Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    Krajské volby 2008

    A k čemu se platí zdravotní pojištění? Jojo.. Tak to je... Když ústavní sou poplatky soudil, tak žalobcům siuce některé věci v ústavě neunikly, ale jiné jim unikly. Ústavou sice máme bezplatné právo na zdraví, ovšem za podmínek stanovených zákonem. To uniklo žalobcům. Soudcům, myslím, uniklo, že zákonem stanovené podmínky jsou určeny zákonem o veřejném zdravotním pojištění. Čímž se sice zdravotnictví stává zpoplatněným přímým způsobem, ale budiž. \"Regulační poplatek, mě osobně, přijde jako dvojí zpoplatnění, jelikož, i když regulační poplatek zůstává lékaři, tak stejně tak lékař za tentýž výkon dostává platbu od zdravotní pojišťovny. Ale ono je několikeré zpoplatnění v tomto státě vlastně zcela normální. Nikoli však spravedlivé, že.
  2. Edison

    Krajské volby 2008

    Jistě ne JEN kvůli 30 kačkám... Ono je to jedno k druhému... Prosazované 3 neplacené dny nemocenské, snižování nemocenské, 30 kaček u dochtora, 30 kaček za položku na receptu, případných 60 kaček denně za týden pobytu v nemocnici... Otázkou je, co je onou pověstnou kapkou, která zapříčiní rozhodnutí pojištěnce k lékaři opravdu nejít.
  3. Edison

    Musím měnit SPZ?

    V praxi jsem to taky neviděl, leč reálná možnost tu snad je. Aspoň ve smyslu vyhlášky.
    • 28
  4. Edison

    Krajské volby 2008

    A fakticky nemocných bude leda přibývat se zanedbáváním včasné lékařské péče, která z drtivé většiny je zcela banální. Podle mě by se ani banální symptomy zanedbávat neměly. Ono... leckdy je na místě místo paralenu udělat řádnou diagnostiku a léčit třeba antibiotiky pod lékařským dohledem. Za chvíli tedy budem místo mnoha banalit a méně skutečně závažných případů léčit minimum banalit a mít mraky velmi vážně nemocných, kterých vlastně v konečném důsledku s úmrtností bude ubývat, takže to zase až tak krátkozraké opatření není... Byl bych zvědav, co bys říkal, kdyby špatně vyléčená banální chřipka zmutovala do rezidentní formy právě u Tebe.
  5. Edison

    Krajské volby 2008

    poplatky nejsou zas takovy nesmysl, vsimnul sis ze se usetrilo par mld z rozpoctu zdravotnictvi, protoze lidi prestali chodit k doktorovi s kazdou pitomosti? Z rozpočtu se neušetřila ani koruna, neb zdravotnictví v rozpočtu je jen to, co platí stát zdravotním pojišťovnám za zákonem stanovené pojištěnce. Tím, kdo ušetřil jsou zdravotní pojišťovny, takže se napakovaly ještě víc, než před tím. Jsi demagog Když chceš něco takového tvrdit, tak to nějak podpoř. Já jen popisuji fakta. Peníze ze zdravotního pojištění jdou zdravotním pojišťovnám ze zákona, nikoli do státního rozpočtu. Snížením návštěvnosti u lékařů v důsledku zavedení \"regulačních poplatků\" se snížily výdaje zdravotních pojišťoven při zachování příjmů ze zdravotního pojištění. V čem spatřuješ demagogii?? Ještě dodám, že zavedení regulačních polatů může být účelné leda krátkodobě. Dlouhodobě případným zanedbáním včasné léčby mohou následné výdaje na léčení být výrazně vyšší, takže dlouhodobě jsou regulační poplatky kontraproduktivní i z ekonomického hlediska. Ale to nás asi moc trápit nemusí, možná mladší generaci, která na to může dojet. Po nás potopa!!?? [upravil dne 21.10.2008 Edison]
  6. Edison

    Krajské volby 2008

    poplatky nejsou zas takovy nesmysl, vsimnul sis ze se usetrilo par mld z rozpoctu zdravotnictvi, protoze lidi prestali chodit k doktorovi s kazdou pitomosti? Z rozpočtu se neušetřila ani koruna, neb zdravotnictví v rozpočtu je jen to, co platí stát zdravotním pojišťovnám za zákonem stanovené pojištěnce. Tím, kdo ušetřil jsou zdravotní pojišťovny, takže se napakovaly ještě víc, než před tím.
  7. Edison

    Krajské volby 2008

    Kdybys všechny komanče po revoluci zakázal a pozavíral, nezbyl by tu už vůbec nikdo, kdo by něco dělal. ;-)
  8. Edison

    Krajské volby 2008

    A kdo volil komanče v modrym? ;-)
  9. Edison

    Čeština, slovenčina

    jojo... tak jest... Spisovnosti, řekněme s rezervou, ovšem aji nespisovně se dá psát správně pravopisně, žáno. :-)
    • 97
  10. Edison

    Čeština, slovenčina

    Určitě s Tebou souhlasím... A právě pro tu krásu těch jazyků, i nářečí, by se aspoň základní pravidla dodržovat měla, což? Znám mnoho slováků a strašně rád si s nimi povídám... mají krásnou slovenčinu... Taky znám spoustu ostravaků, brňáků, plzeňáků... a vůbec... ale bždy jim říkám, aby si své nářečí zachovali, je to přeci tak krásné a bohaté... :-)
    • 97
  11. Edison

    Čeština, slovenčina

    A že píšu taky něco o překlepech... koukám, že máš problémy dokonce i se čtením... Mě hanba fackuje, já to uznávám... nemám s tím problém... Otázka ovšem zní jinak: LIBÍ/NELÍBÍ/JE MI TO FUK... Všiml sis toho vůbec? Odpovím si sám: NEVŠIML!
    • 97
  12. Edison

    osram cool blue do parkovaček

    Link, pls... to musím taky pořešit.. třeba u Tebe... ;-)
    • 7
  13. Edison

    osram cool blue do parkovaček

    Osram CB ve W5W????? Coto??? LED je lepší si udělat/dodělat. ;-)
    • 7
  14. Edison

    Čeština, slovenčina

    Jojo... Tyhle dialekty vyjádřený písemnou formou jsou nááádherný... I to se dá prezentovat... ale jistá pravidla stále jsou... Já taky píšu, že su rodilé pražák, křtěné Vltavó... :-)))) Jinak Y/I je docela podstatný rozdíl... Např. být/bít... že... :-)))) Ve shodě podmětu s přísudkem to většinou nějak moc asi význam nemá... ale může... Proto je na místě, myslím, jednoduché pravidlo dodržovat stále. A poučky... ty sou tu pro ty, kterým to cit nedá...
    • 97
  15. Edison

    Čeština, slovenčina

    Inter=mezi punKt (omluva za PŘEKLEP, o čemž jsem psal)=bod Interpunkce jsou zaménka k oddělování vět a větných členů, laicky řečeno. Přesnou poučku si jistě najdeš v příslušné literatuře, stejně, jako pravidla jejich používání. Ono je někdy rozdíl napsat a nenapsat například čárku. Ona totiž mnohdy podstatným způsobem změní smysl věty/souvětí. Už si nevybavuji konkrétní příklad, ale ne jednou jsem toho byl svědkem.
    • 97
  16. Edison

    Čeština, slovenčina

    No jo, no.... Já vím... Kdyby aspoň nenapsal raději nic... Ne nadarmo se říká \"...mlčeti zlato...\" :-)
    • 97
  17. Edison

    Čeština, slovenčina

    Pe.tře, jak píšu, nikdo nebazíruje na spisovnosti... ale pokus o správnou češtinu způsobem \"čiré světla\" je fakt hrůza. Já taky nejsem dokonalej, ale co se tu (a ne jen tu) vyskytne... Já teda nevim, ale já jsem hrdý na to, že jsem Čech, že mám vlastní jazyk... jsem prostě patriot... Nemyslím, že by nám mělo být fuk, jak se náš mateřský jazyk mrví... :-( Mě osobně je z toho docela dost smutno. Snad ani ne z toho, že se tak mrví, jako z toho, že je to dnes lidem fuk. [upravil dne 21.10.2008 Edison]
    • 97
  18. Edison

    Čeština, slovenčina

    co je špatného na čiré světla a vyhřívané zrcátka? to mě teda řekni , a jestly napíšeš že čirý světla a vyhřivaný zrcatka tak se budu smát ještě hodně dlouho \"ČirÁ světla\", \"vyhřívanÁ zrcátka\"... a \"jestlY\"??? Teď se teprve směj... Krom toho, čirý světla a vyhřívaný zrcátka jsou sice nespisovné, ale pořád správnější, než čiré a vyhřívané světla a zrcátka!!! [upravil dne 21.10.2008 Edison]
    • 97
  19. Chladič = výměník??
    • 33
  20. Jak se vám líbí čeština na fóru? (nemám na mysli překlepy, používání hovorových a nespisovných výrazů...) Zejména skloňování, shoda podmětu s přísudkem, interpunce.. jsou zde opravdu na příšerné úrovni. \"Čiré světla\", \"Vyhřívané zrcátka\"... Vždyť to tahá za uši a z monitoru fackuje hanba... [upravil dne 21.10.2008 Edison] [upravil dne 21.10.2008 Edison]
    • 97
  21. Jediné, co lze považovat za správný postup je: VŽDY ZASTAVIT VELKÁ TEPENNÁ KRVACENÍ. Bez vyproštění se toho víc udělat nedá. Pak teprv je nařadě dýchání a krevní oběh.
    • 17
  22. Mě k tomu pomáhá mít zaplou klimu. ;-) Ona z principu výrazně vysouší vzduch. ;-) Nakonec.. podle nejrůznějších klimoškářů by se stejně měla zapínat minimálně jednou za 14 dní i v zimě. ;-) A u megana s automatikou, když se zapne \"odmlžení\", tak se fak klima zapne. K tomu teplej vzduch, na vokno a fuňák na full... [upravil dne 21.10.2008 Edison]
    • 33
  23. Edison

    Musím měnit SPZ?

    A co takhle RZ na \"žádost\"? Podle vyhlášky to možné jistě je... Pravidla jsou jasná: 4 až 7 znaků, přičemž musí obsahovat nejméně jedno písmeno a nejméně jednu číslici. První písmeno RZ označuje kraj. Tolik co si pamatuji z vyhlášky o registraci motorových vozidel. Ale snad je možné si nechat vydat RZ dle požadavku, pochopitelně za (ne)odpovídající poplatek.
    • 28
  24. Edison

    Jakou máte SPZ ???

    Já mám takokou hlinikóvou, bílou, s černejma numerama a písmenem... nalevo cosi modrýho... absolutně nezapamatovatelnou... což vidím spíše jako výhodu... :-)
    • 81
  25. Edison

    žárovky Night Breaker

    Já teda s NB problémy na mým autě neměl. V dálkách jsou stále. Ale na meganech... tam praskne všechno. Jinak je přirozené, že žárovky, co více svítí méně vydrží. A denní svícení? Já svítil dávno před uzákoněním. A něco zapínat? Kde? Co? Tolik automatů na trhu a za pár kaček se to dá udělat...
    • 50
×
×
  • Vytvořit...