Přejít na obsah

307swTT

Uživatel
 • Počet příspěvků

  34
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli 307swTT

 • ID člena 47789
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 25.3.1989

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Bc.
 • Město
  Trnava
 • Stát
  Slovenská republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Ventilátor funguje na obidva stupne a tie tlaky dam skontrolovať.
 2. Bol som v Begame. Mali to na diagnostike hodinu a zistili že to treba celé vymeniť. Udajne majú nejakú opravnú sadu, ale ta na tento typ klimy nepasuje. Pred tým som už bol v niekoľkých servisoch a tam nezistili ani to, že jedna strana chladí a druhá kúri. Neviem ako zistím či je vadne ovládanie klapiek, alebo čidlo a ani neviem aký má byť tlak chladiva v okruhu a pravdupovediac ani nepoznám žiadny servis kde by to vedeli opraviť.
 3. Ahojte, mám problém s automatickou klímou na na Peugeote 307 sw, 2.0 HDi, r.v. 2002. Klíma sa zapne, chvíľu (max. 5 min) chladí a potom sa vypne. Bol s autom v servise a zistili, že klima síce funguje, ale na vodičovej strane chladí na 4 stupne a na spolujazdcovej strane na 25 stupňov a po chvíli takého fungovania zblbne a vypne sa. Problém s klímou mám od kedy som auto kúpil čo sú už 2 roky. Najprv som musel vymeniť cievku na kompresore, pretože bola odpálená a teraz mi v servise povedali, že je nutné vymeniť celú skrinku výparníku čo je sakramensky drahá záležitosť, keďže vymena tohto dielu v servise trvá 6,5 hodiny. Nemáte niekto skúsenosti s takouto poruchou na klíme a či sa to nedá riešiť nejako jednoduchšie ako výmenou celej skrinky výparníku? Ďakujem. M.V.
 4. Ahoj, zrejme to bude len nejaky špatny kontakt na niektorom konektore. Ak sa ti v tom chce babrat, tak popozeraj ci su dobre podotlacane konektory. Mne dobre nedrzal konektor na a vyhadzovalo mi to chybu pocas jazdy. Dotlacil som konektor, ale nedrzala poistka tak som to stiahol lanierom a od vyedy mam pokoj.
 5. 307swTT

  Klimatizacia

  Dnes som bol v servise a čuduj sa svete chyba je znova elektromagnetická spojka. Ked zapnem klimu funguje normálne, ale akonáhle sa zohreje, alebo lepšie povedané prehreje, tak sa vypne a už sa nezapne aj keď na konektor ide stále napätie.
 6. 307swTT

  Klimatizacia

  V piatok som objednany do servisu. Vraj to moze byt sahara, alebo nieco upchate. Uvidime.
 7. 307swTT

  Klimatizacia

  Bol som aj na orig. diagnostike a ta neukazala ziadnu chybu klimatizacie, akurat to, ze tlak chladiva v systeme je 5 barov, co je dost malo. Po vymene cidla tlaku klimy bola hodnota 4 bary. Zasiel som do klima servisu a tam pozerali stav chladiva a vraj vsetko v poriadku, tlak bol pri vypnutej klime 10 barov a pri zapnutej 17, ale mnozstvo chladiva neviem. Klimu som mal plnenu pred nedavnom kvoli vymene cievky na komptesore.
 8. 307swTT

  Klimatizacia

  Tak poitku F4 som našiel a je dobrá, ale tie MF vôbec neviem kde sa nachádzajú a ani to čidlo teploty motora.
 9. 307swTT

  Klimatizacia

  Akurát som bol pozerať tie poistky a neviem ktoré sú to, ja to mám nejak inak označené. A čo sa týka toho čidla teploty motora, tak to sa nachádza kde?
 10. 307swTT

  Klimatizacia

  Popozerám tie poistky ako mi radíš. Ventilátor funguje tak, že keď naštartujem tak je vypnutý, keď zapnem klímu tak sa zapne a keď ju vypnem, tak sa už nevypne. Auto je Peugeot 307 SW PREM 2.0 HDi 79kW RHS rok 2002
 11. 307swTT

  Klimatizacia

  Tak som to bol akurát vyskúšať a zistil som nasledovné: Naštartoval som auto a zapol klímu, zapol sa kompresor aj sahara na malé otáčky (nepočuť ju hučať). Klíma chladila ako besná. Po vypnutí klímy sa odpojil kompresor, ale sahara sa stále točí, skúsil som to znova a znova to isté.
 12. 307swTT

  Klimatizacia

  No tak to rele asi je v prdeli, ale to môže spôsobovať, že sa klíma vypína? Proste ona ide tak 2-3 minúty a keď sa vypne tak sa netočí ani kompresor ani sahara a všimol som si že to robí za jazdy, teda chcem povedať, že keď naštartujem a zapnem klímu a nechcám auto stáť pred garážou tak tá klíma fičí až kým sa nepohnem.
 13. 307swTT

  Klimatizacia

  Tak to neviem, ale ventilátor sa pri spustení klímy po chvílke zapne, ale neviem či fungujú všetky stupne. Ako sa to dá overiť?
 14. 307swTT

  Klimatizacia

  Tak potom prečo sa to vypína? Musí to byť len nejaká blbosť a neviem na to prísť.
 15. 307swTT

  Klimatizacia

  Ahojte. Nerád vám kazím tému, ale nechcem zakladať novú a týka sa to klímy tak to napíšem sem. Mám taký problém, že keď naštartujem auto a zapnem klímu tak sa pekne zapne a chladí ako divá, ale po chvílke proste prestane chladiť (vypne kompresor) a tiež sa aj znížia otáčky na ventilátore, takže hneď ma obleje pot a musím otvoriť okná. Klíma sa ani po dlhšom čase nezapne. Keď však odstavím auto a nechám ho 15-20 min v klude a naštartujem klíma sa zas na chvílku rozbehne. Ďalšia vec čo ma trápi je, že občas začne ventilátor vydávať divné zvuky ako keby niečo v ňom vrzgalo, ale robí to len pri určitom stupni otáčok ventilátora. Myslím si, že tam môže byť aj vysoký tlak chladiva, ale mätú ma informácie zo servisu. Bol som na diagnostike a tá ukázala že tlak chladiva je 5 barov pri vypnutej klíme a vonku bolo 35 supňov. Tak som dal skontrolovať tlak chcladiva cez plničku klímy a tam ukazovalo na budíkoch tlak pri vypnutej klíme 10 barov a pri zapnutej 17 barov a tiež bolo vonku 35 stupňov. Fakt neviem čo stým môže byť. Ďakujem za všetky rady a nápady a sory ak som pokazil tému.
×