A k čemu se platí zdravotní pojištění?
Jojo.. Tak to je... Když ústavní sou poplatky soudil, tak žalobcům siuce některé věci v ústavě neunikly, ale jiné jim unikly. Ústavou sice máme bezplatné právo na zdraví, ovšem za podmínek stanovených zákonem. To uniklo žalobcům. Soudcům, myslím, uniklo, že zákonem stanovené podmínky jsou určeny zákonem o veřejném zdravotním pojištění. Čímž se sice zdravotnictví stává zpoplatněným přímým způsobem, ale budiž. \"Regulační poplatek, mě osobně, přijde jako dvojí zpoplatnění, jelikož, i když regulační poplatek zůstává lékaři, tak stejně tak lékař za tentýž výkon dostává platbu od zdravotní pojišťovny. Ale ono je několikeré zpoplatnění v tomto státě vlastně zcela normální. Nikoli však spravedlivé, že.