Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bezlepková dieta -Celiakie - Rady a recepty


venomcz

Recommended Posts

Chtěl bych založit toto téma , protože se "nesnášenlivost lepku " objevuje čím dál častěji . Našel jsem zde pouze diskuzi , která daleko nevedla - http://www.peugeot-club.com/topic/73856-bezlepkova-dieta/?hl=%2Bbezlepkov%C3%A1+%2Bdieta

 

Rád bych , aby se zapojili všichni , s kterýma to souvisí a nahodili pár rad ostatním , kdo tento problém musí celoživotně podstoupit.

 

Já bezlepkovou dietu nemám , ale moje žena ji má .A kocour....

Ze začátku jsme hodně řešili co smí a co nesmí , protože jí to zjistili před třemi lety ( pořád jí bolelo břicho , špatné trávení apod ) . Ale teď , už automaticky víme co může sníst a čeho se musí vyvarovat.

Doma když se vaří , tak se dělá většina jídel bezlepková tzn. zahušťuje se její moukou . Když si vaříme třeba těstoviny ,tak máme každý svoje , nebo když se dělají bramborové knedlíky , tak také protože kilo mouky stojí stovku a to pak vyjde hodně draho.

 

Teď jsme začali péct i domácí chléb a musím říct , že to není vůbec špatné. Já mám svůj za 25,- ona svůj za stovku . Pořád to vyje ale lépe , než si kupovat vakuově balené "chleby" které chutnají jak hmota a jsou drahé.

Např:

1) 3 krajíce velice podobné a chuťově blízko normálnímu chlebu - 80 kč (BILLA)

2) SCHAR toustové chleby ( bílé nebo semínkové) asi 300-400g za 60-80 kč

3) 3 bagetky malé na dopékání - 100 kč

 

Takže jsme si řekli dost a teď upečeme plnohodnotný chléb za 100 kč včetně energii a obsahuje více druhou mouk , semínka ( slunečnice,lněné semínko , pohanku , CHIA semínka atd... ) a je hodně dobrý .

 

Má to ale i výhodu . Monča má ráda maso a to mouku naštěstí neobsahuje , takže máme maso na denním pořádku =))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl bych rád kdyby něco napsal tu , je to pro všechny. V tuto chvíli si myslím , že my o tom víme "vše " a jsme v tomto hodně soběstační ale někteří v tom hodně plavou .

Já se jen bojím , aby naše děti , které bychom jednou chtěli mít , neměli tento problém . Dnešní školky a školy nejsou na to zcela připravené. Tedy aspoň né tady u nás v malých městech / vesnicích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Pokud by ti to pomohlo, tak ti sem mohu kazdy tyden soupnout jidelni listek z nasi zdrave restaurace odkud beru obedy. Kazdy den tam je min 1-2 bezlepkove jidlo. Alespon jako námět co ukuchtit.

 

Tady je na tento týden  ;) Bezlepkové jídlo je označeno symbolem lístečku.

objednavka.pdf

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...