-
Počet příspěvků
2 533 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele vector
-
No a protože ssebou velkej techničák nevozíš, tak šup kola na auto a každýmu je do toho houby. Zvláš?, když jsou to originály. Akorát si přesedlal na trochu dražší rozměr gum no...
-
18\" chlapci vy zakládáte Tuzing Club ?
-
to se ti může lehce stát, když ti stářim upadnou desky a spojej se ... tím mezi článkama vznikne zkrat, zahřeje se to, začne utíkat vodík a ten to buďto roztrhne, nebo nafoukne a pak stačí jiskřička...
-
Přísady NE. Neexistuje nic co by se do oleje dalo přidat, tak , aby to zlepšilo mazací, nebo jakékoli jiné vlastnosti. Olej má v sobě spoustu aditiv a je to velice vyvážená záležitost. Výrobce oleje nebývá idiot a kdyby mohl, bude jeho olej lepší, než konkurence a bude to dokazovat uplně stejnými testy, jako PS21a podobné krámy. Mohl by dělat i specielní oleje u kterých napíše, že jsou závodní a bude za ně chtít dvakrát tolik. I při závodech se používají normální kvalitní oleje bez jakýchkoli přísad. Je se podstatně zkracuje interval výměny a auta jsou pro zvýšené namáhání vybavená chladičem oleje a plnoprůtokovým filtrem. Testy s válečkem a přítlakem jsou psychopatická blbost, protože taková styčná plocha v autě neexistuje, vytváří se film na mezní vrstvě, toším, že na bázi nějákých solí, nechce se mi to teď hledat. teoreticky to za nějáchých okolností může uchránit třeba turbodmychadlo před počkozením. Co jsem ale četl, tak 1.. jsou velice agresivní 2...způsobují degradaci oleje 3... jedná se o specifické podmínky při extrémní zátěži a rozhodně nic pro trvalé používání. Souhrnem... Existují přípravky, které mají fungovat na 1..bázi pevných částic. Teflon, a jeho báze a podobné kraviny.. To je pro nový motor normální smrt. A pro starý možná ustane ten největší bordel, když to člověk prodává, podobně jako dubové pyliny do převodovky. 2..Fluoridových, chloridových solí a podobné blbosti. Už sem snad dostatečne popsal. 3.. jakési chemické bázi, kdy se cituji \"naváže na kov a vyhladí jako strukturu\" zajímavé, že tenhle proces není naprosto nikde přesně popsána a že, pokud by fungoval, měl by milion dalších využití. Takže kvalitní olej a častěji měnit. viz. http://mondeo.fordclubs.org/clanky/cech/prisady.htm Asi tě zklamu, ale ten zázračný přípravek co tam popisuje jako jediný správný a funkční, používá úplně stejné metody propagace. Četl si vůbec jakékoli testy na něj ? Buď se týkaly detergentních přísad do paliva, nebo přísad proti zamrzání paliva, nebo něčeho úplně jiného. Třeba řezné kapaliny. Jeden byl pro změnu úplný blábol. Ta jejich chemická vrstva co se dá snadno dokázat a zachytit elektronovým mikroskopem je pro změnu zase jen popsaná. Připadá mi trochu jako lochneska..... spoustu lidí prý jí vidělo, ale fotka žádná. Rovněž žádné měření na motoru. Ten jediný jakotest s motorem je k smíchu.. nebo spíš k pláči. Jak může někdo jedním dechem vyvracet nějakým způsobem jedno tvrzení a potom zcela stejnými argumenty podporovat druhé, to naprosto netuším. Problém je v tom, že chemicky nerozumíte ani jedné věci, ale ten pán je daleko přesvědčivější a o všech ostatních stejným stylem \"dokázal\", že jsou šarlatáni. Jediné Positivní co je tam psáno o motorech a vozidlech je v tzv. Tisíci děkovných dopisů. kterými uplývá jakákoli podobná fitma ... cituji \"J. Bernovský, Šternberk Jsem majitelem nového kombajnu TX 64 New Holland. Po ošetření veškerých agregátů kombajnu recepturami Bishop´s Original a uplynutí sezóny mohu potvrdit, že se výrazně projevily účinky uvedených receptur hlavně ve spotřebě pohonných hmot a pojezdové rychlosti. Průměrná spotřeba poklesla o 1,5 l/ha a pojezdová rychlost se zvýšila z 27 na 29-31 km/hod. Výrobky Bishop´s Original vřele doporučuji všem zemědělcům.\" Takže pan Bernovský má nový kombajn, ale zřejmě už je nový minimálně tak přez rok,protože má zřejmě k disposici měření z loňské sezóny pro porovnání (zázrak). Dál ho ošetřil někde blíže nespecifikovaným výrobkam Bishop a po zezóně zjistil, že mu klesla spotřeba (další zázrak) Nebo se nový kombajn možná konečně zajel a nebo je to taky pohádka pro Malé Bobry. [Editován dne 28/3/05 vector] [Editován dne 28/3/05 vector] Nicméně já to tam nalil a výsledek je po 3ech tis. km takový, jaký je popisován. Alespoň pokud jde o můj subjektivní dojem, tak se motor ztišil, i v mrazu má záběr mnohem dřív než tomu bylo před použitím přípravku a spotřeba, kterou si i mimo palubní komp sleduji na PC (vždy beru plnou a výsledek zapisuji) v zimě snížila skoro o litr. ....a vůbec. Nemám rád osoby co trpí obecnou nedůvěřivostí k čemukoli, prostě z principu jenom tak. Já se držím pravidla : Důvěřuj, ale prověřuj a jakmile si prověřím, tak pak i vyzkouším. Kámoš to ve svém Roveru 620 používá již několik let a je s tím v pohodě + kladné reference z internetu a šup s tím tam :D http://www.faann.net/page.php?menu=teorie&promena=clanek&id=5 [Editován dne 29/3/05 -=Michal=-] Tak prověřuj,,, já na některé věci nemám odvahu. Mohl by si mi prosím prověřit, že když vychlastáš brzdovku... umřeš ? Já pořád ttvrdim, že jo a kamarád, že to nemůže bejt tak hrozný....
-
Přísady NE. Neexistuje nic co by se do oleje dalo přidat, tak , aby to zlepšilo mazací, nebo jakékoli jiné vlastnosti. Olej má v sobě spoustu aditiv a je to velice vyvážená záležitost. Výrobce oleje nebývá idiot a kdyby mohl, bude jeho olej lepší, než konkurence a bude to dokazovat uplně stejnými testy, jako PS21a podobné krámy. Mohl by dělat i specielní oleje u kterých napíše, že jsou závodní a bude za ně chtít dvakrát tolik. I při závodech se používají normální kvalitní oleje bez jakýchkoli přísad. Je se podstatně zkracuje interval výměny a auta jsou pro zvýšené namáhání vybavená chladičem oleje a plnoprůtokovým filtrem. Testy s válečkem a přítlakem jsou psychopatická blbost, protože taková styčná plocha v autě neexistuje, vytváří se film na mezní vrstvě, toším, že na bázi nějákých solí, nechce se mi to teď hledat. teoreticky to za nějáchých okolností může uchránit třeba turbodmychadlo před počkozením. Co jsem ale četl, tak 1.. jsou velice agresivní 2...způsobují degradaci oleje 3... jedná se o specifické podmínky při extrémní zátěži a rozhodně nic pro trvalé používání. Souhrnem... Existují přípravky, které mají fungovat na 1..bázi pevných částic. Teflon, a jeho báze a podobné kraviny.. To je pro nový motor normální smrt. A pro starý možná ustane ten největší bordel, když to člověk prodává, podobně jako dubové pyliny do převodovky. 2..Fluoridových, chloridových solí a podobné blbosti. Už sem snad dostatečne popsal. 3.. jakési chemické bázi, kdy se cituji \"naváže na kov a vyhladí jako strukturu\" zajímavé, že tenhle proces není naprosto nikde přesně popsána a že, pokud by fungoval, měl by milion dalších využití. Takže kvalitní olej a častěji měnit. viz. http://mondeo.fordclubs.org/clanky/cech/prisady.htm Asi tě zklamu, ale ten zázračný přípravek co tam popisuje jako jediný správný a funkční, používá úplně stejné metody propagace. Četl si vůbec jakékoli testy na něj ? Buď se týkaly detergentních přísad do paliva, nebo přísad proti zamrzání paliva, nebo něčeho úplně jiného. Třeba řezné kapaliny. Jeden byl pro změnu úplný blábol. Ta jejich chemická vrstva co se dá snadno dokázat a zachytit elektronovým mikroskopem je pro změnu zase jen popsaná. Připadá mi trochu jako lochneska..... spoustu lidí prý jí vidělo, ale fotka žádná. Rovněž žádné měření na motoru. Ten jediný jakotest s motorem je k smíchu.. nebo spíš k pláči. Jak může někdo jedním dechem vyvracet nějakým způsobem jedno tvrzení a potom zcela stejnými argumenty podporovat druhé, to naprosto netuším. Problém je v tom, že chemicky nerozumíte ani jedné věci, ale ten pán je daleko přesvědčivější a o všech ostatních stejným stylem \"dokázal\", že jsou šarlatáni. Jediné Positivní co je tam psáno o motorech a vozidlech je v tzv. Tisíci děkovných dopisů. kterými uplývá jakákoli podobná fitma ... cituji \"J. Bernovský, Šternberk Jsem majitelem nového kombajnu TX 64 New Holland. Po ošetření veškerých agregátů kombajnu recepturami Bishop´s Original a uplynutí sezóny mohu potvrdit, že se výrazně projevily účinky uvedených receptur hlavně ve spotřebě pohonných hmot a pojezdové rychlosti. Průměrná spotřeba poklesla o 1,5 l/ha a pojezdová rychlost se zvýšila z 27 na 29-31 km/hod. Výrobky Bishop´s Original vřele doporučuji všem zemědělcům.\" Takže pan Bernovský má nový kombajn, ale zřejmě už je nový minimálně tak přez rok,protože má zřejmě k disposici měření z loňské sezóny pro porovnání (zázrak). Dál ho ošetřil někde blíže nespecifikovaným výrobkam Bishop a po zezóně zjistil, že mu klesla spotřeba (další zázrak) Nebo se nový kombajn možná konečně zajel a nebo je to taky pohádka pro Malé Bobry. [Editován dne 28/3/05 vector] [Editován dne 28/3/05 vector]
-
Možná přidělat nový stupeň, nebo změnu stélého převodu, ale u nás to bude na frantíky, trochu neřešitelné.
-
Jediné co mě napadá, pokud nepodléháš subjektivnímu hodnocení je, že to změnilo vyskozní třídu oleje. Jinak by to nemohlo startovat lehčeji. Nemám takové znalosti abych dokázal říct, jestli se taková věc dá udělat smícháním , ale asi ano. (myslím, jestli pří tom nezáleží na typu oleje atd..) http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=zajimavosti_komentare Koleje Oleje... bába tě poleje [Editován dne 25/3/05 vector]
-
Jo asi bych souhlasil ze to je vsechno k nicemu. Ale ja si to nalil a auto se utisilo a lip startuje. Proto to tam taky leju na zimu a jen jednou za 2 roky abych se alespon malinko chlacholil ze to tim neznicim. Taky by me zajimalo jestli to nekomu opravdu motor znicilo. Zatim vsichni pisou \"jedna pani povidala\" Jediné co mě napadá, pokud nepodléháš subjektivnímu hodnocení je, že to změnilo vyskozní třídu oleje. Jinak by to nemohlo startovat lehčeji. Nemám takové zanalosti abych dokázal říct, jestli se taková věc dá udělat smícháním , ale asi ano.
-
Může se na tom podílet i časté popraskání hlavy mezi ventily, kdy jde částečně tlak do sání.
-
Přísady NE. Neexistuje nic co by se do oleje dalo přidat, tak , aby to zlepšilo mazací, nebo jakékoli jiné vlastnosti. Olej má v sobě spoustu aditiv a je to velice vyvážená záležitost. Výrobce oleje nebývá idiot a kdyby mohl, bude jeho olej lepší, než konkurence a bude to dokazovat uplně stejnými testy, jako PS21a podobné krámy. Mohl by dělat i specielní oleje u kterých napíše, že jsou závodní a bude za ně chtít dvakrát tolik. I při závodech se používají normální kvalitní oleje bez jakýchkoli přísad. Je se podstatně zkracuje interval výměny a auta jsou pro zvýšené namáhání vybavená chladičem oleje a plnoprůtokovým filtrem. Testy s válečkem a přítlakem jsou psychopatická blbost, protože taková styčná plocha v autě neexistuje, vytváří se film na mezní vrstvě, toším, že na bázi nějákých solí, nechce se mi to teď hledat. teoreticky to za nějáchých okolností může uchránit třeba turbodmychadlo před počkozením. Co jsem ale četl, tak 1.. jsou velice agresivní 2...způsobují degradaci oleje 3... jedná se o specifické podmínky při extrémní zátěži a rozhodně nic pro trvalé používání. Souhrnem... Existují přípravky, které mají fungovat na 1..bázi pevných částic. Teflon, a jeho báze a podobné kraviny.. To je pro nový motor normální smrt. A pro starý možná ustane ten největší bordel, když to člověk prodává, podobně jako dubové pyliny do převodovky. 2..Fluoridových, chloridových solí a podobné blbosti. Už sem snad dostatečne popsal. 3.. jakési chemické bázi, kdy se cituji \"naváže na kov a vyhladí jako strukturu\" zajímavé, že tenhle proces není naprosto nikde přesně popsána a že, pokud by fungoval, měl by milion dalších využití. Takže kvalitní olej a častěji měnit.
-
Stačí vyvolat jakoukoli závadu (třeba snímač polohy pedálu plynu) ale to není řešení, lepší je to normálně nechat zkontrolovat na diag.
-
MilaS A TO JAKO PROČ???????? Měl jsem už několik aut a vždycky jsem při výměně oleje nalil olej PRÁVĚ až po horní rysku a nikdy jsem tím motoru neublížil - naopak, každý motor logicky nějakej ten olej spápne, a tak jsem vždy vydržel od výměny k výměně bez dolívání oleje. Tahle Tvoje rada mi silně připomíná jednoho pána (souseda z baráku), od něhož jsem si byl nucen vypůjčit jeho Š120, po vyjetí z Prahy na mě začla kontrolka oleje vysílat morseovku, tak jsem zastavil u pumpy a \"dolil\" 2l oleje - když jsem mu při vracení auta sdělil, že mi nepřijde rozumné jezdit bez oleje a že tedy 2l oleje jsem dolil, tak na mě začal běsnit, proč to dolejvám, že teď ten motor bude mít moc velkej odpor a tudíž i větší spotřebu - od Tý doby sice pána i zdravím, ale jinak si o něm myslím svoje (docela by mu asi slušel delší pobyt v Bohnickém blázinci). MůŽEŠ MI, PROSÍM TĚ, NĚJAK RELEVANTNĚ VYSVĚTLIT, CO JE ŠPATNÉHO NA DOLITÍ OLEJE K HORNÍ RYSCE NA MĚRCE????? A JEŠTĚ SE ZKUS ZAMYSLET, ZA JAKÝM ASI ÚČELEM TAM TY DVĚ RYSKY JSOU? Podle mě je to asi kvůli tomu, že spodní ryska (minimum) označuje právě minimální stav oleje, který je třeba k důkladnému mazání všech částí motoru a horní ryska označuje maximální hladinu oleje, která je ještě v motoru bezpečná (tzn. že neodejdou gufera a těsnění velkým tlakem oleje). Stejně ale většina motorů funguje tak, že opokud je v motoru oleje moc, tak se prostě různými přepady vycáká. Když auto stojí na rovině vypnu motor a počkám až to steče, nesmí být olej nad horní rysku. (Proto jsou tam ostatně dvě a člověk nečeká, až mu olej začne téct vrchem z motoru.) Při výměně se leje olej lehce nad horní, protože neco vezme motor a něco filtr, takže po nastartování se hladina srovná mezi rysky. Přelitím oleje se motor zničí. Když je oleje podle měrky dostatek a bliká mazání, je to buď čidlo, špatné čerpadlo, nebo ucpaný filtr.
-
Medvěde já a Vendi se chystáme přijet, sice to neříkám moc dopředu, ale snad to stačí
-
Záleží co je to za motor, jetli má snímač polohy plynu.... můž to bejt spousta dalších věcí..
-
Takže se omlouvám, ale definitivně světla nejsou a nová Valea stojí 4 za jedno a levnější 3 Fook... [Editován dne 14/3/05 vector]
-
Tak tady je par fotek ze zimního klouzání
vector odpověděl/a v tématu od John v sekci Již uskutečněné srazy
Znáš ho, museli sme ho držet aby nejel rychlejc a prakticky celou cestu proklínal zimní gumy a pos--- zimu. Fakt dobrá cesta... naštěstí krátká. -
to nechapu, oni pri chiptuningu meni i prevodovku?? Jasně to je specielní chip co ti přehraje převodové poměry. Mimoto výrobce je idiot a schválně dělá auta tak, aby žrali a nejeli. [Editován dne 13/3/05 vector]
-
Zkus tohle http://www.ipmsnymburk.com/forum/viewtema.php?ID_tema=2034 ale tady vidíš, že sou na tom lidi daleko hůř. http://www.novinky.cz/04/30/37.html
-
Tak tady je par fotek ze zimního klouzání
vector odpověděl/a v tématu od John v sekci Již uskutečněné srazy
No to bohu dík ne.... měl tam zimní gumy a já se na něj při 205ti zle díval. -
Nééé ty vale do koho dééš
-
Vždycky chtěl Golfa, ale sedan tak co měl chudál dělat..... to je fakt moc
-
Nejlepší je FERDA a to na 100procent a každopádně. Ne fakt se nebudu opakovat ani tu nezačnu rozebírat co má který konkrétní model za vlastnosti a šít ti tu na míru monitor, aby si to stejně nebral moc vážně a pak si ho koupil jinde.... Jak je to s tím házením sviní na zeď a nebo se rozmysli co vlastně cheš, v jakémkoli fóru dostaneš jen názory pseudoodborníků, nebo více či méně dobře popsané zkušenosti uživatelů z několika monitory. Potřebuješ si rozšířit obzor o takové názory, nebo něco opravdu dobře vybrat?