Ahoj. Mám dotaz na odborníky přes audio. Koupil jsem si do své 306ky toto autorádio:
http://www.sony.cz/product/ica-in-car-cd-radio-tuners-with-mp3-cd/cdx-gt450u/tab/technicalspecs#pageType=TechnicalSpecs
A zároveň jsem si dal dopředu repro: Alpine SXE-1725S
Nainstaloval jsem to do auta a místo zadních repráků, které jsem vymontoval, jsem si tam dal svou reprobednu, kterou mám už asi 10 let - je to pasivní repro nahrazující subwoofer osazeno dvěma 165 mm basáky a dvěma výškáči. Bedna nemá asi žádnou značku a ani nevím žádné specifikace. Je to tadle bedýnka (bývala ve 406ce a tam to hrálo parádně):
Rádio má spoustu funkcí, mezi nimiž je sedmipásmový equalizér a funkce použití zadních repro namísto subwooferu (3-pásmové zesílení).
Po připojení zadní reprobedny přes standardní kabeláž na šroubovací konektor v kufru 306ky vše hraje, má to ale pár nedostatků:
1) když použiju funkci zesílení zadních repro (použití jako subwooferu), tak mi nehrajou výškáče a basáky rezonují tak, až je slyšet zvuk extrémně kmitající membrány repráků. Když tuto funkci vypnu, tak hrají i výškáče, ale zase to postrádá jakékoliv basy - je to zvuk jako z notebooku.
2) když mám nastavené rozložení síly signálu na \"center\", kdy hrají všechny repráky stejně, tak to je stejné - bez basů. Když nastavím signál více na repro vlevo, tak čím více to dám na jednu stranu, tím více vynikají basy, ale při vyšší hlasitosti to taky rezonuje až moc (membrána to asi nepobere a kmitá to moc).
3) fuknce loudness v podstatě dělá to samé - taky to rozkmitá příliš.
Je mi jasné, že má asi zesilovač v autorádiu \"příliš moc šťávy\" a repráky v bedně to nepoberou. Přední repro hrajě jakš takš obstojně - zázraky od toho nečekám.
Můj dotaz zní: jaké repro bych měl dát dozadu místo té reprobedny? Chci si dát 2 repráky jen do plata a bez zesíku, tak aby to rádio bez problémů utáhlo a repro mělo ještě nějakou výkonovou rezervu pro případné dodatečné namontování malého zesíku. Repro preferuju čistě subwooferové. Nemáte někdo nějaké tipy, co vám třeba v autě perfektně hraje, co byste mi doporučili k mému rádiu nebo jiné nápady? Je mi jasné, že subwoofery budou těžké a plato se třeba prověsí nebo zlomí, ale to bych si případně nějak vyztužil.
Děkuji za jakékoliv nápady nebo rady.
[upravil dne 19.10.11 14:36 od Stifler]