Přejít na obsah

Stifler

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    5 333
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele Stifler

  1. Paráda, tohle jsem potřeboval vědět. Díky moc. Nemáš fotku, jak to tedy má vypadat, když je to celé?
  2. Wooody: Díky za info a pokud bys mhol vyfotit to plato, tak budu moc rád. Ty subwoofery - to už je moc - 20.000,- Kč za kus. Koblih69: Děkuju za rady. Ještě uvidím, jak to nakonec dopadne. Vítek1: I tobě děkuju za postřeh. Ještě to budu muset promyslet. [upravil dne 29.9.11 13:17 od Stifler]
  3. koblih69: Dobrá, připustím, že bych mohl v platě vymyslet něco jiného, ale co? Chci, aby zadek auta sloužil spíše na zvýraznění basů (jako subwoofer) a nechci dávat do kufru tubu - tedy chci osadit repro jen do plata. Jaké bys měl na toto řešení (jen dva ovály, dva středobasové repro+2 výškové nebo ještě jiná kombinace...)? Beru klidně i konkrétní značky repráků nebo přímé odkazy do nějakých e-shopů. Wooody: Nemáš nějaké kvalitní foto tvého plata? Zajímá mě, jak jsi to vyřešil ty. Nejsem odborník na audio, proto jsem se zkusil ptát v této sekci, kde věřím, že je dost odborníků. A to přední repro tedy mám nechat být nebo vyměnit za jiné?
  4. Stifler

    Potkal jsem klubáka...

    MatrixArwen: Tak to bylo teda náročný... To ti to auto v Jilemnici možná odhlašovat můj táta, pracuje tady u nás na odboru dopravy u kostela. Asi bys chtěla moc, aby tam nechali 5555, takový RZky jsou hned rozebraný pro nejlepší kamarády a známé. Co se týče svátků a přesčasů - buď za to ráda, budeš mít hodně pěknou výplatu díky příplatkům.
  5. Koblih69: Proč myslíš? Já jsem měl ve své předchozí 306ce v platu ze sádrokartonové desky dva velké basáky a dva malé výškáčky a hrálo to víc než dobře (se zesíkem), tak nevim, proč bych měl od řešení dvěma basáky jít pryč... Co je na tom řešení špatného?
  6. Já teda nevim, ale do oválů se mi fakt jít moc nechce...nevěřím moc kvalitě zvuku a mam radši ty basové repra. Vepředu to je celkem jedno, ale vzadu bych chtěl mít jen basáky bez výšek. Pokud ale existuje i něco kvalitnějšího dopředu, než to, co mám, tak také přijmu rady.
  7. No, to je ono. Nějak jako BoomBox se to tenkrát jmenovalo. jsi mi osvěžil paměť. No, ty přední repráky jsem si kupoval jako nové, tak bybylo asi škoda je zase vyhodit. Co bys tedy doporučil dopředu jiného, aby to splňovalo montážní hloubku, která se dá do 306ky dát? Dozadu ovály nechci, chci něco, co nebude komponent, chci tam dát čistě jen 2 basáky a zajímá mě, jaké mam dát. Tu polaritu vyzkouším, nevím, jak to bylo napojené v tom origo konektoru (kabely tam jsou - černý, černobílý, hnědý a modrý, tak jsem to napojil tak, jak to bylo v dřívějších repro - dva dráty do jednoho repráku), tak jsem to prostě zkusil napojit a hraje to. Takže otázka teda zní: Jaké kvalitní repro dát do předních dveří a jaké basové repro do plata?
  8. Koukám, že tady se to zase pere nebo odvolává účast. Mamko, taťko - nezlobte mě, nebo Vás srovnám do latě... gronholmm: To stěhování se dá zvládnout dřív, nebo i později, ne? Musí to bejt zrovna v sobotu odpoledne? Jindy to nejde?
  9. Stifler

    Scratchovi držej černou hodinku

    To by sis mohl s Ivetou podat ruku
    • 18
  10. Ahoj. Mám dotaz na odborníky přes audio. Koupil jsem si do své 306ky toto autorádio: http://www.sony.cz/product/ica-in-car-cd-radio-tuners-with-mp3-cd/cdx-gt450u/tab/technicalspecs#pageType=TechnicalSpecs A zároveň jsem si dal dopředu repro: Alpine SXE-1725S Nainstaloval jsem to do auta a místo zadních repráků, které jsem vymontoval, jsem si tam dal svou reprobednu, kterou mám už asi 10 let - je to pasivní repro nahrazující subwoofer osazeno dvěma 165 mm basáky a dvěma výškáči. Bedna nemá asi žádnou značku a ani nevím žádné specifikace. Je to tadle bedýnka (bývala ve 406ce a tam to hrálo parádně): Rádio má spoustu funkcí, mezi nimiž je sedmipásmový equalizér a funkce použití zadních repro namísto subwooferu (3-pásmové zesílení). Po připojení zadní reprobedny přes standardní kabeláž na šroubovací konektor v kufru 306ky vše hraje, má to ale pár nedostatků: 1) když použiju funkci zesílení zadních repro (použití jako subwooferu), tak mi nehrajou výškáče a basáky rezonují tak, až je slyšet zvuk extrémně kmitající membrány repráků. Když tuto funkci vypnu, tak hrají i výškáče, ale zase to postrádá jakékoliv basy - je to zvuk jako z notebooku. 2) když mám nastavené rozložení síly signálu na \"center\", kdy hrají všechny repráky stejně, tak to je stejné - bez basů. Když nastavím signál více na repro vlevo, tak čím více to dám na jednu stranu, tím více vynikají basy, ale při vyšší hlasitosti to taky rezonuje až moc (membrána to asi nepobere a kmitá to moc). 3) fuknce loudness v podstatě dělá to samé - taky to rozkmitá příliš. Je mi jasné, že má asi zesilovač v autorádiu \"příliš moc šťávy\" a repráky v bedně to nepoberou. Přední repro hrajě jakš takš obstojně - zázraky od toho nečekám. Můj dotaz zní: jaké repro bych měl dát dozadu místo té reprobedny? Chci si dát 2 repráky jen do plata a bez zesíku, tak aby to rádio bez problémů utáhlo a repro mělo ještě nějakou výkonovou rezervu pro případné dodatečné namontování malého zesíku. Repro preferuju čistě subwooferové. Nemáte někdo nějaké tipy, co vám třeba v autě perfektně hraje, co byste mi doporučili k mému rádiu nebo jiné nápady? Je mi jasné, že subwoofery budou těžké a plato se třeba prověsí nebo zlomí, ale to bych si případně nějak vyztužil. Děkuji za jakékoliv nápady nebo rady. [upravil dne 19.10.11 14:36 od Stifler]
  11. Dnešní návštěva Jičína
  12. Stifler

    Potkal jsem klubáka...

    Tak dneska jsem i já jel okolo CS Carga v Jičíně a stále tam moje bývalka stojí. Koukal jsem, že má pěkné registrační značky.
  13. Stifler

    Lidskej nevkus

    Já bnych to spíš viděl na Seat Ibiza, Opel mi nepřipadá, že dělal takovéhle třídveřáky. I logo uprostřed kufru napovídá spíše Seatu.
  14. Tome, do Chomutova ke Strakimu jsem jel jednou ještě s bývalou 406kou a i v naftě ta cesta nebyla moc levná, teď by mě to sežralo za živa, kdybych tam měl jet. Diagnostiku si zkusím udělat doma a uvidí se, co dál. Georgegg: To máš dobrý, že to máš takhle v rodině. Já zneužívám akorát kamaráda z nedaleké STK, který dříve pracoval v Peugeotu a těmhle autům rozumí velmi dobře. Zatim zkusim sám, co mi řekne diag. a pak budu podle toho postupovat a zkoušet vyměňovat potřebné díly. Ketchup: Co se mi vkrádáš do vlákna?
  15. Stifler

    Potkal jsem klubáka...

    jj, to musela být Míša (MatrixArwen), má moje auto a vzadu v pravym hornim růžku je staré barevné logo klubu a vepředu nad světlem na straně řidiče je menší stejné logo.
  16. Charlie1: Miník tady jen machruje, co zná zkratek... nejlepší jsou NightBrakery Plus (zkratka NBP) - ideální třeba do dálkovek. Kolega, co si včera jeden pár kupoval u Miníka v krámku, tak řikal, že svítěj na jeho Bawu mnohem líp, než předchozí žárovky (dal si je do potkávaček).
  17. Stifler

    virtual tuning

    razor: nevypadá to vůbec zle, jen je škoda, že na té zelené ten karbon nevynikne a střecha taky není zrovna místo, kde by ten karbon byl dobře vidět.
  18. A to je kde ta zaručená kvalita za rozumnou cenu? kdyžtak zkusim toho Kujona
  19. Miniku, neprovokuj. Nedám, protože v servisech jsou kolikrát větší vemena, naž jsem já.
  20. No, radši bych měl jistotu, než to třeba koupím nové.
  21. georgegg: u Kujona byla závada ve snímači průtoku vzduchu - to je to samé jako ten MAP senzor nebo se to jen podobně jmenuje?
  22. Aa, takže snímač absolutního tlaku v sání (předpokládám, že tlaku vzduchu). Mohlo by zrovna tohle způsobovat moje problémy se startováním a kolísáním otáček?
  23. A co ten MAP senzor obsluhuje? Proč v autě vůbec je? A mám to teda v pořádku nebo mi tam něco chybí?
  24. paráda, děkuju.
  25. kdyby sis vzpomněl, tak sem dej link, zajímalo by mě to. Díky
×
×
  • Vytvořit...