Klara123 Posted April 7, 2019 Posted April 7, 2019 Zdar borci, mám problém, auto se mi přehřívá když stojím v koloně i na 110 stupňů. Sahara mi v životě nesepnula a tak ani nevím jestli funguje, v zimě mi uniká někde chladicí kapalina ale v létě nikoli.. Prosim o každou radu jak postupovat. Quote
ozzy56 Posted April 7, 2019 Posted April 7, 2019 zkus diagnostiku, bude to čidlo teploty (sahary), prostě něco od elektriky, sahara se musí po překročení určité teploty roztočit Klara123 1 Quote
Klara123 Posted April 7, 2019 Author Posted April 7, 2019 Mě také napadl jestli to nemůže být termostat, ze zůstal zaseklý a proto nedá impuls na roztočení Sahary, co si o tom myslíte? Quote
307rg Posted April 7, 2019 Posted April 7, 2019 V kolóne v lete ti kľudne môže ísť aj okolo110, v tom problém nie je, no musí fungovať dochladzovanie, teda sahara. Ďalšia vec je, či ti budíky ukazujú teplotu chladiacej kvapaliny aká je v skutočnosti, skutočná teplota môže byť kľudne iná, to by bolo dobre tiež overiť meraním. Sahara samozrejme pri vyššej teplote musí zopnúť, ak nie, potom zase bude problém buď v snímači teploty, v samotnom ventilátore, alebo najčastejšie v relátku ktoré spína ventilátor (nachádza sa priamo na stene chladiča v malom plastovom boxe). Od počítača ti nikto nepovie presne v čom je problém, treba skúšať, merať. Popísané sú o tomto probléme mraky tu na fóre, tak by asi bolo dobre aj pohľadať... Ešte taká otázka, už ti vyvrela chladiaca kvapalina keď sa to prehrievalo? ozzy56 1 Quote
307rg Posted April 7, 2019 Posted April 7, 2019 Termostat sa zaseknúť sice môže, ( vtedy nepomôže ani sahara ), ale tá sahara nemá s termostatom nič spoločné, pri jeho poruche musí aj tak zopnúť. Čidlo teploty by naopak mohlo blokovať zopnutie sahary. Lukas.407 1 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.