedas obmedzi ta bud snimac tlaku turba vstreky alebo software ak by bol motor ciste mechanicky tak ano ale tu to bude treba este upravit a hocikto to nezrobi a nezrobi za lacno samotnym intercolerom 50 koni neurobis na to zabudni na 2,0 litri Citovat
qwerty17 Odesláno 26. listopad 2022 Autor Odesláno 26. listopad 2022 (upraveno) Vstrekovače by to mali zvládnuť po výmene vysokotlakeho čerpadlá a výmene snímača tlaku paliva. Samozrejme ze uz potom ako osadim intercooler by bolo podľa mna vhodné upraviť softvér. S tým ze intercoolerom 50 koní nespravím počítam. Lenže je to jedna z potrebných úprav. Jediného čoho sa obávam je ze co na to povie prevodovka. Upraveno 26. listopad 2022 uživatelem qwerty17 Citovat
krtek 2 Odesláno 26. listopad 2022 Odesláno 26. listopad 2022 (upraveno) to je zasah do elektroniky ak tam das ine cerpadlo iny snimac tlaku bude ti to musiet softwerovo niekto urobit a to bude drahe a hocikde ho nenajdes totalne prepisat mapu proste tam daj intercoler dosteluj turbo kolko sa da aby to islo a kolko koni bude tolko bude vsetko nad uz bude drahe intercoler musi mat co najkratsie hadice a cim menej zataciek tak to musis naprojektovat prevodovka nic nepovie odfajcis pravdepodobne spojku no proste kasli na to 120 kw to este da ked to budes setrit Upraveno 26. listopad 2022 uživatelem krtek 2 Citovat
qwerty17 Odesláno 26. listopad 2022 Autor Odesláno 26. listopad 2022 (upraveno) To viem ze lacné nebude preto som sa zatiaľ uspokojil s intercoolerom a s tým co z neho dostanem keďže už čerpadlo ako take nieje lacná záležitosť. Spojka pôjde keramická keďže aktuálna uz niekedy ma kus problém. Upraveno 26. listopad 2022 uživatelem qwerty17 Citovat
krtek 2 Odesláno 26. listopad 2022 Odesláno 26. listopad 2022 nepustaj sa do cerpadla pokial nevies ci to vie niekto spravit dorob intercoler dosteluj turbo a konec 120kw v 206-ke ? sak to bude lietat jak dive naco ti viac ani s RS by som sa neudrzal na rovine v zatackach by 206 nemala sancu samozrejme Citovat
qwerty17 Odesláno 26. listopad 2022 Autor Odesláno 26. listopad 2022 (upraveno) Tak kebyže bude veľký problém niekoho zohnať tak úpravu softvéru je možné dostať od Angličanov, ktorý viac menej spravili taký zhruba návod co treba upraviť, lenže tomu by som sa chcel vyhnúť a mať tú úpravu spravenú na mieru keďže takému niečomu dôverovať je diskutabilné. Tak či tak chcem spraviť ten intercooler lenže tam ma obmedzuje ta nevedomosť, že čo k tomu vlastne všetko potrebujem a aspoň ten zhruba postup by som tiež uvítal. Popravde lieta to ako divé uz teraz, kvôli tomu som spravil komplet repas podvozku a teraz to drží ako prilepené. A už mi viac menej ide iba o ten krútiaci trošku navýšiť. A potom je to kus môj sen mať proste takú malú žehličku co ma 200 koní . Upraveno 26. listopad 2022 uživatelem qwerty17 Citovat
krtek 2 Odesláno 26. listopad 2022 Odesláno 26. listopad 2022 dam ti jednu radu a zapametaj si ju ked sa chces dozit zdravia nikdy do prtaveho auta nedavaj velky vykon lebo to neustoji male auto poskakuje no proste samovrazda nepozeraj na WRC ten ma iny podvozok gumy ma klietku a podobne proste male auto kasli na to najdi si vecsie bezpecnejsie isiel predomnou na 206-ke a chudak chlap po zatackach tak plasil ze sa mi vzdiali az sa na to vykaslal lebo skoro vyletel no proste male auto nie ked chces len na sprinty ok ale ked plasit najdi si vecsie auto Citovat
qwerty17 Odesláno 26. listopad 2022 Autor Odesláno 26. listopad 2022 Ďakujem za radu. Viem ze to nemôžem preháňať lebo to není auto uspôsobene na taký výkon. Viem aké som mal problémy predtým ako som vyriešil podvozok, keď som do každej zákruty vošiel bokom lebo rovno to odmietalo ísť. Na normálne chodenie a miestami bláznenie planujem A5 s 3litrom hlavne kvôli tomu ze to je kultivovanejsie a pohodlnejšie a toto zostane na občasné prevezenie sa poprípade nejaký pretek aj keď tých veľa neni. Citovat
krtek 2 Odesláno 26. listopad 2022 Odesláno 26. listopad 2022 (upraveno) no u nas to par chlapcov ma jak 206 seata a podobne odpali to s pumpy, huci to, trochu to ide ale ked Pride technicka trat zatacky tak ide pomaly no k comu ti to je? auto musi byt vsade dobre a bezpecne pokial nemas klietku inak je to vhodne len na sprint na rovinu Upraveno 26. listopad 2022 uživatelem krtek 2 Citovat
qwerty17 Odesláno 26. listopad 2022 Autor Odesláno 26. listopad 2022 Technická trať je pre mňa zaujímavejšia. kvôli zákrutam chcem ten krútiaci a ja nemám absolútny problem aktuálne s tým ze by auto nedržalo v zákrutách. Jedine ešte zo starou nápravou sa mi stalo ze keď som bol na serpentinach tak mi ustrelila rit ale teraz nemám absolútne žiaden problém. Citovat
krtek 2 Odesláno 26. listopad 2022 Odesláno 26. listopad 2022 (upraveno) ked chces zatacky tak automat mas obe ruky na volante a dovolis si viac znie to divne ale DSG prevodovka na rychlu jazdu funguje ked mas volno ze nic pred tebou neni ked sa pretekas tak nie tam manual lebo DSG je trochu vahava jedine ze to prevezmes ty hodis si to na manual a hadzes ty jak v F1 padlami Upraveno 26. listopad 2022 uživatelem krtek 2 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.