Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Netlačí turbo p407 2.0hdi RHR


dennis77

Recommended Posts

Ahoj řeším závadu na svém autíčku a moc si nevím rady. Auto nedosáhne požadovaného tlaku plnění a přitom na diagnostice nepíše žádné chyby. 

Při jízdě:

ot: 4000

požadavek na tlak turba: 2,3 bar

skutečný tlak:  1,57 bar

ot: 2200

požadavek na tlak turba: 2,3 bar

skutečný tlak:  1,1 bar

 

Měřená dodávka vzduchu s vypočtenou souhlasí počas celé jízdy. Z toho usuzuji že díra nikde v hadici nebude neboť by skutečné množství vzduchu bylo vyšší než vypočtené.

Takže co jsem všechno už zkontroloval:

Podtlakové vedení žádný únik. Zkoušel jsem ho rozdvojit a turbo napojit na přímo. (dle dia souhlasí kopírovaná poloha s požadovanou)

Akční člen turba: membrána není prasklá a pokud připojím podtlak bez solenoidu tak se lopatky hýbou plynule.

Všechny gumové hadice na případné praskliny a i tu gumovou propojku mezi turbem a plastovém vedení.

Vyndal jsem airbox a plastovou trubku sání co vede k turbu a prstem jsem vyzkoušel vůli rotoru axiálně a radiálně a žádnou jsem necítil. Nakonec jsem si s rotorem zatočil a nezdá se mi přidřený, točí se volně bez zadrhávání.

Poslední co mě napadlo je že může být zabetonovaný fap i když dle dia tomu nic nenasvědčuje. Zítra ho zkusím odpojit a projet poté uvidím.

 

Pokud má někdo další nějaké nápady v čem by mohl být problém. Budu rád za případné tipy.

Předem všem děkuji. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...