Tady se tak nějak nikdo nechlubí. Si tu o tom povídáme, což je naše právo. Tys snad někdy někoho zastřelil, ře o tom tolik víš? Jen Ti připomenu další z práv, které máme: Právo se bránit. A právo být na obranu připraveni. Stejně, jako každý má právo se nechat okrást, zmrzačit i zabít. A útočníkovi to usnadnit. Tak je postaven náš zákon, ne emejrickej.
Jinak dle mých zjištění legální držitelé zbraní na obranu mnohem více toužej se nikdy nedopstat do situace, kdy by ji museli použít, než lidé neozbrojení. Z toho pak vyplývá i přístup k takovým situacím a schopnost se jim vyhnout už v zárodku.
Držení zbraně je podobná filozofie, jako bojová umění. Je to o přístupu k životu, k sobě samému, o chování a sebeovládání. Legální držitelé zbraní jsou mnohem méně nebezpeční, než někdo, komu se zbraň do ruky dostane náhodně. O tom je ta filozofie, o tom je ta připravenost k vlastní obraně. Současně je to výraz větší svobody a nezávislosti, výraz toho, že se nebudu podřizovat ani případným lumpům.
Proto jsem psal, že by bylo dobré si o věci nejprve něco přečíst. Na wiki je několik velmi zajímavých citátů velmi slavných osobností: http://cs.wikiquote.org/wiki/Zbran%C4%9B A pak několik zajímavých studií o zbraních, kterých je plný internet http://www.gunlex.cz/2008/05/01/myty-a-fakta-o-zbranich/ . Neopomínám ani některá zajímavá vyjádření našich politiků: http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Pravo-drzet-zbran-a-zastrelit-zlodeje-Poslanci-to-chteji-jako-v-USA-219186