-
Počet příspěvků
1 377 -
Registrace
-
Vyhraných dnů
8
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Rikic339
-
Nikde nejsou jo? Já je kupoval na přelomu únor/březen a to jich bylo ještě poměrně dost Ale pravda že jsem kupoval 17" rozměr, na jiné jsem nekoukal.. Za mě dobrá guma, teď čerstvě jsem ji otestoval i za hustého deště a paráda. Jediné co bych vytkl je hluk, v rychlostech 60 až 80km/h hučí, ale není to nic strašnýho, jinak je to tichoučký
-
Poslední dobou mám spíš pocit že se u dopravní značky "zákaz zastavení" změnil význam na "zastav tady"
-
To nebude výsada moravy.. Tohle platí snad všude.. Je jedno že je to nebezpečné, dokud se tam nic nestane tak se s tím nic nedělá A kolikrát "pomůže" až když se něco stane někomu kdo má kontakty, nebo někomu vlivnému..
-
No konečně, aspoň to zmizí.. Pokud vím tak jeden takový je odstavený když se jde z Václaváku na Staromák. Není to moc pěkný pohled, když už je to v podstatě vrak..
-
@RichVa No kdyby nevyčuhoval na druhou stranu cca metr do vozovky, tak je mi to docela buřt Ale vzhledem k tomu že tam jezdí dodávky k poště a je to jediná příjezdová cesta - navíc lehká zatáčka, tak je to pěkná prasárna..
-
Na druhý straně je to celkem zúžený, radost projíždět když tam takhle trčí. A když jsem to pak vidět z této strany, bylo mi tý gumy uplně líto (ikdyž viděl jsem auta na chodníku parkovat na mnohem menším "kousku" pneumatiky) Vždy si říkám jestli ty lidi fakt tak strašně spěchali že neměli ani pár vteřin navíc to srovnat
-
Peugeot 5008 1.6HDi 82kW z Ria de Žambéra - Na zimních Sava Eskimo HP2, po STK, rozvodech a oleji
Rikic339 odpověděl/a v tématu od radim.1008 v sekci 5008
Joo s FAPem není sranda, mě to tehdy skoro stálo auto.. Šel jsem cestou výměny za origo repas, klika byla že od frantíků přišla funglovka Já rozhodně nechci strašit, ale jestli je FAP přeplněný tak bych to řešil co nejdřív. Každopádně přeju pevný nervy, tohle je fakt na palici Jinak jsem tehdy taky řešil s technikem jak je možný že už je FAP plný vzhledem k nájezdu (tehdy to bylo asi 120 tisíc) a řekl že se to hodně odvozuje od toho jak kdo jezdí. Pokud auto jezdí jen krátké trasy, případně jen popojíždí po městě, může to životnost filtru výrazně zkrátit. Takže nemusí být auto nutně stočený, jen záleží jak s tím jezdil bývalý majitel -
Samozřejmě že ty fotky zkreslují, stačí se mrknou do mého vlákna kde jsem teď měnil nárazník který je nově po laku.. Taky to vypadá že to celkem bije do očí (ikdyž asi ne tolik) ale člověk kterého na to neupozorním to ani nepozná (vyzkoušeno) A je to i hodně o úhlu pohledu - zpředu není poznat nic, z boku z vrchu to bije do očí ale zespodu vůbec.. Jinak já osobně bych taky nejdřív udělal ten práh a pak teprve řešil lakování dílů Budíky samozřejmě chápu.. Ale každý to má jinak
-
S policajtama buď v klidu, to už spíš STK ale tam bych se toho taky nebál, nevypadá že by nějak zásadně měnily rozměry vozidla Policajti řeší spíš osvětlení když už, nebo extrémní snížení auta..
-
I přes nepřízeň počasí o víkendu se podařilo auto lépe umýt a navoskovat bohužel jsem zjistil několik nových šrámu na bocích.. daň za parkování v Praze a ježděním s autem na nákupy, co se dá dělat.. taky si budu muset koupit clay, obzvlášť na spodních částech dveří je docela dost teček polétavé rzi, to bude muset pryč.. takže příště Taky jsem se pokusil natočit ten nárazník, ale opět to nic moc neříká Zepředu to není vubec poznat, na bocích ano ale to hlavně protože navazující díly nejsou vizuálně v pořádku (na jedné straně škrábance, na druhé napatlaný nějaký jiný lak). Každopádně z fotky výše je vidět že z boku ani zadní nárazník stopro neladí a to by měl být původní a nestříkaný
-
Trochu se obávám že tady už je rozdíl poněkud větší maximálně tak zkusit rozleštit okolní díly, ale nevim nevim
-
@David 106s16 A kde na videu je ta překážka? Opět zdůrazňuji, že se bavím o situaci na videu - kdyby tam ten problém byl o kterém řidič kamionu ví, mohl to autorovi říct ne? Jenže tady žádný problém na silnici nebyl, řidič kamionu se očividně řídil heslem "nejedu já tak nepojedeš ani ty", už podle toho jak arogantně mluví a rychle se snaží vyrazit autorovi z ruky telefon.. Osobně to samozřejmě neberu @sitler máš pravdu, od toho je PČR - to že dělá velký kulový je samozřejmě věc druhá.. Ok, poznámka o citování upravena, musím si to pročíst znovu a lépe
-
@David 106s16 V čem je spravedlivé že kamion bude stát uprostřed aby nejel nikdo, zatímco levý pruh je prázdný a OA by klidně mohla jet? Kamiony by to nijak neomezovalo, nebo ano? Já se celou dobu bavím o situaci na videu - už jsem psal že za jízdy to jinak dokážu i pochopit..
-
@Hafity Tak to já to už viděl mockrát.. Místo klasického zipu jsou to dvě a více OA mezi dva kamiony.. Ale tak zip je celkově problém bohužel Jinak souhlasím že mezi osobákama je ta koncentrace hovad mnohem větší, protože jich je prostě celkově víc Třeba jako když mi včera princezna nedala přednost a já o ní málem rozflákal nový nárazník - ještě se tvářila jako by to byla moje vina.. Ale to už je mimo téma
-
Přesně tak.. Stačí nepoužívat jejich předinstalované aplikace - nebo jim aspoň upravit povolení.. Stejně tak ty jejich zpětné vazby atd Sice to pár minut zabere ale pak je klid..
-
@Vena garážmistr myslím že kdyby tam něco měl po pravé straně, tak mu to řekne když za ním šel A proč tak tedy nejedou všechny kamiony? Proč to ostatní kamiony zvládají? Tak sakra kdybych měl překážku nebo měl naloženo přes rozměr a někdo zamnou takto přišel, tak mu to snad řeknu ne? A ne že budu kecat něco o plynulosti a předbíhání?? Já chápu že jsi se tím živil a proto se toho řidiče snažíš hájit.. Ale možná si prostě přiznej že i mezi řidiči kamionů jsou bohužel individua kteří kazí pověst ostatním.. A k tomu co vás učil v autoškole - přesně to platí i pro kamiony.. Hledět si svého a nevychovávat řidiče ve zúžení tím, že je budu blokovat když stojí kolona a já nevím proč.. Neni to policajt aby "reguloval dopravu". Já osobně řidiče kamionu velice respektuji, vím že spoustu řidičů OA jim dělají prasárny, stejně tak vím že se před ně bohužel cpou při zipu.. Jenže já to třeba nedělám a znám spoustu lidí kteří to tak nedělají - tak proč bych pak měl trpět i já? Nejde podle toho ale soudit všechny a trestat a vychovávat všechny - to je velmi bezohledné a omezené jednání.
-
@Vena garážmistr Promiň ale to co píšeš se vide moc netýká. Já s tebou samozřejmě souhlasím, ale ve videu i sám autor říká že za jízdy dobrý - ale proč ho nepustí když se ta kolona kamionu zastavuje? Proč to většina zvládá a těchto pár jedinců to schválně postaví tak aby nemohli OA projet, ačkoli je levý pruh uplně volný a OA by tak mohla v klidu jet dál? Já toho autora znám i osobně, bavil jsem se s ním o tom. Sám mi řekl, že kdyby v tom zúžení jely 70 - 80km/h takto prostředkem, tak z toho video asi ani neudělá.. Ale tady je jasně vidět úmyslná blokace - a navíc ty argumenty? jak toto pomohlo plynulosti provozu? odpověď asi všichni známe - nijak.. Takže v situaci kterou popisuješ s tebou souhlasím, ale ta se netýká tohoto případu. Jinak já přesnou šířku neznám, to přiznávám - ale vím že se nevejdu ani do 2,2 se zrcátky
-
Jen dodám že auto taky vždy neodtáhnou.. Jen pokud blokuje provoz, pokud auto stojí na parkovišti tak blbě že někdo jiný nemůže nastoupit nebo vyjet, neodtahuje se.. Vím to z vlastní zkušenosti jako "svědek" kdy za barákem auto parkovalo kde nemělo a blokovalo tak výjezd jiného auto. Majitel zablokovaného auta zavolal měšťáky, ti mu pak řekli že odtah nařídit nemohou - leda by volající uhradil odtah, že na to jinak není zákon. Jediné co mohli bylo podle SPZ dohledat vlastníka a kontaktovat ho - k čemuž nakonec nedošlo protože vlastník je viděl z okna a doběhl (co vlastník říkal už nevím, tak dlouho jsem tam nebyl). Stejně tak jsme řešili v tématu o parkování co dělat, když auta parkují na zákazu zastavení ve vjezdu do vnitrobloku domu. Tam zas mohou dát jen pokutu, ale odtah nikoli..
-
Tyhle názory jsem taky slyšel. Ale tady ani žádný zip nebyl
-
Narazil jsem na toto a docela mě to vytočilo.. Autor videa bych řekl ještě docela kliďas Já dokážu pochopit hodně, jako třeba kdyby to bylo v rychlosti 70 - 80 km/h, dokázal bych pochopit že si řidič nevěří a bojí se nehody.. Ale když zastavuje kolona a on zůstane uprostřed? Většina ostatních kamionu to tam zvládá, je to vidět i na videu.. Ale těchto pár jedinců, to je opravdu moc.. Ty argumenty o plynulosti jsou uplně zcestné, toto je totiž "evidentně plynulejší"
-
Taky mě to napadlo, ale upřímně jsem docela línej na to to proletovat Uvidíme časem, třeba se k tomu dokopu
-
Když se to hodně zkoumá, tak je poznat že je o malinko výraznější zrno.. Ale to si sedne, je to teď přece jen čerstvě na autě. Až to trochu chytne patinu tak se to srovná, ono když je pod mrakem tak to nezkušený člověk co o tom neví ani nepozná Sám servisák říkal že na to že jsi měl jen víčko nádrže je to paráda a smeká
-
@mmartinkovic jenže odtáhnout auto je mnohem jednodušší a bezpečnější než motorku.. U auta není tak velké riziko poškození při nakládání.. A než pak řešit tahanice o opravu stroje, tak se na to radši vykašlou. Město by místa pro motorky mělo dělat automaticky a ne až na vyžádání - bohatě by stačilo v ulici proměnit jedno místo pro OA na místo pro motorky a byl by klid (teda v ideálním případě - takže by klid nebyl protože by začla nová válka kdy řidiči OA budou parkovat na místech pro motorky )
-
Tak po 14 týdnech je nárazník konečně na autě!! V první řadě patří obrovské díky @MilanF1 za perfektní nalakování Jako na to že měl "jen" víčko nádrže je to opravdu paráda, trefil to skvěle! Někoho možná napadá zda se to vůbec vyplatilo.. Nárazník se sehnal za 3500,- s tím že byl bez mřížky,lízátka, držáku SPZ a mlhovek, to se použilo z mého starého nárazníku. Cenu laku a práce na lakování nebudu zveřejňovat, to je věc Milana a nebudu riskovat že by se řešilo že někomu jinému to udělal dráž/levněji Ale já jsem maximálně spokojený!!! Samotné přehození jsem nechal na odbornících, jelikož jsem nevěděl jak budou vypadat držáky a tak.. No poprali se s tím, muselo se něco dorovnat, doplnit úchytový materiál atd. Celkem 1500,- takže 5 tisíc bez laku.. Co jsem sledoval inzerci tak nárazníky v použitelném stavu se cenově pohybovaly kolem 8 až 10 tisíci.. A v 99% stejně byl potřeba nový lak. Tak, a teď konečně fotky před výměnou a následně po výměně: Ještě jednou velké díky Milanovi za skvělou práci a ochotu
-
@sitler Kdyby tam byl problém s plochou pro auta "větších" rozměrů (v dnešní době se galaxy už ani neřadí mezi větši vozy, spíš normální co do šířky a délky) tak by nevznikaly mezery do kterých se nacpe motorka... promiň, ale tvůj komentář je trochu mimo mísu