Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P307: Silentbloky ramen přední nápravy


celda1970

Recommended Posts

Zdarec.....zrovna se chystám na výměnu a mám dilema zdali to udělat sám nebo radši k mechošům do dílny kteří mají přeci jenom zvedák atd. :myslim  kdo jste už dělal sám třeba pouze se svěrákem .....

A ještě jedna maličkost...od Badisáka jsem objednal silentbloky 2+2 a 2 spodní čepy...ale zajímá mě zdali je třeba radši měnit i 4ks šroubů silentbloků i s matkou :myslim ....ty bych musel vzít v Peugeotu origo.

Po tom všem samo na geometrii.....a pak ještě nové letni pneu no a snad bude....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj se svěrákem to nedáš taky jsem je měnil musel jsem jsi je nechat nalisovat u strakiho pokoušel jsem si taky jeden nalisovat u něj v dílně a zku---l jsem to :grr  není to jen tak :papa- kdybych to měl dělat znovu tak to koupím komplet i s ramenama

Upraveno uživatelem jirka307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celý rameno slušný od Meyle HD je ca. za 1500-1600 + spodní čep ca.200,-

Na obě strany dohromady ca.3500,-

Samotné silentbloky + čepy 1000,- (Meyle HD ) od Badisáka...... :myslim

Nechám to udělat u známého....má lis a dílnu...tak snad ok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj dělal jsem to všechno komplet dily taky od badišaka všechno meyle a ty spodní čepy to byl porod jsou na závit a bylo to totálně zarezlý a autogen doma nemám takže kladivo a majzlik :grr ale povedlo se :papa

Naco jsi potřeboval majzlík? spodní čep má šestihran na klíč. Nejhorší je dostat rameno z5 na čep :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hotovo.....nechal jsem si to udělat u kámoše vč. geometrie a to vám říkám.....to je nebe a dudy to řízení teď.

Pravý spodní čep načatý a jeden silentblok (puk naprasklý dovnitř).

Nic neklepe...neodskakuje...nevibruje....pekně drží stopu při jakékoliv rychlosti.....a to tam mám hodně ojeté letňáky které jsou na výměnu.

Osobně jsem nevěřil že to bude takový rozdíl v jízdních vlastnostech.....

U Badisáka tedy 2+2 silentbloky předního ramene + 2x spodní čep vše Meyle HD + práce + geometrie = 2100,-kč což je hodně dobrá cena.

Byla udělaná i kontrola horního uložení předních tlumičů...řízení a poloos vše OK.......čepy řízení a stab.tyčky už jsem dělal dříve i s geometrií a právě ta mě zarazila když mi kámoš říkal že byla nastavena na nula až sbíhavost.....a peugeot má mít mírnou rozbíhavost....

Řízení je teď mírně tužší..přesnější....a na nerovnostech to míň skáče.....na to že mám 17" tak tedy o dost míň......a to jsem si říkal že půjdou 17" z domu......a dám tam jak už jsem psal 16" equinoxe....

Už jsem je i švagrovi prodal ale vrátil mi je že jsou tvrdé...tak jsem je dal na auto zase zpátky... :D :D ....tak na ně do jara koupím nové pneu asi Bravuris 3 a bude to..... :papa :papa

Jinak se tu někdo ptal jak šly povolit  spodní čepy.....ptal jsem se a prý bez jakých koliv problémů....nezarezlé. Auto ale bylo vždy dobře garážované jak ve Francii tak u mě....včetně zadeklovaného spodku což na spodní čepy sice vliv nemá ale přece....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Posaď někoho do auta ať točí volantem a dej ruku na pružinu, nesmí být cítit lupání nebo poskakování pružiny. Musí chodit volně bez trhání a drhnutí, v opačném případě je ložisko uložení KO. Menší problém poznáš jen při demontáži.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ináč ale ten spodný čap nemusí byť problém dať dole iba kvôli korózii, ono keď sa mechanik veľmi ponáhľa tak sa ľahko môže stať, že ho namontuje cez závit :bacha , resp. ten závit poškodí natoľko, že je to potom doslova porod, sám som to tak mal na mojom aute, jedna strana úpne v pohode a druhá strana to mala našrubované zle, a tak sme to dávali dole, a aj nový sme montovali, za pomoci metrovej tyče dvaja...

no a k tomu prelisovaniu silentblokov, kto s tým nemá žiadne skúsennosti a samozrejme aj poriadny lis a prípravky pomocou ktorých zabezpečíme presne kolmý tlak atď, nech sa do toho rozhodne nepúšťa, keď už tak zohnať v okolí niekoho kto už s tým má skúsennosť (to asi nebude také ľahké, málokomu sa s tým chce babrať)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...