Přejít na obsah

Rikic339

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 377
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    8

Vše od uživatele Rikic339

  1. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    a hlavně když zmrzne.. Krásně to tomu totiž odpovídá, problém se objevil po tom co nasněžilo, oteplilo se a pak pár dní mrzlo. A teď s "oblevou" problém zmizel
  2. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    No tak auto mám zpět, technik to prolejzal půl dne a prodřený či přerušený drát nikde nenašel. Ale jeden konektor prý vypadal docela podezřele Podrobnosti jsem neřešil, prý pro jistotu všechny konektory ošetřili tak že v nich už by se to dít nemělo. Ukáže jen další kombinace vody a mrazu
  3. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    To jsem pochopil, ale na slepo se to tam fotí a hledá blbě. Tahat z kufru hever a sundavat kolo se mi kvůli tomu nechtělo, když jsem stejně neměl u sebe žádné nářadí. Auto jsem teď ráno předal, tak snad se jim podaří něco objevit Samozřejmě za celou jízdu opět ani píp.. Jak naschvál
  4. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Asi chápu co máte na mysli, projel jsem to kamerou tak nějak že všech úhlů a nikde jsem žádný plandavy kabel neviděl, takhle nic moc podezřele nevypadá. Ale i s vytočenejma kolama tam není úplně nejlepší přístup, to bych musel sundat.. A když už jsem na zítra objednaný, tak to řešit nebudu Každopádně pak dám vědět jak to dopadlo, kde byl problém a díky za rady! Jo a ještě doplním, že auto samozřejmě dneska během cca půl hodinové jízdy žádnou chybu nevyhlásilo, jak na potvoru Asi zkusím někde projet louži, třeba se chyba zase objeví..
  5. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Řešil jsem to se servisákem, jestli se to dá udělat takhle a on mi řekl že si není jistej, že neví kde přesně to je. Že se obává že je to až někde za svorkovnicí a tím pádem by to nemuselo pomoct. Věřím mu, a proto to radši nechám na něm Kde přesně ta svorkovnice je nevím a ani nebudu zjišťovat, na sídlišti se s tím stejně patlat nechci.
  6. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Servisák taky říkal že je to docela problematické.. Akorát že já nemám zázemí na to to hledat a opravovat, obzvlášť v tomhle počasí.. Tak to bude muset jít přes servis Mezi svátky se chystám do Ostravy, a představa že bych musel jet s tímhle se mi fakt nezamlouvá To bych pak taky mohl skončit u Chocholouška..
  7. Rikic339

    Pejskaři sem :)

    Něco málo ze včerejšího výletu po okolí Trosek Sofča a přítelkyň labrador Cyrano, úžasní kámoši.. VID_20211212_131945_HSR_12010633984.mp4
  8. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    VID_20211211_111836.mp4 Asi netřeba moc komentovat.. Ve středu ráno jsem objednán do servisu a bude se hledat kde je narušený kabel - destičky jako takové jsou v cajku.. Co si budem, po 20 minutách už jsem měl chuť to poslat někde ze svahu a jít pěšky
  9. Rikic339

    Registrační značky na přání

    Jedna zmatená "opravdová liška 1" REA LFOX1 Kdo neví proč zmatená - protože místo toho aby jela tak jak má (zelená šipka) snaží se procpat vedlejším vjezdem který je myšlený pouze z mého směru
  10. Jenže s tím hlukem je to přesně ono.. Nevím proč se automaticky bere, že když má někdo takové sportovní hlučnější auto, tak se to rovná obtěžování sousedů (to startování v šest ráno a podobně).. Mě by taky štvalo kdyby to někdo hlasitě startoval brzo ráno, nebo kdyby mi s tím někdo jezdil úmyslně hlasitě pod okny o půlnoci nebo nad ránem To je jako hodit všechny motorky do jednoho pytle protože nějaká jejich část jezdí jak čuně, nebo všechny cyklisty protože jich jistá část nic nerespektuje atd... Jak tu někdo psal, chce to toleranci - ta ale chybí.. V podstatě by se dalo říct, že lidé nakloněni k elektroautům žádnou nemají, soudě podle toho jak by chtěli všechno ostatní zakázat Kdežto druhá strana (strana pro které elektromobil nedává zatím smysl) proti elektromobilismu nebojuje, jen ať si jiní elektrikou jezdí ale ať jim to ostatní takhle necpou.. Aspoň tak to vypadá ze všech diskuzí co jsem zatím četl. To mi v pořádku nepřijde. Člověk by měl mít možnost se svobodně rozhodnout čím a jak bude jezdit. Jinak s tím bydlením je to taky přesně napsané, pokud mi vadí hluk tak přece nebydlím ve městě. Stejně tak pokud mi vadí "smrad" vesnice tak nejdu bydlet na vesnici U nás v paneláku o patro níž třeba bydlí lidi, kteří nesnáší hluk. Sotva se dotknete vrtačkou zdi tak už zvoní a je jedno kolik je hodin. Spadne vám v poledne lžička na zem a už mlátí na trubky od topení.. Nechápu tedy proč bydlí v paneláku kde je a vždy bude všechno slyšet.. Ale to se dostáváme mimo téma. Jinak je jasné že elektromobil od těch 70+ je slyšet kvůli pneu, ale tady se to bralo spíš ve městě do těch 50 km/h.. Jen přidám ještě příklad ohledně hluku a upravených aut - kolega z práce má upravené Subaru Impreza STI, vejfuk jak roura od kamen atd Koupil si řadovku v počernicích. Jezdí s tím autem dost často, ale se sousedy problémy nemá. Proč? Protože není blbec a chová se ohleduplně k ostatním. Takže není třeba to hned odsuzovat a házet do jednoho pytle. A už vůbec není v pořádku to zakazovat. Myslel jsem že nebude potřeba to takhle víc rozepisovat a budeme se chápat, ale je vidět že někteří pochopení nemají (nebo možná spíš nechtějí mít). Tak teď už si snad rozumět budeme Samozřejmě ostatní názory chápu a respektuju, jen to chce mít to pochopení a respekt oboustranně. Není nutný se kvůli tomu hádat nebo nedej bože nadávat.
  11. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Ahoj No je to teprve lehce přes dva roky, po přestěhování ani moc nejezdím takže na ní mám teprve nějakých 30 tisíc.. Ale jsem spokojenej, cena byla velice příznivá a kluci ze servisu říkali že to nevypadá nějak nekvalitně. Tu samou dával otec do své 407 SW asi o dva roky dřív a taky spokojenost. Jen ti teď neřeknu kolik na ní má najeto
  12. Nějak nechápu proč by o tom řidič nesměl rozhodovat celkově mi přijde že se tlačí na to, aby řidič ideálně nesměl rozhodovat o ničem.. Ať auto vše udělá nejlépe samo a řidič do ničeho nezasahuje. To mi v pořádku nepřijde..
  13. @ozzy56 víš že existují takzvané klapky výfuku? Je to fajn věc, díky které máš jak píšeš "vyrabované výfuky u V8" tak i "neupravenou pohodovou Ameriku s V8" v jednom v kombinaci s 8 stupňovým automatem paráda.. A ono ani nemusí ty klapky mít, ty ameriky umí jet na nízké otáčky pohodově, příjemné bublání které nijak výrazně neruší. A když se vytočí tak je to řev, zkrátka jak už jsem psal - je to v hlavě. Záleží na řidiči jestli o sobě bude dávat vědět víc nebo míň.
  14. Jojo, je vidět jak si zvykají Když nejsou teď, těžko to bude lepší.. Proč by ne? Já bych chtěl, mít na to finance.. V8 není záruka hluku, záleží jak s tím člověk jezdí a samozřejmě jaký má výfuky. Znám i lidi kteří s tím jezdí denně a spokojenost. Všechno je to v hlavě, stejně tak ty zmiňované motorky. Je zkrátka bezpečnější když to nějaký zvuk vydává, je to i dokázané studiemi.. Bohužel pár jedinců kteří ty auta co umí řvát (nebo motorky) túrují lidem pod okny dělají špatné jméno těm ostatním..
  15. Ne nadarmo se říká "loud pipes save lives" Občas po Praze jezdím s VW e-UP a připadám si pro chodce totálně neviditelný - málokdo se totiž rozhlédne pokud nic neslyší, furt to čumí do mobilu a podobně.. Ale taky jsem se párkrát po Praze projel s americkou uřvanou V8 a to byla jiná Nestalo se že by mi někdo bez rozhlédnutí skočil před auto, ani na přechod se nikdo moc nehrnul
  16. Rikic339

    Už máte přezuto na zimu

    Já se řídim selským rozumem - hloubku vzorku řeším primárně kvůli aquaplaningu, jinak gumy mam vždy všechny stejně staré a v zimě nebo i za deště nelítám do zatáček jak blázen.. No a co se týče aquaplaningu, tak když vletím do větší vrstvy vody, první do toho jdou přední gumy, pak teprve zadní. Takže hlubší vzorek dávám dopředu. Ale u mě hlubší vzorek znamená rozdíl milimetru
  17. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Zdar bando, tak se zase hlásím s nějakým updatem Jako první byl nález hřebíku na chatě Někomu vypadl na příjezdovou cestu, bylo vidět že je čerstvý - neměl vůbec obroušenou hlavu.. Nechal jsem to přes víkend, kolo neušlo tak jsem i s hřebíkem vyrazil zpátky do Prahy (cca 110km) a doufal že dojedu - což se i stalo, kolo ani neušlo Hřebík to byl pěknej, v pneuservise měl problém ho vůbec vyndat.. Druhý update je opět nemilý.. A to srážka s blbcem - respektive líznutí blbce/blbky Arogantní jedinec se rozhodl změnit pruh a jaksi ho nezajímalo že jsem vedle něj, manévr byl tak prudký že i přes rychlou reakci se naše nárazníky potkaly.. Ovšem jel dál jakoby nic A jelikož ujel na pražský okruh, vzdal jsem nějaké pronásledování, uložil záznam na kameře a předal PČR, sepsali jsme protokol a čekám až ztotožní řidiče (SPZ sice mám, ale bez řidiče to zatím nemohou uzavřít). Na pojišťovně je to nahlášené, mají to i nafocené a škoda je vyčíslena na 11 740,- samořejmě rozpočtem Ukázalo se že škoda téměř žádná není, jen jsem si odvezl trochu laku druhého auta (nic co by nešlo rozleštit) a lehký škrábanec na světle (to se taky rozleští, není to nic hlubokého). Tak a teď něco hezčího! Proběhlo rozleštění laku, polep střechy černou lesklou folií, ta se dala i na hranu kufru (byl to jen takový pokus ze srandy, ale mě se to nakonec zalíbilo ) a na závěr zavoskování hybridní keramikou + nanesení tekutých stěračů Na autě je samozřejmě pořád šrámů dost, ale je to 14 let staré auto co parkuje na ulici a to v Praze.. Takže se mi nechce nechávat něco lakovat, když je jasné že mi to nějaký trouba zase odře. No a na závěr dnes proběhlo přezutí na zimní Takže takhle vypadá teď "winter setup" Všímavý jedinec si jistě všimne chybějících lišt na střeše pár úchytek nevydrželo sundání, tak jsem rovnou objednal nové, ať mám jistotu že ty lišty někde neuletí. Příští týden jde auto do servisu na kontrolu, tak se to s tím sfoukne. Potom doplním jak kontrola dopadla, asi určitě se bude dávat nová baterka (už loni měla namále) a zbytek nebudu říkat, nějaké podezření mám ale nechci spekulovat (a taky nic zakřiknout) Taky je v plánu přes zimu konečně dát do kupy letní sadu, jedno kolo by potřebovalo trochu srovnat a jinak všechna kola opravit, nalakovat a tak..
  18. Rikic339

    Peugeot 406 1.8 16V

    ale nee to je fakt pech..
  19. Rikic339

    Spam

    Teda člověk byl chvilku pryč a zase něco.. A zase stejná "parta" Těch útoků a provokací na Pavla tu je dost už docela dlouho, toho si nešlo nevšimnout. A teď si stopro vysloužím pár šipek dolů, ale já se tomu jeho klepnutí přes prsty vůbec nedivím. Já měl třeba vždy za to, že ke konverzaci mezi dvěma lidmi (obzvlášť když se odpovídá jen smajlikama nebo pár slovy) složí zprávy A samotného mě nebaví, když jdu do nějakého tématu a očekávám že to o tom bude, číst spousty řádků o něčem uplně jiném... Shrnuto - jak už tu padlo kluci ukázali že nejsou takový pohodáři tak jak tvrdili. A vsadim papuče že kdyby to seknutí přišlo od jiného moda tak by se nic nestalo Vždycky se asi najde někdo kdo jde prostě trochu proti proudu, kdo s jedním či více moderátory nevychází a dělá i věci trochu na truc, hádá se.. Nejsem tu tak dlouho, ale do této doby jsem měl za největšího "rebela" StibTa Ovšem toto mi přijde extrémnější.. Ten cirkus kolem toho je vážně enormní
  20. No vidíš, já se to tehdy snažil nastudovat a moc moudrej jsem z toho nebyl.. Přímo vyhláška je pro mě totálně zmateně sepsaná a na různých webech se nedokázali přesně shodnout na přednosti - někde bylo psané že zleva, někde že všem (nesmíš nikoho omezit)... Kdysi jsem tam totiž jel a ten z protisměru mě seřval že on má zelenou a já jen šipku, tak jsem znejistěl a snažil se to nastudovat
    • 74
  21. A potřebuješ jen auta zleva? Co takhle auta z protisměru? To mi přijde taky jako trochu past - dokonce jsem si na to sám naběhl.. Když se jede po nábřeží E. Beneše od Malostranské na Čechův most, tak je tam semafor s šipkou vpravo. Vlastně nic jiného se tam ani nerozsvítí, protože je tam přikázaný směr jízdy vpravo Ale to je vedlejší - důležité je že protisměr má "plnohodnotnou" zelenou. Jak jsem to tak studoval, tak na zelenou šipku bych měl dát přednost i těm protijedoucím. Vtip je v tom, že oni samozřejmě nevědí co mám na semaforu já a tím pádem mě pouští
    • 74
  22. Rikic339

    Pejskaři sem :)

    Včera jsem ji vzal na prochajdu na Děčínský Sněžník Ten pes je spíš kamzík, skály ji prostě baví nejvíc No a v úterý zase trénink canicrossu, ať mi holka pěkně drží linii a netloustne
  23. Rikic339

    Pejskaři sem :)

    @HanysR ale prd velký, je tak akorát Teda jen ne když jí musím dát do vany a pak zase vyndat, milostpaní si tam totiž sama nechce skočit Ale na ten canicross když ti zabere, to je paráda! To se běhá Mimochodem chovatelská stanice ze které ji máme (Maybe angels) chová i čuvače, návštěvy tam jsou fajn - to se na tebe najednou vrhnou 3 čuvači a 6 dospělých retrívrů
×
×
  • Vytvořit...