Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Ferry - děkuji (stejně mi někdo bude volat, že je u Smíchovského nádraží ....)
  2. Medvěd

    Peugeot a Prima pořad Autosalon

    Mě přijde, že tu 407u nepomlouvali, ale naopak chválili. Andrewwova věta je vytržená z kontextu. Celá je v podstatě o tom, že redaktor byl ze 407y příjemně překvapený a že by si na ní i zvykl.
    • 31
  3. Dnes jsem ráno sledoval Autosalon na Primě, kde mimo jiné testovali i BMW X1. Docela mě zarazilo, když redaktor popisoval, že se u tohoto modelu dá zkontrolovat, zda jsme auto zamkli nebo ne sdělením nějakého kódu oprátorce na telefonní lince. Marně přemýšlím, zda bych někdy něco takového využil (předpokládám, že to bude příplatková výbava a že ani volání nebude \"zadara\") a co vede firmu jako BMW k tomu, aby svým konstruktérům platila za vymýšlení takové pi*oviny. Pokud si nejsem jistej, zda jsem auto zamkl nebo ne, těch pár kroků snad ještě nikoho nezabilo.
    • 27
  4. Já jsem jezdil jak s Matadorkama, tak s Barumkama a na žádné si nemůžu stěžovat. Je ale fakt, že nejvíc mi vyhovovaly Kleberky - jenže to je jiná cenová lajna.
    • 93
  5. Medvěd

    Prečo mať alebo nemať sk.klub

    Švejku - k Tvému nápadu jen tolik Vzpomeň si na tu myšlenku, až budou nové volby a uvidíš, kolik lidí do vedení vlastně kandiduje - zažil jsem v klubu několik volebních období a vždy byl problém najít aspoň tolik kandidátů, aby se pokryla \"tabulkové\" = nutné pozice (a to v ČR máme mnohem silnější základnu řádných členů než na Slovensku). Občanské sdružení se MUSÍ řídit stanovami a v nich je jasně definováno, že člen vedení se nejmenuje, ale volí - tzn. že je potřeba kandidovat a přesvědčit svým programem (a tím, jak člověk celkově působí) řádné členy, aby dotyčného zvolili. Slováci o sobě dávají hlasitěji vědět až v posledním roce (neberu - li aktivity Zily a spol., kteří svou myšlenku odtržení prezentují již několik let) a uvidíme tedy v příštím volebním období, zda bude někdo ze Slovenska do vedení kandidovat a zda přesvědčí tolik hlasujících řádných členů, aby se do vedení dostal (já bych jednoho \"favorita\" na danou pozici viděl v barvách). Jinak nikde není napsáno, že by člen vedení musel být z Prahy - jsme v době internetu a tak se většina věcí dá vcelku rozumně řešit bez toho, aby si při tom účastníci třásli rukama (Trundík je z Brna, Kurt jako Superadmin z Chrudimi a žádný problém v dohodě s nimi nikdy nebyl). Momentálně bych - na rozdíl od Zily - viděl šanci v tom, aby si Ti slováci, kteří nechtějí z našeho klubu vystoupit (drtivá většina) zvolili ze svého středu zástupce, který by s vedením spolupracoval na nějakém rozšíření působnosti Amis de Lion na Slovači - vše je ale na dohodě a není to tak, že by to začalo fungovat okamžitě - spíš to je běh na hodně dlouhou trať, za kterým bude schováno spousta jen málo viditelné práce. [upravil dne 12/12/2009 Medvěd]
  6. Všem, kteří se dnes odpoledne chystají na Cindu znovu zdůrazňuju že jediný možný příjezd autem je od Barrandovského mostu po levém břehu Vltavy (po proudu) - ve směru od centra ze Strakonické NEODBOČÍTE !!! (od centra tedy po Podolské straně směr Modřany, tam odbočit na Barrandovský most a zpět směr Smíchov, kde před SHELLkou odbočíte vpravo - je to hned za prodejnou sportovních potřeb) Pokud někdo odbočku mine, čeká ho cca 10 km kolečko nebo zaparkovat auto někde na Smíchově, dojet MHD k Lihovaru a pak cca 1 km pěšky [upravil dne 12/12/2009 Medvěd]
  7. Medvěd

    Prečo mať alebo nemať sk.klub

    No, Mirasi, co dodat? BUM - hřebíčkem o hlavičku aneb máš 100% pravdu, předsedo. Tebou zmiňované vlákno jsem dokázal číst asi tak první tři strany, pak se z toho stal chat cca 5ti \"diskutantů\"
  8. To JosefSV - věřím Ti, že se to Tvému kolegovi mohlo stát. Já jel v roce 2001 VW Transporter ve čtyřech lidech do Rumunska a při zpáteční cestě chtěli Maďaři na vstupu vidět zelenou kartu - no a všimli si, že auto je hlášeno jako Nko a tak jsem musel strávit příjemných několik hodin mezi kamiony (vysvětluj něco \"hungáriš\", když umíš jen česky, trochu slovensky a ještě míň rusky), zaplatit cca 500,- Kč nějakou celní jistotu či co, na spedici jsem dostal nějaký papír z počítače, kde jsem stanoven hraniční přechod na Slovensko Rajka, Já potřeboval na Komárno, takže jsem celé Maďarsko přefrčel a na výjezdu na Slovač jsem naštěstí žádnou zelenou kartu už neukazoval. Musím říct, že pohled na blbýho tranďáka mezi 40ti tunovými monstry na čáře byl fakt tristní.
    • 22
  9. Medvěd

    307 cc zimní kola?

    No nevím - není třeba (podobně jako u 406kových kupé) problém s velikostí brzdičů? Abys nekoupil 15´´ a nakonec Ti nedrhly - já se vždycky řídím tím, co je psáno v TP a musím říct, že taková taktika docela funguje.
    • 6
  10. Medvěd

    xenony a policie

    U nových Oktávek jsem si všiml, že když vyhodí blinkr, současně svítí i ta mlhovka, která je blíž středu zatáčky (pravý - pravá, levý - levá). Docela by mě jako řidiče zajímalo, o kolik se zlepší vidění v zatáčce - ale považuju to za docela dobrou vychytávku, kterou bych si i docela rád nechal dodělat na 406ku
  11. Medvěd

    xenony a policie

    Pro spoustu řidičů mlhovky = dešťovky, dokonce si mnoho lidí, s kterými jsem se na dané téma bavil, myslí, že pro takovou zhovadilost je opora v zákoně Ještě když jsem jezdil se Š 105kou, tak jsem kdesi za Mohelnicí v kopci dojel Avii - 105ka = auto bez zrychlení, Avie se vlekla jak smrad, ale předjet se nedala. Protože ale Aviatik měl vzadu červenou mlhovku v reflektoru o průměru nějakých 15 cm (tehdy standart z fabriky) a svítil s ní, byť bylo jen mokro, po nějakém čase jsem raději jízdu za ním vzdal a se slzícíma očima zastavil. Mlhovkáře svítící zbytečně fakt nemusím. [upravil dne 11/12/2009 Medvěd]
  12. Medvěd

    Prečo mať alebo nemať sk.klub

    Souhlasím s tím, že tohle vlákno nemá smysl - prosím adminy o lock
  13. Medvěd

    xenony a policie

    To je podle mě jedině správně - mlhová světla (jak název sám naznačuje) se mají používat v mlze - pokud bez nich nevidíš, zajdi si k očnímu. Miluju takové řidiče, kteří jakmile se sešeří, rozsvítí všechno co na autě mají - k přátelům dobastlených xenoňáků se raději vyjadřovat nebudu, můj názor je konzistentní a dá se zcela jasně vysledovat.
  14. Podle toho, co jsem viděl odpoledne v TV se jednalo o 206 CC
    • 10
  15. Medvěd

    Tuning 206 SW

    Pak se ptám proč dotyční koupili o dost dražší SWčko, když ho nemíní využívat? Na vytunění mi prostý HB přijde mnohem vhodnější.
    • 37
  16. Domnívám se, že zásuvka bude
  17. Medvěd

    Tuning 206 SW

    Tak jestli jsem viděl dobře, veškerý tuning SWčka spočívá většinou v jiných kolech (to je u každého modelu) a pak se na předek používají doplňky z HB verze (očekávatelné a logické) eventuelně se dobastlí ještě zadní nárazník a auto sníží - co bude dělat třeba majitel SWčka ze čtvrté fotky, až tam naloží 200 kg? Podle mě nejdřív ze všeho skalpuje nárazník ... Stejně je ale serie nejhezčí
    • 37
  18. Pařížská = cca 2 minuty jízdy z baráku, stavím se cca mezi 13.30 - 13.45
  19. Můžeš, prosím, specifikovat rozdíl mezi užitkovým a nákladním autem? Podle mě se totiž jedná o stejnou kategorii aut ...
    • 22
  20. Neone - budeš v Pařížský nebo někde jinde. Kdyžtak si ho můžeme předat v sobotu ráno a já ho na Cindu dovalím.
  21. Medvěd

    Prečo mať alebo nemať sk.klub

    viz. můj příspěvek 9. 12. v 15.40 To, že tu tohle a další vlákna týkající se .sk klubu vznikajícího kolem Zily nejsou vedením zamykána ani mazána je podle mého názoru zapříčiněno tím, že nikdo ze současného vedení nevěří, že by podobné sdružení mohlo náš klub nějak ohrozit - po vzoru: Pes, který štěká, nekouše. (a reakce velkého množství slovenských příznivců klubu tomu jen nasvědčují). Blokace a zakazování by mohly být ve svém důsledku kontraproduktivní - takhle si mohou obě strany krásně A VEŘEJNĚ vymezit mantinely případné vzájemné tolerance, což by zamykanými vlákny dost dobře nešlo (a každý případný zájemce se může dozvědět, co mu členství ve vznikajícím slovenském klubu může přinést, resp. jaké představy mají jeho zakladatelé). [upravil dne 10/12/2009 Medvěd]
  22. Medvěd

    Prečo mať alebo nemať sk.klub

    Souhlasím s Pe.Trem - za to, jaký klub a fórum je, můžeme všichni stejným dílem, jen někteří za to mají na svých zádech i nějakou zodpovědnost. Mašinka s Ondrou bezesporu tento klub rozjeli (patří jim za to samozřejmě dík a myslím si, že většina staršího osazenstva si to plně uvědomuje), ale bez lidí typu Oddie a ostatních přispěvatelů by klub (potažmo fórum) určitě nebyl tam, kde je. Současné vedení dělá bezesporu spoustu práce, která pro někoho je a pro někoho není až tak viditelná (já docela vím o čem to je) - každopádně ta mravenčí činnost je důležitá a já jsem přesvědčen, že kdyby v současném vedení nebylo několik pro klub opravdu zapálených lidí, mohly by ty grafy návštěvnosti vypadat úplně jinak. Udržet a zvyšovat nastavenou laťku je náročné - ale něco podělat, to jde jedna dvě. Momentálně se klub ubírá správným směrem a i toto Zilovo vlákno je toho jasným důkazem [upravil dne 10/12/2009 Medvěd]
  23. Podle toho, co psal Marko to vypadá, že na Slovensku tato značka funguje tak jako v ČR před úpravou vyhlášky v r. 2001, tedy máš-li v TP nákladní vozidlo a zastaví Tě v zákazu poliši, můžeš mít problém. Sám jsem kdysi v Kolíně platil za to, že jsem si dovolil přejet přes starý most přes Labe se Škodou Favorit Pick-up. Byť tam jezdí autobusová linka MHD, Fáčko s bednou místní MP policistce hrozně vadilo (všimla si mě díky žlutým SPZkám, dnes, když RZ mají všechna vozidla identická, by mě zcela jistě nechala žít).
    • 22
  24. Předpokládám, že ANO (jako hlavní organizátor bych tam měl být ještě o něco dřív).
  25. Šaldo - děkuji
×
×
  • Vytvořit...