TheAzurit123 Posted April 4, 2019 Posted April 4, 2019 Zdravím, Koupil jsem si Peugeot 206 1.2 r.v 1999. Najeto má 80 000, chtěl bych se jen optat jaké jsou optimální otáčku po rovině nebo do kopce? V Autoškole mě učily ve Fabia 1.6 r.v 2016. Po rovince 1300-1800, do kopce od 2000-3000 max. Pokud bych se držel daných otáček nepřetáčel bych a nebo nepodtáčel bych náhodou motor? Či náhodou jestli by to motoru nějak neškodilo? Děkuji moc za odpověď. Quote
ozzy56 Posted April 4, 2019 Posted April 4, 2019 motor se musí při jízdě točit vždy volně, lehce, nesmí se DUSIT v nízkých otáčkách, to je pro motor asi nejhorší--když ho dusíš, špatně se maže a špatně se chladí, prostě nedá se říct, jaké otáčky má mít motor po rovině, nebo do kopce, platí to pro všechny spalovací motory, ať diesel, nebo benzín, radši o něco vyšší otáčky, než nižší Quote
pesastor Posted April 5, 2019 Posted April 5, 2019 Nekoukej na otackomer a na nejruznejsi ekoudelatka ktere nuti uzivatele do co nejnizsich otacek a zarazeneho nejvysssiho kvaltu. Vzpni radio a POSLOUCHEJ motor. V zasade v jakemkoli jizdnim rezimu jse optimum otacek pokazde jinde. Jde o cit a ten ziskas jen praxi. Rozhodne motoru skodi min vyssi otacky nez podtaceni. ozzy56 1 Quote
TheAzurit123 Posted April 5, 2019 Author Posted April 5, 2019 Děkuji moc. Budu jezdit a jezdit a hlavně poslouchat. Péťa and ozzy56 2 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.