Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    Kobra 11 ČR

    Teď jsem viděl další titulek: Policistům ujížděl 40 km. Pak mu došel benzín.
    • 57
  2. Edison

    Kobra 11 ČR

    Vyfotit.. najít.... Tssss... To je právě to, co nic nevyřeší... Chytita na místě jim rozbít tlamu, zpřelámat hnáty roztrhat řidičák. Viz bloncka s MP... Zákrok sám byl adekvátní. Leč měl následovat přecijen jiný postih.
    • 57
  3. Edison

    Kobra 11 ČR

    Kobra 11 určitě. Na druhou stranu, že hajzlíci v nadupanejch poršátkách se našim poldům jen smějou. :-(
    • 57
  4. ... všechny, co zbejvaj... :-D
    • 78
  5. Edison

    Zasuvka 220V - zahada

    Kdybych nejel na dva tejdny mimo rep, tak bych se Ti na to mrknul... :-(
    • 17
  6. Edison

    Kobra 11 ČR

    J8 to viím takhle: Mondea dostali, aby honili. Pak neměli školený šoféry a rampy. Šoféři se vyškolili, rampy se atestovali, nebo namontovali odzkoušený atestovaný. A kolik jste jich viděli??? A kolik v akci??? SW těmahle to dle mého soudu dopadne přesně stejně... Zase zaplatíme na daních auta, školení, atesty... a po dvou letech si je někdo koupí za zůstatkovou cenu. Na silnicích je uvidíme někde zevlovat (aby se moc neojely) a po dvou letech se budou muset koupit nový káry (nejspíše proto, aby si tyhle zánovní vozy někdo koupil za zůstatkovou cenu). Chce se mi blít, velebnosti.
    • 57
  7. Edison

    blondýna versus policie ČR

    Zákrok byl sice možná adekvátní, leč trest je přímo směšný...
    • 34
  8. Edison

    blondýna versus policie ČR

    To by dalo naněkolik let v báni!!! Nechápu, proč to neudělali... Možná dokonce policajti tím porušili zákon, nevím...
  9. Já většinou parkuji do řady... Co poradíte?? :-D Ačkoli souhlasím, že je lepší vyjíždět popředu a prý je to lepší i pro auto (nevím) když přijde k věci, zajíždím popředu. :-( Ale zlodějům je to jistě naprosto ****...
  10. Právě, že vylučuje. To chce si přečíst Marxe... :-DDDD A nebo Bibli... Neee... bez předsudků... To není o komunismu, ale právě o třídních společnostech. ;-) Ale dost politiky, ne? ;-) [upravil dne 31.8.2008 Edison]
  11. Edison

    blondýna versus policie ČR

    PnR: Nesebrali, nespálili... Byla vyřešena \"několikatisícovou pokutou\" na místě. :-( Žádný správní řízení, žádný obvinění z útoku na veřejného činitele... nic... :-(((((
  12. Medvěde, ačkoli s Tebou většinou souhasím, hlavně co se týče techniky a technických stavů vozidel a právnosti, tentokrát nemohu. Nemáme všichni stejné šance, jak píšeš, zněkolika důvodů: Kromě toho, co nás tvoří jedinci (tedy příroda, naše vlohy a pod.) je to takyto, cos napsal: Jsme třídní společnost, jak píšeš ve stejném příspevku... ;-)) [upravil dne 31.8.2008 Edison]
  13. Tohle u nás funguje kapku jinak: Pokud jsi invalida, TP, ZTP, zajde na Svaz invalidů, ti vydaj průkazku a označení vozidla. To není vázáno na vozidlo. On totiž takový postižený může ke své přepravě využít třeba známého, taxi, nebo náhodného řidiče. Důležité je, aby řidič mohl v daný okamžik prokázat oprávněnost např. zastavení na vyhrazeném parkovišti a využití ještě nějakých dalších vyjímek ze zákona o provozu na pozemních komunikacích. A z vlastní zkušenosti říkám, že právě toto je příliš snadno obejitelný. Jinak invalidní i s pohybovým omezením je například těžký srdcař. A taky to na první pohled nepoznáš. [upravil dne 31.8.2008 Edison]
  14. Edison

    blondýna versus policie ČR

    Měli jí zavřít.. by za ní firma jistě zaplatila kauci... :-D
  15. To víš.. Praha vydá vyhlášku a nikdo o tom neví... A nejsem si jist, že by to někde fungovalo jinak. Ke cti obsluhy lze říci, že jestli měl pravdu s vyhláškou, tak s ní bezproblému obeznámil zákazníka, jakož mu pak i pomohl vyparkovat...
  16. Edison

    Zapojení xenonů na 406

    Ni za što... :-) Třeba ještě někdo něco dodá, nebo mě opraví... :-) [upravil dne 31.8.2008 Edison]
  17. Edison

    Zapojení xenonů na 406

    Spíš shrnu, co jsem se dočetl a podle čeho jsem vybral. Halogeny maj kolem 3500kelvinů. Origo xenon 4300 K. Denní světlo má tak 4300-4500K. Ostré polední slunce kolem 5000K. Odpovídá to vlnovým délkám jak jdou od červené k fialové. 3000K je nažloutlá, 4500 by měla být bílá, 5000 jasně bílá, 6000 s nafialovělým nádechem. Nad 6000 jsou čím víc, tím fialovější a také s nižší svítivostí a prý i nižší živoností (ale to nevím, jestli je nějak významné, zejména vzhledem k halogenům). 6000K by měly být příjemější pro oko (ale to jde asi spíše o subjektivní pocit, prý méně unavují oči), 3000 jsou zase lepší do špatného počasí. Tak to chce nějaký kompromis. Já mám mlhovky, tak jsem zvolil do potkávaček 5000K. Kdybych je neměl, dával bych 4300K. [upravil dne 31.8.2008 Edison]
  18. Edison

    Zapojení xenonů na 406

    Je tu hojně ochotných lidí.. Jen nejsou momentálně u compu. Ještě pznámka: Zvol taky vhodnou teplotu (barvu) světla.
  19. Edison

    Zapojení xenonů na 406

    Ty se daj koupit třea v bauhasu. Stínítko v reflektoru tam je pro řádné vytvoření \"kresby\" na silnici pro potkávací světla. Stínítko na R-kových výbojkách je umístěno spíše v zadní části, aby se ani zbytkové světlo tak silného zdroje nedostalo do nesprávné \"zóny\" kužele světla. Aspoň tak mi to přijde. Hlavně myslm, že R-kem nic nezkazíš. Já mám bez R, ale budu to měnit. V době, kdy jsem to montoval, jsem o R-kových výbojkách neměl ani páru. [upravil dne 31.8.2008 Edison]
  20. Edison

    Zapojení xenonů na 406

    Dyk píšu: výbojky s R jsou se stínítkem proti oslnňování... Jsou určený pro paraboly. Výbojky bez R jsou určeny pro světlomety s čočkou vybavný vlastním stínítkem, někdy sklopným elektromagnetem pro dálkový. O HID tu toho je mraky, takže doporučuji si to projít a navíc něco počíst na netu. Jinak upozorňuji, že výměna halogenové žárovky za HID není schválena pro provoz na pozemních komunikacích. I o tom je nejen tady toho spousta. [upravil dne 31.8.2008 Edison]
  21. Edison

    Zapojení xenonů na 406

    Do dálkových je nedávej. Jednak dost trpěj zapínáním, jednak něž se naplno rozsvítěj trvá několik věkolik vteřin. Takže spíše jen do potkávacích a do dálek já dal osram NB. Jinak ještě popřemejšlej, jestli nedat místo H7 spíše H7R. Ty maj stíntko, aby bylo lépe zajištěno, aby to neoslňovalo. Myšleno do potkávacích. Po montáži jednoznačně regloskop a seřídit.
  22. Edison

    Stmievač osvetlenia, funguje ako chce

    Měl bys to zapojit na vodič 300(GR) proti kostře vozidla, nelépe přímo u stropního světýlka. Podle schématu by to mělo fungovat i na 305 u diody, 305 u spínače 80, vřdy proti kostře vozidla.
  23. Edison

    Zapojení xenonů na 406

    Jak máš kablíky s výbojkou, na jedný straně gumové průchodky jsou konektory k ballastu. Tam je to snad jasné a nezaměnítelné. Na druhé straně gumové průchodky je výbojka a dva dráty zakončené fastonama (konektorkama), červený a černý. Ty jdou zasunout do konektoru, který se nasazoval na původní žárovku. Důležité: Červený na PLUS, černý na MÍNUS!!! Ballast je elektronický zařízení. Nevím, jestli je vybaveno sériovou ochrannou diodou proti poškození ballastu. Takže před zapojením doporučuju ZMĚŘIT polaritu napětí a PROPOJENÍ MÍNUSU s kostrou vozu. Pak zbývá do víček světlometů udělat otvor na tu gumovou průchodku vykružovací pilkou, nasadit výbojku, zapojit napájení, zavřít světlomet (vejde se to tam v pohodě při kapce zručnosti, zapojit ballast a je to. Jinak hledej, Ferry (myslím) sem dával i fotky. [upravil dne 31.8.2008 Edison]
  24. Edison

    kontrolka zhavenia

    Žhavení mám OK... byl jsem nedávno s drobností.. dycky se mi dívá... Já vím, jak se to dělat má.. jenže ze zvyku na to zapomínám... Tak jsem přemejšlel, že by to šlo ošetřit.. a to celkem snadno, případně to udělat na to tlačíto, jako to má třeba megane (co máme jako služební). Už to mám na papíře načrtnuý, obnáší to dvě relé... ;-)
  25. Lopatou to ještě jde... Horší je, když vám vydechne naposled pod rukama...
×
×
  • Vytvořit...