Je tady zmínka o Opelu-to je určitě 306 lepší,co se týká bezpečnosti tak není špatná,ale je to auto konstrukčně z roku 1993-v roce 1998 proběhly testy Euro NCAP-výsledek 3 hvězdičky,jinak Fabie má čtiři hvězdičky,ale spíše je překračuje,jako fanda Peugotu 306 musím říci co vím,Fabia je konstrukčně novější auto-je to jedno z nejbytelnějších malých vozů-viděl jsem několik nehod,znám spousta klempířů-má velmi tuhou karoserii a spousta lidem zachránila život,já jsem narazil se svojí předešlou 306 do vozu 307 na úzké silnici a levý přední nosník se ohne jak drát-říká se že 306 je měkká vepředu na tohle pak dál už to je dobrý-jel jsem 40 kmh a oprava za 30000.Je to dobrý auto,ale pokud mám 120000 Kč,už bych hlavně kvůli té bezpečnosti sahal po voze 307!!!