majo_LP Odesláno 29. červen 2021 Odesláno 29. červen 2021 (upraveno) ahojte, zacala sa mi diat divna vec, posledne mesiace sa mi straca voda z nadobky, za 2 tyzdne to kleslo z max na min a obcas to ide este aj nizsie, ked sa pozabudnem a nedolejem dolieval som destilku, ale dostal som info, ze to sa nema, nech si zozeniem chladiacu (udaj zo servisu bol, ze ma kapacitu do -30 alebo aj -40 C, tak som myslel, ze mozem riedit) viackrat sme s braskom hladali netesnost alebo akykolvek naznak uniku, ale bez uspechu pocas hladania na nete som niekde postrehol info, ze mi po nastavovani rozvodov mali ovzdusnit system a ze moze byt niekde bublina, ktora sa teraz musi vytlacit, moze to byt to? uz sa k tomu spatne neviem dopatrat nejaky hint ako najst problem alebo co spravit, aby som to opravil? vdaka, pekne slnecne dni Upraveno 29. červen 2021 uživatelem majo_LP Citovat
Antoan80 Odesláno 29. červen 2021 Odesláno 29. červen 2021 Mne sa raz stalo na 306, že som tiež musel začať dolievať vodu - žiadny únik sa nepodarilo nájsť.. Nakoniec to bola taká blbosť, stratil som gumené tesnenie pod uzáver nádržky a pomalinky sa voda nebadateľne strácala. Možno pomôže..... Citovat
majo_LP Odesláno 29. červen 2021 Autor Odesláno 29. červen 2021 vdaka vymenil som uzaver nadobky za uplne novy, ale i tak badam, ze kvapalina klesa Citovat
Guest Sale Odesláno 29. červen 2021 Odesláno 29. červen 2021 Ahoj, problém není v zavzdušnění, to už by se samo odvzdušnilo. Po výměně kapaliny stačí jednou nebo max. dvakrát dolít a je to v pořádku. Podíval bych se pořádně kolem vodní pumpy a taky chladiče. Když teče chladič není to někdy vidět, stačí se to odpařit. V létě můžeš klidně dolít destilku, ale pak musíš doplnit ve správném poměru naředěnou nemrznoucí směs. Nemyslím, že by to bylo prasklou hlavou, osahej při zahřátém motoru hadice, jestli nejsou tvrdé, natlakované vzduchem. Citovat
majo_LP Odesláno 29. červen 2021 Autor Odesláno 29. červen 2021 Vodu som práveže ešte nemenil, doteraz nikdy, ale napadlo mi to Ta posledná rada, ako to chápať, keď sú hadice tvrdé? Citovat
ozzy56 Odesláno 29. červen 2021 Odesláno 29. červen 2021 destilku teď v létě dolívat můžeš do té doby, než to opravíš, samozřejmě před zimou si musíš chladící kapalinu zkontrolovat na mrazuvzdornost..., být tebou, nechal bych závadu na mechanikovi -- systém bude např. třeba natlakovat, aby se našlo místo úniku a pak to opravit...,, do té doby pečlivě kontroluj stav v nádobce a teploměr majo_LP ohodnotil 1 Citovat
Hafity Odesláno 30. červen 2021 Odesláno 30. červen 2021 před 22 hodinami, majo_LP napsal: Ta posledná rada, ako to chápať, keď sú hadice tvrdé? Budeš mačkat nejlíp přístupnou hadici.... Nesmí být tvrdá, jako beton, ale mírně natlakovaná být může, vždyť je to přetlakový systém.... Raději použij rukavici, mačká se až motor pořádně ohřeješ.... Citovat
majo_LP Odesláno 20. červenec 2021 Autor Odesláno 20. červenec 2021 mam update k tomuto, ked auto stoji, vsetko je v poriadku, voda sa straca iba za jazdy Citovat
majo_LP Odesláno 24. červenec 2021 Autor Odesláno 24. červenec 2021 Sú tvrdé, ale viem ich aspoň trochu stlačiť Citovat
majo_LP Odesláno 12. srpen 2021 Autor Odesláno 12. srpen 2021 update po navsteve servisu, prasknuty termostat, investicia 2 dni a 300 eur Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.