...no kdyby neměl turbo, tak by jsem mu nepsal, že ho má v prdeli, ale on turbo má
tmavý kouř u motoru s turbem opravdu ve většině případů ohlašuje odcházející turbo a odcházející turbo zase znamené tvoje \"špatné spalování\". způsobuje to usazování karbonu, který se pak naráz uvolní.
jistě, možností je víc, ale mně se to v tu chvíli nechtělo rozvádět.
až zjistí pravou příčinu, ať ji sem napíše;)
rád si vyslechnu případné opravy od nejaktivnějšího usera:papa
Myslím, že se do toho zbytečně zamotáváš.
černý kouř znamená nedokonalé spalování nafty, což může znamenat, že špatně práší vstřik, nízký tlak na válci (ale to by většinou žralo i olej) špatný předvstřik, nebo moc nafty.
Moc nafty může být špatným nastavením, nebo tím, že turbo netlačí tolik, kolik by podle polohy mělo.
Říct, že černý kouř znamená odcházející turbo není nepřesné, ale podle mě je to přímo ptákovina...