Přejít na obsah

djgeorge

Uživatel
 • Počet příspěvků

  43
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli djgeorge

 • ID člena 5648
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Tak abych to uvedl na pravou míru. Samostav spojky je montován proto, že při postupném sjíždění lamely spojky se k sobě vzájemně přibližují přítlačné kotouče a tím se odtlačuje spojkové ložisko směrem k převodovce. Tím se se pohyblivá páka spojky (co je na ni ukotveno lanko) vzdaluje od bovdenu a pokud by samostav nebyl, došlo by časem k tomu, že se lanko napne a spojka by mohla prokluzoval čím dál víc. Automat. štelung funguje tak, že když nepůsobí žádná síla na pedál spojky, konec lanka u převodovky LZE povytáhnout a VRÁTÍ se zase zpět.Tím se vymezuje ta vůle. A když působí síla na pedál, bovden se zasekne a může se přenášet pohyb z pedálu na páku spojky a ále řes ložisko na přítlačák. Měl jsem ten samostav rozdělanej a technologie uspořádání nedovoluje, aby jak psal PATaMAT že se lanko nesmí po zatáhnutí za konec vracet.!! Tak to jen aby tento článek byl tak nějak uplný. Jinak spojku jsem vyměnil (repase za 350Kč) přítlačáky byly rovný, dal nový gufera ke klice, spojce, poloosám, řazení a vše funguje tak jak má. žádný škubání co jsem se jinde dočetl, nic!! Vše fakčí jak má a spojka lze sešlápnout krásně lehounko. Jako když je nové auto. Cena opravy cca 2000Kč.
 2. No jasně, že lamelu nepřitáhne, ale trochu tlačí na páku spojky a přitlačí ložisko na talíř a už se musí točit. A může tím dřív odejít. Má nalítáno 210 tis. Má to už i zasloužile. To je jedno, ale potřeboval jsem vědět, zda to lanko vyměnit. Nevíš ještě kde sehnat gufera do převodovky k poloosám v rozvodovce? asi u peugeotu že!
 3. No paráda. to jsem chtěl slyšet!! Takže když ho povytáhnu, tak se pak nesmí vrátit zpět samo. Tuto chybu mě to dělá - zatáhnu za konec a ono se vrátí, takže vlastně stále tlačí na ložisko spojky, což byl důvod jeho destrukce . tak dikec a davám nový.
 4. Klucíí, neměl by přece jen někdo nějakej fígl, jak ten systém lanka spojky odzkoušet?? :HELP
 5. djgeorge

  Dovybavení auta vs. technická

  Hele, chlapi !! Zásadní info. Pokud má to tažný oddělávací kouli, tak ji oddělej a nemusš nic řešit s TP. Protože když nemáš v TP zapsaý tažný, tak ti nesmí jen trčet ven koule. Takže tak.
 6. No takže když přijdu k autu, nikdo v kabině není a zatáhnu za tu páku na převodovce(nebo jenom za konec lanka) tak musí jít zatáhnout a VRÁTIT SE ZASE ZPĚT ??? někde jsem čet, že by měl zůstat, tam kam ho vytáhnu a vrátit se až při sešlapování pedálu. ?????
 7. Takže když se rozbije může bejt buď zaseklá tzn, že je bloklá a drži furt v jedom místě, nebo druhá možnost že prokluzuje, to by pak nebrala spojka. Chápu to dobře. A jak jsem to popisoval, je to dobře? Díky za kloudnou odpověď Hurvajz!!
 8. No jasně, ale potřebuju odzkoušet to seřizování táhla. Esi není příčína v tom. Asi rovnou vyměním i lamelu!
 9. Zdravím. Prosím o radu jak odzkoušet, zda mi dobře fakčí automtické seřizení spojky. Je to lanková verze. Teď jsem zjistil, že mi kvičí spojkové ložisko, tak mě napadá, jestli není vina v tom seřizovači. Když zatáhnu za koncovku lanka (ten špunt) tak jde povytáhnout a když ho pustím, zaleze zpět a páku spojky zase napne. Takže na ni jemně tlačí, což může být příčina zavaření ložiska. díky za rady. P 406.
 10. Nedávno jsem startoval a na drhý pokus se ozvala rána od motoru a následně se vyvalil kouř z průduchů topení a z prostoru motoru. Pěkně to ve mně hrklo, otevřel jsem haubnu a v domnění, že buchla baterka, tak jsem našel valící se oblak z černé plastové krabičky schované hned pod sacím potrubí. Byla rozlomená tlakem. Asi se v ní vznítily výpary nebo co. Tak jsem odmontoval sání a tu neznámou krabičku demontoval, svařil a znovu utěsnil. Nic v ní není, jen je napojená trubkou průměru cca 2,5cm k sacímu potrubí. Takže si myslím, že je to nějakej zásobník, nebo tlumič vibrací... ?? No a chci se zeptat, jestli se to dá koupit nové, nebo jaké koliv názory k tomu. Díky !!! PS. je to 406ka 16V rv95
 11. djgeorge

  Majitelé tmavých laků - pomoc!

  No co já mám zkušenost, tak auto po našampónování opláchnout vodou a pak to stačí otřít nějakým ručníkem. Není ani potřeba jelenice. No a čas od času auto poté i navoskuji. Ale pro týdenní umývání stačí auto jen osušit tím ručníkem. A nejsou nikde žádný čmouhy a lesk je taky. Je to práce na 10 minut.
 12. djgeorge

  Ukazatel rychlosti

  Tak problém je vyřešen. Vytáhl jsem čidlo z převodovky, ozubené kolečko bylo v pořádku, ale hranatá tyčka, která přenáší otáčky z ozub. kolečka na rotující magnet byla ožmoulaná a tím někdy trochu prokluzovala. Stačilo ji otočit, protože byla dostatečně dlouhá a tachometr zase šlape. Díky !!!!
 13. Kluci taky hodně záleří na tom, že u 406 tek se musí dát zadní náprava do tzv. světlé výžky. Má to zásadní vliv na spíhavost u samoříditelné nápravy, která funguje na principu většího přítlaku na kolo v zatáčce, takže čím je kolo víc zasunuté, zbíhavost se zmenší. Nevím akorát, zda nestačí to, že místo stlačování auta k zemi, tak zadat do systému geometrie okamžitou světlou výžku auta. Neviděl jste to někdo jestli to v servisu měří, nebo vám tam dávali pod nápravu takový stahovací šrouby...?
 14. djgeorge

  Vrakoviště

  Kazdy vrakac se snazi PRODAT ! Pokud tomu co kupujes nerozumis, tak si kup radsi novej dil a mas pokoj. !!
 15. djgeorge

  Vrakoviště

  Tak to nevim. Každopádně skus vyhledat v annonci v náhradních dílech - "Peugeot 406" a v tom kraji kde potřebuješ a určitě něco najdeš !!!!
×