Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 2,0HDI spojka


FidˇaT

Recommended Posts

Ahoj chlapi, mam velký problém u mojí 206 2,0HDI, mam tam asi 5 let novou spojku a ted se mi deje ten problém, že nejprve zustaval vyset pedál a nešla dobře řadit zpátečka a zlobilo na křižovatkách řazení jedničky, šla dosti ztuha, zkusil jsem vymenit lanovod spojky, ale řekl bych že je to ještě horší a pedál se nechce vracet. Jde nahoru jen kousek. Nevíte někdo z vás čím by to mohlo být? Špatný přítlačák, nbo je chyba jinde? Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když to jde po výměně lanovodu ještě hůř, tak je asi špatně namontovaný :myslim, nebo krátký-dlouhý...

zkus odpojit lanko na vypínací páce spojky (na převodovce) a vypínej spojku manuálně nějakou násadou (dřevěnou) z lopaty, nebo co doma máš, přítlačák musí jít lehce na obě strany, tzn., když zapáčíš a vypínáš spojku a taky když se pružina přítlačáku vrací--podle toho poznáš, zda nedrhne ložisko na vodítku...,to je nejčastější důvod, proč se pedál nevrací plynule  (když vynechám samotný pedál a lanko)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus ještě sundat manžetu na vypínací páce spojky (jestli ji tam ještě máš) a stříkni nějakým silik. sprejem s tou tenkou hadičkou na komínek, co po něm jezdí spojk. ložisko, pomocník by mohl k tomu šlapat na pedál spojky, možná se to dost zlepší--myslím, jako před tou demontáží převodovky..., sundat ji můžeš pak kdykoliv :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak ta páka jde ztuha jak svina, rukama jsem jí nezmáčkl, velikou silou a mntpákou není kam se pořádne opřít a když se zapřu tak to jde dost ztuha, když vypodložim lanko o ještě jednu podložku, tak jde opet huře řadit, myslím že tam bude něco na pružinách přítlačáku. Vyndal jsem i tu gumovou manžetu kolem páky pač se mi zdálo že ta paka o ní dost zavazí, jinak dost ta páka na vypínání taky dost vybruje když na ni dám ruku a beží motor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam dotaz, kde a jak sundám kloubky řazení a dlouhá poloosa se musí vytořit v tom uložení za motorom, že? Delám peugeota poprvé, delal jsem doposud škodovky a vw, tam je to trošku jinak, ty kloubky přímo u převodovky jsou velke tak mam nejak servat ty a nebo jsou tam malinký s takovou dírkou uprostřed. Jsou tam tři tahýlka, díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kloubky vypáčit na převodovce a dlouhá (pravá) poloosa má v tom uložení uprostřed ložisko--to drží dva šrouby, klíč 11, matky povol o cca dva závity a šrouby otoč o 90 stupňů, pak by poloosa měla jít ven, ale ve skutečnosti je to ložisko zažrané do toho Alu držáku, takže posprejovat a vytloukat a točit poloosou, většinou v tom držáku fest drží...

ty dva šrouby je nejlepší vytáhnout úplně ven, takže matky vyšroubovat a šrouby vyklepnout ven

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar hoši, tak špajska venku, byla to ukrutná muročina, díky ty pitomý rozvodovce, dost tam překáží.Zpátky to bude porod dostat :D Strhli se mi dva šrouby na přítlačaku tak jsem vnitřek spojky ještě nevidel. ale zítra tam navařim matky a pujde to jak po masle :D , jen mam dotaz, na dlouhe poloose je ložisko a je dost špatný, dá se sundat a nebo musim koupit celou hřídel? Je tam zajištene nejaký kovovým kroužkem, dá se srazit? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jak píšeš, buď zalepit, nebo nová (repas) poloosa, v nejhorším koupíš i tu velkou podložku, nazývají to deflektor, OEM 325507, a ještě ten kroužek za ložiskem OEM 324808

možná bude nejlepší koupit tu repas poloosu--starou odevzdáš--:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...