TopKe Posted March 7, 2019 Posted March 7, 2019 Ahoj, uvazujem o kupe elektronov na leto a vyberam medzi 17' a 18' palcovym diskom na 308SW, 2.0 HDi,. Cenovy rozdiel je zanedbatelny. Teraz tam mam 16'. Co riesim je spotreba, dynamika a hlavne komfort jazdy. Nebude ta 18' uz moc tvrda na nase cesty? Dik Quote
ozzy56 Posted March 7, 2019 Posted March 7, 2019 (edited) pokud máš kolem 20-30 let, budeš asi spokojený, musíš si uvědomit, že čím větší disk, tím nižší pneu..., tohle si musíš někde vyzkoušet, samozřejmě přechod z 16'' na 18'' musí být cítit starší mají radši pohodlí--menší disky a vyšší pneu, které má šanci ty rázy od kol zachytit..., co tak může zachytit pneu 235-35-18?? pohledej na NETu--je tam na toto téma odborných článků hafo třeba http://www.auto.cz/kola-a-jejich-vliv-na-jizdu-jestlize-kola-delaji-auto-100014 Edited March 7, 2019 by ozzy56 Quote
Rikic339 Posted March 7, 2019 Posted March 7, 2019 Jestli ti jde o spotřebu a komfort jízdy tak bych zvolil určitě 17". 18" budou líp vypadat, ale bude to "nižší" a taky širší guma, takže víc ucítíš nerovnosti a zvýší ti to spotřebu (Tam samozřejmě hodně záleží na zvolených pneu), nemluvě o větším opotřebení podvozkových dílů.. Ty 17" nebudou špatné ani při ostřejší jízdě Ale jak už jsem napsal, dost záleží i na výběru pneu Quote
Ajap Posted March 7, 2019 Posted March 7, 2019 Pokud řešíš "dynamiku, spotřebu a hlavně komfort jízdy", tak se připrav, že dynamika bude horší, spotřeba vyšší a komfort nižší. Pokud nejezdíš tak, že ti v zatáčce řvou gumy a potřebuješ lepší trakci, tak si kromě vzhledu ve všem pohoršíš. Na starém autě jsem měl z výroby 225/45 R17 a auto s nimi docela rozumně fungovalo, jízda byla pocitově plavnější než na zimních 15", ale větší díry už šly pěkně "na tvrdo". Ale pravda vypadalo to skvěle. Na 18" už je tak málo gumy, že to vypadá až divně (subjektivně) a auto si na nich už nedokážu představit. Quote
brutall Posted March 7, 2019 Posted March 7, 2019 (edited) Já bych dal devatenáctky Edited March 7, 2019 by brutall Quote
TopKe Posted March 8, 2019 Author Posted March 8, 2019 Borci dik za postrehy. Nejak som ti to nechal prejst hlavou a 18' asi teda ne. Je fakt ze auto neni zavodak a komfort jazdy je pre mna asi podstatnejsi jak zbesila jazda zatackami ( decka a pes zvracaju v serpentinach na pockanie ). Primarny spustac bol napad mat 2 sady diskov ( zima/leto) a ked uz, tak nech to nesu plechace. Pneu nebudem hrotit, dam tam to co je v TP a teda 225/45 R17, to snad bude OK. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.