Jump to content

Doner

Uživatel
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

About Doner

 • ID člena 59435
 • Rank
  Nováček
 • Birthday July 29

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Modra
 • Stát
  Slovenská republika
 1. Ja som si teraz napojil LED diódu na vyhrievanie zrkadla P307SW 1.6Hdi 80KW. Bude svietiť počas celej regenerácie až po jej ukončenie?
 2. Doner

  FAP filter - hodnoty pre spravny beh

  Auto je 307SW motor 1,6HDI 80KW, tankujem vždy min 40l nafty, aditívum som pozeral počítadlo čo.1 17g a počítadlo čo.2 4g vstreknuteho aditíva do FAP. Regeneruje každých 240km a po regenacii naplnenosť FAP 0%. Jazdia sa trasy cca 15km.
 3. Doner

  FAP filter - hodnoty pre spravny beh

  Žiaden nápad ako predĺžiť čas medzi regeneraciami? Môžem skúsiť reset ako po výmene? Mám nabehaných 140t km a auto mám od začiatku. Nemôže RJ jednoducho na základe ubehnutých km spúštať často regeneráciu? Keď to DPF je prevratné a tlaky sú nízke.
 4. Doner

  FAP filter - hodnoty pre spravny beh

  Nemyslím že to pomôže v servise kde mi auto teraz servisovali mi povedali že sú tam 3.
 5. Doner

  FAP filter - hodnoty pre spravny beh

  Čo by som mal urobiť aby tie regenerácie neboli tak časté. Po regenerácii mi diagnostika vypíše zaplnenost 2% a po 150km už 50%. Pripomínam že aj aditívum vyhodnocuje 0ml hoci ho je 1/2 nadržky.
 6. Doner

  FAP filter - hodnoty pre spravny beh

  Neviem zistiť prečo tak často regeneruje keď diferenciálny tlak nieje vysoký. Myslel som že zaplnenosť vypočítava z vysokej hodnoty.
 7. Doner

  FAP filter - hodnoty pre spravny beh

  Zatiaľ sa nikto nevyjadril či po tzv čistení filtru treba cez diagnostiku nastaviť že bol vymenený filter aby sa cyklus regenerácie zmenil.
 8. Doner

  FAP filter - hodnoty pre spravny beh

  Ahojte potreboval by som poradiť, každých cca 250km sa mi spúšťa regenerácia DPF. Toto sú hodnoty ktoré som vypísal z diagnostiky: otacky motoru : 803 ot/min naplneni filtru pevnych castic : 47% mnozstvi aditiva ve filtru pevnych castic FAP : 0 g objem zbytku aditiva v nadrzce : 0 ml diferencialni tlak vyfukovych plynu : 0 mbar diferencialny tlak pri 3300 ot/min stúpne na 20g V jednom súkromnom servise mi pred rokom prepláchli DPF a doliali aditívom asi do 1/2 nádobky. Podľa mňa nič nenastavovali preto asi také hodnoty aditíva. Dokonca som zistil že mi pri čistení prevrtali dieru do filtra. Čo musím urobiť aby sa filter tak často neregeneroval. Po 150 km už ukazuje 50% zaplnenosť. Neviem z čoho to PC vyráta keď diferenciálny tlak njeje vysoký.
×