Švejku - k Tvému nápadu jen tolik
Vzpomeň si na tu myšlenku, až budou nové volby a uvidíš, kolik lidí do vedení vlastně kandiduje - zažil jsem v klubu několik volebních období a vždy byl problém najít aspoň tolik kandidátů, aby se pokryla \"tabulkové\" = nutné pozice (a to v ČR máme mnohem silnější základnu řádných členů než na Slovensku).
Občanské sdružení se MUSÍ řídit stanovami a v nich je jasně definováno, že člen vedení se nejmenuje, ale volí - tzn. že je potřeba kandidovat a přesvědčit svým programem (a tím, jak člověk celkově působí) řádné členy, aby dotyčného zvolili.
Slováci o sobě dávají hlasitěji vědět až v posledním roce (neberu - li aktivity Zily a spol., kteří svou myšlenku odtržení prezentují již několik let) a uvidíme tedy v příštím volebním období, zda bude někdo ze Slovenska do vedení kandidovat a zda přesvědčí tolik hlasujících řádných členů, aby se do vedení dostal (já bych jednoho \"favorita\" na danou pozici viděl v barvách). Jinak nikde není napsáno, že by člen vedení musel být z Prahy - jsme v době internetu a tak se většina věcí dá vcelku rozumně řešit bez toho, aby si při tom účastníci třásli rukama (Trundík je z Brna, Kurt jako Superadmin z Chrudimi a žádný problém v dohodě s nimi nikdy nebyl).
Momentálně bych - na rozdíl od Zily - viděl šanci v tom, aby si Ti slováci, kteří nechtějí z našeho klubu vystoupit (drtivá většina) zvolili ze svého středu zástupce, který by s vedením spolupracoval na nějakém rozšíření působnosti Amis de Lion na Slovači - vše je ale na dohodě a není to tak, že by to začalo fungovat okamžitě - spíš to je běh na hodně dlouhou trať, za kterým bude schováno spousta jen málo viditelné práce.
[upravil dne 12/12/2009 Medvěd]