Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    Připojení rádia

    Schéma ISO je v manuálu. Aspoň v to mym jo.
  2. Edison

    Download veci do mobilu

    No.. já mám v mobilu i ICQ i skype... hehehehehe... To jsou tlaky... :-)
    • 15
  3. Edison

    Krajské volby 2008

    Nikdo netvrdí, že to tak není. Nicméně platí to, co sem uvedl. \"Pevná\" mzda je pevná jen na určitý období, typicky na rok. Ale má a velkej. Nebudu tady rozebírat veřejnej dluh apod., i když je to taky relevantní. Zdravotní pojišťovny, především VZP, nefungují jako klasický soukromý společnosti. VZP vlastně vůbec. Pokud je deficit už moc velkej, stát a) zvedne platby za státní pojištěnce (což se opakovaně dělo), b) zvedne pojištění, c) udělá oboje. Nějak nechápu, proč by měl být poplatek \"sociální\"? Co by to jako mělo být? Nic takovýho netvrdím. Poplatek, alespoň v malé míře symbolicky odráží tvoji osobní spotřebu zdravotnických služeb. Jinak progrese třeba daní není \"sociální\", s tím nemá nic společnýho, ale \"solidární\". Na druhé straně je \"nespravedlivá\", pač nejspravedlivější je daň z hlavy, kdy každej platí stejnou částku (ne sazbu), bez ohledu na svoje příjmy a spotřebu. Účelem je najít rovnováhu mezi solidaritou a spravedlivostí. To sou jenom nějaký tvoje domněnky, nikde, kde mají spoluúčast pacientů (i několikanásobně vyšší) se nic takovýho neprojevilo. Naopak se většinou zvedne kvalita, pač je to pak víc vnímáno jako \"služba\". Podle tvé logiky je úplně nejlepčí zkrachovalý zdravotnictvý, ke kterýmu sme měli našlápnuto, pač pak by nebyl nemocnej vůbec nikdo. Každej by chodil k doktorovi zkrátka každej den preventivně. Co kdyby mu zrovna začínalo něco bujet?? Znovu opakuju, kdo uvádí, že se kvůli blbým 30,- kč nebude léčit, zhazuje jen sám sebe. Zajímavý je, že sou lidi ochotní dat stokrát víc za všechny ty Herbalify, švédský kapky, homeopatii, akupunktury, léčitele atd, ale pár korun tady je rozpálí to ruda (do slova a do písmene ). A to už ani neuvádím jiný capiny, za co vyhazuješ peníze. Už sem k tomu asi všecko svý řekl, tagže HOWGH!! Ovšem ani počty výkonů ani regulační poplatky na mzdy lékařů vliv prostě nemají. Proto se té mzdě říká pevná. A platí ovšem za všechny pojištěnce, ne jen ty státní (ti státní pojištěnci je ovšem jakési imaginární numero, které si lze kdykoliv vycucat z prstu. B pochoipitelně platí pro všechny pojišťovny, ne jen pro VZP. To, že nějaká jedna firma holt neumí hospodařit se pak projevuje v celém sektoru. Poplatek sociální není a ani jsem netvrdil, že by být měl. Ovšem ani nezajišťuje větší sociálnost zdravotního pojištění. Ba spíše naopak. Regulační poplatek není ani spoluúčastí... Na spoluúčast by se dalo třeba nějak spořit. Na regulační poplatek to prostě nejde. Takže nemíchej jabka z hruškama. Spoluúčastí u nás by se dal chápat například doplatek v lékárnách. A několikrát jsem psal, že regulační poplatek by snadno mohl být tou poslední pověstnou kapkou, která snadno změní rozhodnutí člověka... [upravil dne 22.10.2008 Edison]
  4. Edison

    Download veci do mobilu

    Řezání MP3 - goldwave a jiné...
    • 15
  5. Edison

    TAŽENÍ 406 NA LANĚ.HOROR! ! !

    Hlavně, že věděl, že frantíci jsou vypatlaní... To je myslím to zásadní, co tu lidi nadzvedlo, když to bylo to první, co Bára uvedl/a.
    • 85
  6. Edison

    Krajské volby 2008

    Regulační poplatky byly zavedeny ale právě a jen proto, aby zdravotní pojištění takto fungovalo, bylo nadále sociální a solidární a nemuselo se víc individualizovat či zvyšovat. Bohužel, naprostá většina peněž nešla na potřebný výkony, ale na předepisování a proplácení naprosto banálních léků, jako je Paralen nebo Acylpirin, a na papírování s tím spojený. To je fakt! Prostě dokud bude bohužel většina národů vyčuránci a pro korunu budou schopni čehokoliv, tak se budeš muset smířit s VELMI SYMBILICKÝM regulačním poplatkem. Ad rozdíl mezi pojištěním a poplatkem: Zatímco pojištění je vyjádřením sociální solidarity, tzv. platí ho každej ve \"stejné\" výši (při stejných podmínkách), bez ohledu na to, estli byl někdo u doktora, a v nějaké formě je důležitý a potřebný, poplatek je naopka individuální vyjádření tvé osobní zdravotní spotřeby. A je tak správný. I solidarita má svý meze, jinak sice bude solidární, ale asociální a nespravedlivá. Samozřejmě, že \"nejspravedlivější\" by bylo individuální placení z vlastní kapsy ve 100% výší za každej zdravotní výkon, ale to by zase bylo nesolidární. Jinak není ani pravda to, že stát nic neušetřil a že se poplatky ve zdravotnictví nijak neprojeví. Kdo asi tak platí doktory ve většině zdravotnických zařízení?? Jelikož se poplatky z velké části rozpustí do platů lékařů a ze zbytku do provozu, stát může vyplácet nižší dotace atd., případně je zvyšovat pomaleji. S čímž se i počítá. Ferine, vezmu to od konce: Doktory platí zdravotnické zařízení a to bez ohledu na regulační poplatky. Mají pevnou mzdu. Tam se neušetří ani z pojištění ani ze státního rozpočtu. Výkony jsou hrazeny výhradně z pojištění zdravotními pojišťovnami, takže snížení počtu výkonů rozhodně nemá vliv na státní rozpočet. Regulační poplatky mi jako sociální nepřijdou. Sociálnost se dává najevo například progresí poplatklů (např. progresivní daní). Naopak, povinost zaplatit poplatky spočívá na všech, tedy i těch sociálně nejslabších, kteří paradoxně zpravidla potřebují péči výrazě vyšší, než mi, produktivní. Sociální je zdravotní pojištění, nikoli regulační poplatek. Snížením banálních výkonů, jak je lze taky nazývat se bezesporu zvýší ty komplikovanější. Ono taky přijde doba, kdy se sice nebude marodit s chřipkou 14, bude se to léčit všelijak, k tomu chodit do práce nebo si lidi budou brát dovolenou NA ZOTAVENOU, mizerně se vyléčí, k tomu budou už mutované coroby šířit a celé zdravotnictví pak tyto komplikované případy budou stát výrazně více, než by stálo řádné zaléčení banálními prostředky banálních chorob. Ještě dodám, že jediný, kdo je oprávněn říci jestli je nějaký výkon potřebný je odpovídající lékař. Bohužel, tady si toto místo vyhrazuje vláda, parlament, pojišťovna, farmakolog... :-(( Proto to všechno ve výsledku vypadá tak, jak to vidíme. [upravil dne 22.10.2008 Edison]
  7. Edison

    Download veci do mobilu

    semania.cz např. Ael je v podstatě fuk kde... Stačí UTFG s heslem např. \"tapety mobil vyzvánění\"
    • 15
  8. Edison

    žárovky Night Breaker

    Denní LED by home... hehehehehehe... ;-)
    • 50
  9. Edison

    Čeština, slovenčina

    Je mi prostě docela líto, že je tolika lidem fuk, jak jiní svůj rodný jazyk przní a znásilňují. To mi připomíná, jak jsou asi hrdí na to čím jsou, kým jsou... :-(((
    • 97
  10. Edison

    TAŽENÍ 406 NA LANĚ.HOROR! ! !

    Nadávaj na Tebe ne jen pražáci, takže tam problém nejspíš nebude... Ale Ty máš nějaký problém s místem,l z kama jsi, když se to sem stydíš uvést, ne? Ze školy Ti toho v hlavě asi moc neuvízlo, když tě to učilY. A příliš konstruktivního jsi toho teda neřekl... Zatím jen plácáš... Tak snad abys raději mlčel... a dostál tak svých slov, což?
    • 85
  11. Když sis koupil tak zmrvený auto se zmetkovejma komponentama, tož ho hoď ze skály a kup si jiný. Taková rada Ti stačí? A kyž do tý studně nikdo z nás neskočí.. skočíš tam Ty??? To bys měl... ;-)
    • 27
  12. Edison

    Musím měnit SPZ?

    Aha, toto se trochu liší od toho, jak to vysvětluješ nyní: mno nic, zapomenu vykřičníky a otazníky. Jéééé... jsem nepředpokládal, že někdo to vezme holt i s ostatními znky... Pohoda.. mě osobně by to bylo fuk... Vypadaly by RZ naprosto suprově... :-D
    • 28
  13. Edison

    Čeština, slovenčina

    Podle mě je slovenština velice hezký jazyk (podstatně měkčí a zvukomalebnější než tvrdá čeština) a je mi velice líto, že se z ní zejména pro mladší ročníky stává opravdu cizí jazyk (kdo ví, co je omrvinka nebo bocian ??) Když za našeho společného soužití byly každé pondělí TV inscenace ze Slovenska a polovina zpráv se četla slovensky, tak to sloužilo k většímu rozšiřování obzorů a člověk se pak snáze domluvil i v Polsku, Rusku a ostatních slovansky mluvících zemích. Já svůj stesk po slovenštině vyřešil aspoň slovenskou manželkou (byť je to slovenská maďarka), to ale všichni udělat nemohou (Ale bylo by to super, kdyby si každý čech vzal slovenku, tak bychom vlastně zničili jedno Klausovsko-Mečiarovské rozhodnutí a byly bychom opět spolu):D:D:D:D:D [upravil dne 21/10/2008 Medvěd] Medvěde... vždyť spolu vlastně jsme... Jak dlouho vydrželo to odloučení od rozpadu do vstupu do EU, NATO, Schengenu...?
    • 97
  14. Edison

    Musím měnit SPZ?

    Přečti si, co je jinde v tomto vláknu a ještě i v jinym... Písmena a číslice. Nejméně jedno písmeno a nejméně jedno číslo. Celkem 4-7 znaků. První písmeno použité v RZ označuje kraj. Zakázaná písmena jsou např. O pro svou zaměnitelnost s 0. Toho se však dá využít při tvorbě RZ: EDI S0N, CAR L0SS.
    • 28
  15. Edison

    Čeština, slovenčina

    Slovenčina mi přijde taková.. jak bych to.. měkčí... Líbí se mi... :-)
    • 97
  16. No, nevím, jestli by to mělo smysl při velkém tepenném krvácení a jestli by to vůbec šlo realizovat v případě, že nelze človéka z vraku dostat. Ta krvácení by se zastavit mohla nechat.
    • 17
  17. Edison

    Krajské volby 2008

    Asia rulezz!!
  18. Edison

    Krajské volby 2008

    Pche... jdi do háje zelenýho s poloosama a flekama na triku... Teď se tu vydělávaj miliardy... ;-)))) Ha mám Tě, nastrčený ředitel nějaké nemocnice :D:D [upravil dne 21.10.08 Mitja] Dokud mi to neprodaj, nic takovýho dělat nebudu... ;-)))
  19. Edison

    Jakou máte SPZ ???

    Co není, může být... Viz vyhláška o registraci motorových vozidel. 4-7 znaků, nejméně jedno písmeno a nejméně jedno číslo. To jsou základní pravidla uvedená v této vyhlášce. Jo... jsou písmena, která jsou zakázána a nejsou přidělena ani krajům. Jde například o písmeno O, protože používaným fontem bybylo zaměnitelné s 0. Čehož by se dalo taky řádně využít, že. Např. moje by hravě mohla vypadat třeba takto: EDI S0N, Nebo hezčeji CAR L0SS. Neměl by to být problém, pokud bych byl pardubičík, nebo budějčák... Nuž.. nésu... Jinak ještě platí, že první písmeno použité v RZ označuje kraj. Ale jak by to bylo v RZ na \"žádost\" to nevím. [upravil dne 21.10.2008 Edison]
    • 81
  20. Edison

    Krajské volby 2008

    Pche... jdi do háje zelenýho s poloosama a flekama na triku... Teď se tu vydělávaj miliardy... ;-))))
  21. Edison

    Krajské volby 2008

    To je zvláštní... podle aut a paláců zdravotních pojišťoven to vypadá na docela solidní a dokonce státem garantovaný vejvarový podnik... ;-)
  22. Edison

    Krajské volby 2008

    Kapitační platbu realizuje ZP lékaři, který vede tvou zdravotní dokumentaci. Praktický lékař. To má za to, že je to TVŮJ lékař. To vidím vcelku jako vpořádku. Jinak aždé pojištění má silně sociální charkter se silným systémem přerozdělování. Mělo by to fungovat. Leč... to by si nepřiměřené částky nesměly pojišťovny nechávat v kapse. Ono pozdržení plateb jeden měsíc, po který takto zadržené finance vhodně investuji nesou nemalé výnosy. Zejména je-li takových peněc dostatečně velké množství. Mě procházet miliarda měsíčně rukama, i s tím, že je musím zase vyplatit, tak jeden měsíc přeci nikoho nevytrhne... Otočit miliardu na burze... a podotýkám že na jistotu... může být docela slušný vejvar. ;-)
  23. Edison

    Krajské volby 2008

    Proti kapitačním platbám taky nic nemám.. A jak souvisí regulační poplatky s volbama? Je to taky jedno z témat programů politických stran a politiků, ne?
  24. Edison

    Krajské volby 2008

    Zdravotnictví obecně může oplývat třemi vlastnostmi: 1. Dostupnost, 2. Bezplatnost, 3. Kvalita. Zvláštní je, že vždy může mít jen dvě z těchto tří vlastností. Kombinujte sami. ;-) A dodávám, že to platí na celém světě, v každém státě, v každém zřízení a v každé ekonomii... [upravil dne 21.10.2008 Edison]
  25. Edison

    Krajské volby 2008

    To je na ten zbytek, víš? Věř nebo ne, ale ony ty náklady na vyšetření nejsou 30 korun. A proč dostávájí doktoři peníze i za pacietny, které nevidí (myslím z pojišťoven)? tzv. \"kapitální platba\". Náklady na vyšetření hradí pojišťovna a to dokonce kapitální platbou i za pacienty, kteří k lékaři ani nechodí, jen za to, že je lékař vede v evidenci. Regulační poplatek je nenahrazuje. (Ne)unkčnost regulačního poplatku jsem popsal jinde.
×
×
  • Vytvořit...