Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Namrzanie stieracov


Tibike

Recommended Posts

Vážení kolegové, o pár příspěvků zpět jsem psal o podivném chování stěračů. Protože to bylo už neúnosné, tak jsem zahájil rozborku a přišel na následující příčinu.

Po peripetiích při demontáži motorku jsem zjistil, že pod \"prezervativem\" kryjícím motorek je vlhko ( prezervativ měl z vrchu prasklinu). Ochranu jsem tedy častečně naškub a motorek jí zbavil. Pok následovala rozborka. Vyteklo z motorku 1,5 deci vody. Takže chod nechod byl jasný, když mrzlo, tak se nemoh točit. Je mi záhadou, že jinak nešel do zkratu. Kotva rezavá. Následovalo vysušení, odstranění staré vazelíny a hlavně v převodovce výměna sředního doběhového kontaktu. Pak kompletace a odskoušení na vozidle. Vše fungovalo kromě cyklovače. Ten jednou přejel, zastavil a po prodlevě znovu nezacykloval, ale zaparkoval. Následovala rozborka el. instalace - demontáž desky pojistek a relé-mimochodem porod je asi snazší. Dále následovalo proměřování cyklovače-relátka OK, diody a tranzistory OK, nic se nejevilo jako vadné. Takže následovalo nasunutí příslušných konektorů a cyklovače do patic a opět odzkoušení-stav se nezměnil. Po dvouhodinové laboraci opět následovala rozborka motorku-mmj. pultová cena v Peugeotu 8200 Kč.Laborovali jsme s vyměněným kontaktem a sláva-vše začalo chodit. Kontakt byl o 0,2 mm kratší. Pro jistotu jsme ho posunuli o 1 mm-prodloužili. Kontakt může být o něco delší, ale nikoli kratší- skutečně zde záleží na desetinách. ( původní kontakt byl poškozen elektrolytickou korozí tak, že hrozil upadnutím-v ohybu. Nahradit se dá z nějakého relé-pozor na sílu plechu kontaktu-dodržení přítlačné síly. Nyní čekám až dovezou z Francie novou ochranu a nastane zborka. Před tím však pracná kompletace elektriky, kterou jak vidno nebylo nutno rozhazovat.

Takto jsem se rozepsal aby jste byli v případě potřeby ušetřeni zbytečné a pracná operace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...