Přejít na obsah

Tommy002

Uživatel
  • Počet příspěvků

    429
  • Registrace

Vše od uživatele Tommy002

  1. Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s tím co na STK a na emisích říkájí, když je venku katalyzátor??? Dá se s tím vůbec projít (legálně bez obálek). Děkuji za odpověď. Tommy
  2. Vzhledem k pokročilému plánování koupě auta z ciziny jsem se chtěl poptat od koho koupit převozní RZ. Z důvodů mé né úplně dobré němčině si je raději pořidím v klidu v ČR, aby se pak jenom auto odhlásilo a mohlo se jet zpátky. Koukal jsem, že na netu téměř všechny firmy poskytují tuto službu za 119 eur + DPH. Zde jsou o něco levnější: http://www.euprevozky.cz/cenik/ Máte někdo s touto konkrétní firmou zkušenosti???Případně prosím nějaké doporučení Dále příklad: potřeboval bych RZ na konkrétní den ovšem ranní hodinu, abych stačil během dopoledne dojet do Německa, lze si RZ vyzvednout např. den předem či takhle brzo ráno??? (vím, že někde je non-stop odběr). Díky za rady
  3. Je to i u 206tky...Natankujes min jak 7l a pokud je to v rezerve, tak se to ani nehne a palubní počítač se nevzpamatuje...
    • 15
  4. Nemáš tam opačně danou žárovku???
    • 6
  5. Tommy002

    Muzu poprosit o hlas?

    máš to tam
    • 26
  6. Moby69: vím, taky mě to štve, nejsem ekolog, ale jsou nastavený určitý pravidla a postupy, které se musí dodržovat...Jednou to je CHKO, tak se musí požádat... Pe.Tr: taky vím ale vysvětli to úředníkovi
  7. Ještě to trošku z edituju normálně při pořádání závodů se žádá PČR o speciální využívání komunikace...Tady je problém s ochranářema, kteří nechtějí, aby naše ekologická autíčka ničela místní CHKO...Jedině udělat start, trasu a cíl mimo CHKO...Ale to asi není cíl hry
  8. Ze zkušenosti. Pomáhá napsat, že se nejedná o rychlostní závod a že se v tom závodě budou dodržovat pravidla silničního provozu, včetně rychlostních limitů. Každopádně na vyjádření (ať kladné či záporné) mají 30dnů
  9. Ano pánové, máte to správně Každopádně minulý týden zkrachovalo akce - cyklistický závod...Tudíž v Kokoříně nejsou nějak kulturním akcím nakloněný...
  10. Tommy002

    Křižovatka - situace

    Dobře, vzdávám se co třeba šipky?
  11. Tommy002

    Křižovatka - situace

    Ok soustřeď se na to vodorovný značení [upravil dne 14.5.2012 09:14 od Tommy002]
  12. Tommy002

    Křižovatka - situace

    1. Kdopak ví, kde to je? 2. Jak se zde bude řešit přednost 3. Bonusová otázka - jestli někdo ví proč se to takhle udělalo Výhra: dobrý pocit
  13. Tommy002

    Křižovatka - situace

    Ano o tom se nehádám a nepřu řešilo se situace, když ve Tvém směru svítí signál Volno se směrovou šipkou, pak máš opravdu volno a můžeš jet, při vypadku SSZ se pak řídíč svislým (příp. vodorovným) značením. Debata o cyklech už bych řekl, že je k jinému tématu
  14. Tommy002

    Křižovatka - situace

    Zjednodušeně, za jak dlouho Ti padne znova zelená, kdyby se zaspal na semaforech Složitě (odborně): Potřebná délka cyklu je součet nutných dob signálů volno a rozhodujících mezičasů příslušných k jednotlivým signálům volno: C = Stz + Stm , kde: C = minimální délka cyklu , tz = nutná doba zelené fáze , tm = rozhodující (nejdelší) mezičas mezi po sobě následujícími fázemi . Jsou to všechny zelené ve všech fázích + všechny mezičasy mezi fázemi. Preference: Praha má politiku preference MHD, jde o to jestli je podmíněná nebo absolutní (pozor i busy mají preferenci na SSZ křižovatkách) Absolutní - prakticky ihned jakmile se tramvaj detekuje se spouští fáze, která umožňuje průjezd tramvaji (+ autou v nekonflitním směru) Podmíněná - tramvaj se detekuje a její požadavek se zařadí do systému, kdy systém se snaží její fázi zařadit její fázi co nejdříve, ale zároveň dbá na ostatní provoz. Oba způsoby se dají udělat např. tak, že semafory ještě chvilku \"podrží\" zelenou pro tramvaj, aby to stihla, nebo zařadí její fázi před ovšem ostatní, nebo zkrátí ty co běží a vecpa tam tu svojí, těch metod je pak víc a závisí na konkrétní křižovatce Více info tady o preferenci MHD tady: http://ropid.cz/preference/preference-pid__s215x750.html#SSZ 5linek, kdy každá má ve špičce interval 8minut, tak to máš 1tramvaj za 1,6minuty, takže to je prakticky téměř každý cyklus jede tramvaj
  15. Tommy002

    Křižovatka - situace

    Platí to pro nový návrh křižovatek!Samozřejmě spousta křižovatek u nás už jede na hraně/za hranou své kapacity a problém je, že už není kam jít dál (co si vzpomínám, tak nejdelší cyklus použitelný v našim podmínkách je 120-130s a prostě z psychologickýho hlediska nelze nastavit cyklus 300s, protože by to naštvaný řidiči nevydrželi pak už se nabízí přestavba na jiný typ křižovatky nebo odklonění dopravy někam jinam Ale jak píšeš, kdyby všichni vjízděli do křižovatky až s jistotou že jí projedou, tak ty výpočty budou vycházet (a není to zase taková prdel to spočítat)
  16. Tommy002

    Křižovatka - situace

    Takhle stačí (viz příloha)??? Každopádně tak jsou ty signály navrženy (dopravními inženýry, kteří to konzultují s PČR), stejně jako mezičasy tj. doba kdy jednomu směru padne červená a druhému zelená, tak aby všichni stačili vyklidit prostor křižovatky
  17. Tommy002

    Křižovatka - situace

    Právě na Panrkáci jsou signály se směrovými šipkami, takže nikdy se Ti nestane, že bys odbočoval doleva ze směru Na Strži -> Na Pankráci a zároveň jela auta od nájezdu z ulice 5.Května. V případě, že nejdou světla je potřeba řešit přednost klasicky. Příklad o kousíček vedle Hvězdova na Pankráci: Pokud jedu z pohledu monitoru z Prava (z Michle) a odbočuju doleva do ulice na Pankráci (jakoby ba Budějovickou) řadím se do levého jízdního pruhu a vozidla jedoucí z Hvězdový (jak je vjezd do Arkád) a odbočují doprava a řadí se do pravého.
  18. Tommy002

    Křižovatka - situace

    Stilfer: Jde o to jestli ty signály vůbec můžou být zapnutý současně proti sobě (pokud by byly směrový, tak by se přednost neřešila, pokud plný, tak by to platilo to co jsem napsal výše) Mildík: Stifler to vysvětlil - detailněji bych to musel hledat (ohledně toho řazení dobře je to vidět na křižovatce ulic Na Strži a Na Pankráci - levé odbočení, pro které jsou dva pruhy). Zítra zkusím pořešit ten Prosek pokud tady objevím link nebo aspoň ulice
  19. http://www.12bodu.cz/bodove-prestupky.php Nedovolené předjíždění při řízení vozidla předjíždí vozidlo v případech, kdy je to obecnou, místní nebo přechodnou úpravou provozu na pozemních komunikacích zakázáno 7 --- 5.000 – 10.000 6 měs. - 1 rok § 125c / 1f) 7.
    • 77
  20. Tommy002

    Křižovatka - situace

    Ad situace 1. - náklaďák - chyba by byla na straně vjíždějícího vozidla z vedlejší. Na hlavní silnici jsou umístěny průběžné pruhy...Každopádně by stálo za zvážení, zda v prostoru křižovatky místo V2b (podélná přerušována) neudělat všude V1a (plná čára) - pak by Ti tam ten náklaďák vjet nemohl...Tato úprava by se dala projednat s Technickou správou města a následně s PČR Ad situace 2. Barrandov - jedeš-li z Lamačovi dolů do Prahy (teda doleva) zařadíš se doleva a ten co jede ze Slavínského se zase zařazuje do pravého jízdního pruhu - zde by konflikt neměl nastat Ad situace 3. Srbická - je to hodně podobný Barrandovu, ale je tam jeden jízdní pruh a hlavně to vypadá, že na odbočení doprava je semafor - jsou tam plné signály nebo se směrovou šipkou???Každopádně tam je ještě trojúhelník!A ten co jede ve směru zelené šipky nemůže vědět jestli to auto přijídělo od zelené šipky nebo po hlavní -> tudíž mu musí dát přednost. (Pozn.: Stop čára (V6) tam je u semaforu a určitě na styku silnic (prac. ozn. zelené a hlavní musí být V2b přerušováná, kdyby tam byla V1a, tak tu by jsi ani nesměl přejet)
  21. Viděl bych to zkusit párkrát ostře zabrzdit a mohlo by to přestat, taky mi to dělalo, když auto dlouho stálo.
    • 37
  22. Tommy002

    Znáte tutu 207 RC

    Pozor, pozor, mám takový pocit, že nakonec se toto auto dostalo AAA Auto - samozřejmě s cenou o 30 000 víc: http://www.sportovnivozy.cz/28228-peugeot-207-gti-16-16v-turbo
    • 9
  23. Originálně je umístěný v pravém zpětném zrcátku
  24. S páčkou a displayem fungují jenom origo rádia, případně SONY + speciální konektor (www.stualarm.cz) tak to najdeš, ale stojí to celkem dost peněz... Jaký rádio co nejlevnější je nejlepší je opravdu divná otázka
×
×
  • Vytvořit...