Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.0 HDI | 80kW | BlueMoon


Majkx00

Recommended Posts

Zdravim autickari, rozhodol som sa pochvalit mojim prvym autom ktore ako uz nazov napoveda je Peugeot 406 2.0HDI 80kW.

Pre Peugeot som sa rozhodol pre jeho nizsku spotrebu a spolahlivost a vpodstate udrzbu "za babku".
Taktiez sa mi velmi pacil vyzorovo aj priestorovo, a preto nebolo co riesit.
Po pardnovom brudzani na bazaroch som nasiel tento skvost v zachovalom stave za 1400 Eur. Laska na prvy pohlad :3

Samozrejme, ma par chybicek primeranych svojemu veku, zacinaju pomalicky "kvitnut" prahy (len povrchovo), ma na sebe par odrenin po strete s bicyklom a
s nakupnym centrom kde dementi nevedia otvarat dvere 😢 no nieje to nic take co by mi pokazilo z neho radost.

Pri kupe mal motor nabehanych 208 128km , za toho 3,5 mesiaca som stihol toto cislo posunut na 219 XXX a mozem vyslovit maximalnu spokojnost.
Do auta som odvtedy neinvestoval ani euro , doslova som len tankoval a jazdil, kedze nic viac nebolo potrebne. Avsak , prisiel ten cas ked bude treba trosku donho aj
vrazit nejake peniazky.

Konkretne ide o :

- Vymena oleja a filtrov
- Vymena prednych capov (Auto zacalo trosku "trepat")
- Fleky pod autom (zrejme mikrotrhlina na hadicke chladenia, to co pod nim ostava nieje olej, ma podobnu vonu ako chladiaca kvapalina)
- Matne svetlomety (Boli uz pri kupe, dost to zhorsuje celkovy dojem z auta aj svietivost svetiel)
- Vymena tesneni okolo dveri (Nejaky inteligent mi to odkopol pri vystupvani)
- Vyriesit "prefukovanie" okolo dveri vodica pri vyssich rychlostiach (Ma tam to tesnenie byt takto umiestnene?? )
- Vymena napinacej kladky (zacala trosku drncat) + vymena klinoveho remen)
- Zaslepenie EGR

- Oprava ABS (zrejme prasknuty kruzok ABS na pravom zadnom kolese)
- Chyba airbagov (Cas od casu pocitac vypise chybu, ide o vadne cidlo resp kabelaz na strane spolujazdca)
- Oprava prahov (Pravy prah KO , lavy opraveny)
- Vymena ovladacich paciek pri volante (smerovkova ma velku volu, a kedykolvek ked odbocujem doprava a vyrovnam volant, automaticky sa mi zapne smerovka dolava)
- Vymena MAF / DRV (urci DIA)
- Vyriesit unik nafty v priestore motora




Co sa tyka nejakych vylepseni , mam v plane :
- Vymena vnutornych tapacirov za cierne (Tieto su uz zosuchane a spinave, na mnohych miestach uz odletuju, preto planujem kupit nejaku latku , vystrihnut podla vzoru a vymenit to)
- Vymena vyplne dveri u vodica (Predchadzajuci majtiel ju zrejme nevedel dat dole, a odbil vrchnu poistku ktoru nahradil nevkusnymi samorezkami)
- Kupit kryty prahov (Na spolujazdcovej strane su, neviem ale zohnat identicke na stranu vodica :( )
- Kupa chromovych list (Tie ktore su okolo auta uz su sivocierne, a dost to spati vzhlad)
- Renovacia zadneho naraznika (Niekto ho par krat slusne otrel a su na nom cierne smuhy)

-> 220tis km -> 5.9.2017 -> Vymena oleja a filtrov Total Quartz 9000 5W-40
-> 229tis km -> 18.1.2018 -> Revizia podvozku, capov, ramien, silentov, tlmicov, pruzin
-> 231tis km -> 10.2.2018 -> Vymena oleja a filtrov Total Quartz 9000 5W-40
-> 235tis km -> 8.4.2018 -> Vymena prednych lozisk
-> 240tis km -> Vymena oleja a filtrov Total Quartz 9000 5W-40
-> 242tis km -> Vymena predneho oblozenia, vymena prednej tycky stabilizatora
-> 251tis km -> Vymena oleja a filtrov Total Quartz 9000 5W-40, vymena rucnej brzdy, vymena zadneho oblozenia
-> 255tis km -> Zadne ulozenie spodnej otoce, PP tlmic, Komplet zadne brzdy (strmene + dosticky + kotuce + rucna) , oprava ABS (vymena loziska),
                       -> Vymena naftoveho, vzduchoveho filtra, nove prepady vstrekov, vymena hadice ku vymenniku oleja , nova chladiaca kvapalina
                       -> Nova brzdova kvapalina,  zadne vodorovne tycky + zadne vzpery, vymena RELE zhavenia, silentbloky prednych ramien, vymena prednych lozisk
                       -> oprava EGR, vycistenie intercooleru, kontrola rozvodov

Všetky fotky nájdete : > TU <

Postupne budem updatovat :)
 

 


 

Upraveno uživatelem Majkx00
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji a hlavně ať slouží a dělá radost! :)  Sám jsem ho kdysi nějakou dobu proháněl, stejný motor, stejná barva, akorát to byl break.. Auto je to super, chtěl jsem se k němu vrátit ale nakonec jsem poskočil a řád výš na 407. Musím ale přiznat že občas mám strašnou chuť si ho znovu koupit jako druhé auto a vymazlit si ho :D 

Podle fotek je vidět že už má fakt něco za sebou, ale to se dá všechno dát do pořádku. Těším se na tvůj postup v opravách a úpravách :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vitaj :)

Ako už bolo spomenuté práce je na aute dosť, ak to plánuješ všetko robiť. Ja som za origo stav, príp. len také jemné úpravy čo sa týka vzhľadu, pár návrhov úprav do budúcna sa mi veľmi nepozdáva, ale je to tvoje auto, nie moje. Na športový filter by som sa vykašlal (zvuk a výkon ti to nepridá), nechaj klasický. Tieto motory sú držiaky, ak chceš autu dopriať, tak meň olej v skrátenom intervale + samozrejme filtre.

Svetlá sa v pohode dajú preleštiť, môžeš si pozrieť moje vlákno na porovnanie.

Nech slúži k spokojnosti :)

Upraveno uživatelem misho.1709
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualne na vymene oleja ^.^ davam osvedcenu klasiku - Total Quartz 9000 5W-40 :)
Dnes som bol miesat farbu na striekanie , objednal chromove listy a taktiez som pozhanal aj ciernu vypalovaciu farbu nech trosku skraslim priestor motora + vyfuk.
Skoda ze je dnes sychravo, chcel som uz dat dokopy nejake interierove casti, kupil som si aj farbu na plasty (ciernu, ako som spominal).
Obehal som 4 calunicke firmy , nenasiel som ziadnu latku do interieru na vypln dveri ako by som chcel , tak som bol nuteny to objednat cez internet, a vybral som si
matnu imitaciu ciernej koze (niekto na fore tu uz daval pdoobnu upravu,neviem ju ale teraz ani za pana najst)

Jopa, otec ma detailingovu firmu, a hovoril ze sa to da prelestit a prestriekat lakom , ale nikdy to uz nebude take ako predtym :/ .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som si dal testovacu lakovacku , a skusil som zmenit trosku image priehradky spolujazdca, a niektorych krytov pod kapotou :)

Najskor bola samozrejme priprava a to paskovanie a odmastnenie povrchov.
Tak som sa presunul do mojej noobl turbo luxus lakovne, a zacali sa diat veci ;)
Na plastove diely motora som dal 1x nater + 1x som presiel bezfarebnym lakom, aby sa dosiahol lesk.
Interierovu priehradku som presiel 2x farbou, a zatial som leskly lak neaplikoval, kedze cakam este kym mi pride vnutorne calunenie, tak aby som to
vedel potom zladit.

Musim povedat ze vysledny efekt predcil moje ocakavania, aj ked sa po prvej vrstve zdalo ze komponenty budu hnede.
Nuz, posudte sami , vyzera to podla mna skvostne :)

PS : Este pridam fotku ked to budem mat namontovane vsetko :)
Fotogaléria : > TUTO <

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, lišty včera došli, nezaháľal som a hneď som ich sj osadil. Dal som ich aj na prednu dolnú mriežku chladiča, a aj keď som si zozačiatku myslel že to bude gýčové, vyzerá to celkom ok :) 

Do zadu na rámik svetiel som nalepil ešte čiernu fóliu :)

pridávam aj foto osadenej priehradky spolujazdca :)

IMG_0416.JPG

IMG_0418.JPG

IMG_0419.JPG

IMG_0420.JPG

IMG_0424.JPG

IMG_0425.JPG

IMG_0426.JPG

IMG_0423.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak cca pred dvoma tyzdnami prebehla prakticky GO naprav + mnoho dalsich veci, kedze v maji ma caka STK.

Ostava este vymenit celne sklo - z nicoho nic mi puklo od ramu , turbo zrejme na repas (pokial nezozeniem nove v dobrom stave) a dat vyvarit prahy. Roboty este dost, ale snad sa vseto stihne :)

Co sa robilo na aute :

Zadne ulozenie spodnej otoce, PP tlmic, Komplet zadne brzdy (strmene + dosticky + kotuce + rucna) , oprava ABS (vymena loziska),
Vymena naftoveho, vzduchoveho filtra, nove prepady vstrekov, vymena hadice ku vymenniku oleja , nova chladiaca kvapalina
Nova brzdova kvapalina,  zadne vodorovne tycky + zadne vzpery, vymena RELE zhavenia, silentbloky prednych ramien, vymena prednych lozisk
oprava EGR, vycistenie intercooleru, kontrola rozvodov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...