Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    jazykovy koutek po nekolikate :)

    Mě to logický teda vůbec nepřijde... Stejně se dá reagovat na otázku ironií, nebo právě oslovením \"blbe\" v případě, že tím chci naznačit nemístnost, případně ironický poddtext samotné otázky. ;-) Takže to vůbec jednoznačné není. A ad mě/mně: mne=mě!!! mně=mi!!! me nic není a v případě nepoužívání diakritiky mne může býti sinlě zavádějící. A chybějící čárka ve větě zcela mění obsahově celý smysl, protože se diametrálně změní vztahy mezi větnými členy a některévětné členy se změní v jiné větné členy.
  2. Edison

    jazykovy koutek po nekolikate :)

    Ad diakritika: A: Ahoj, jak se vede? B: Blbe! A teď mi vysvětlete, co tím B měl na mysli. ;-)
  3. Hlavně Kocábovo chování vytváří dojem, že porušovat práva se tu vlastně smějí, ba dokonce i s vládní podporou. Nebo snad ne? Jedna skupina to může a jiná ne? Sám kocáb si nevidí do úst!!! Má ji plnou antidiskriminace, ale zatím jen diskriminuje většinu tím, že podporuje menšiny v porušování práva a zákonnosti. A to jako vládní činitel!
  4. Zapoměl dodat: \"Normální člověk si hlavně nepřivlastní něco, co není jeho (byť by to bylo třeba ničí, tak prostě nemá právo s tím jakkoli nakládat).... a hulákat na celé kolo, že má na svůj styl života právo\". ;-)
  5. Edison

    jazykovy koutek po nekolikate :)

    Tohle je ale úplně o něčem jiným. Píšu hovorovou češtinou, ale hrubky (snad) nedělám. Já taky neberu ostravákům jejich \"kde jdeš\" (místo kam jdeš), brňákům jejich \"oni vijou\" (místo oni ví), i když mě to tahá za uši, stejně jako někoho moje pražský \"-ej\". To je prostě místní dialekt a ten je v pořádku. Hrubky ale v pořádku nejsou a, i když to normálně nekomentuju (je to každýho věc, jak se prezentuje), tak tenhle topic je právě o pravopisu a tak se prostě přidávám na stranu těch, kteří nechtějí, aby se psaní s hrubkami stalo běžnou věcí. btw Oni neví, protože ví on, ale oni VĚDÍ. ;-) S tím nářečím a pravopisem, použiji uvedeného příkladu: vijou/vyjou. :-) Shoda podmětu s přísudkem bývá taky dost hrůza, a i při užití nářečí tato pravidla platí. Takžre psát správně nářečně není nesmysl. O koncovce -a ani nemluvě. A nejhorší není to, že někdo něco neumí, nebo neví. Nejhorší je to, že je mu fuk, že neumí svůj rodný jazyk, ba dokonce když ho umí, ale na jeho správné užívání prostě kašle. To mě už opravdu přivádí k nepříčetnosti, až k opovržení. [upravil dne 2.7.2009 Edison]
  6. Vezmu to od toho, proč to majitel nezlikvidoval. Nevím to, ale jako jedna z možností je, že právě prto, že tam už byli squoteři. A zadruhé, i když majitel nezlikvidoval stavbu jak možná měl, nikdo nemá právo tam vlézt a jen tak se tam usídlit. Navíc se pak domáhat něakých práv, když jediný, kdo má práva k tomu objektu je majitel. Squoteři tam 1. Vůbec neměli co dělat od samého počátku (a to je jedna z možných příčin, proč to nebylo zlikvidováno) 2. Když už tam byli, měli obratem sklopit uši a vyzmiznout (a umožnit výkon vlastnických práv tomu, komu to náleží). 3. Porušovat práva druhých a hulákat cosi o právech svých přímo k dané věci, to je, s odpuštěním, na přesdržku. Nemluvě o tom, co jsou zač. Jedni maj chodit do školy a další by měli začít pracovat. To, že 80% z těch školou povinných jezdí na víkend k mamince se nadlábnout a nablábolit, jak jim to v tej škole jde... No nic. Já bych na kohokoli kdo brání výkonu vlastnických práv zejména takovýmto způsobem a ještě tluče \"ústy\" o právech na svůj způsob života (tím jako je vlézt něomu cizímu do domu a tam se usadit???) Jak tu někdo napsal: Je krize, povodně... houbelec bych jim hleda. Bydlení postiženým povodněmi a tihle na pomoc postiženým oblastem. [upravil dne 2.7.2009 Edison]
  7. Edison

    jazykovy koutek po nekolikate :)

    Mluva hovorová, lidvá, nářeční... je mi fakt milejší, než hrubky, který i vyskakujou z textů na monitoru. I nářečí se dá napsat pravopisně správně, bejt sprostej zrovna tak. O interpunkcích nemluvě, jelikož mnohdy taková čárka ve větě dovede zcela změnit, nebo obrátit smysl. To si pak říkám, co tím chtěl autor říci.
  8. Edison

    Hádej co jsem-ŘEŠENÍ :D

    Tak něco podobného mám z, blahé paměti, NDR. Háček na tašku na desku stolu. Hodí se to třeba v restauracích a pod. Jen... tady u toho si nějak neumím představit, jak je to udělaný, že se to neotevře. Jak budu doma a najdu to, dám sem foto řešení toho soc. vynálezu.
    • 83
  9. Edison

    jazykovy koutek po nekolikate :)

    Já teda nevím, ale na NTB mám nainstalovanou CZ QWETRTY a nemám problém ani s háčkama (je to stejně rychlé jako bez nich), ani se spec. znakama: !@#$%^&*()-= CZ QWERTY má totiž jednu nepatrnou vlastnost, že když se k [shift] stiskne [ALT] tak to píše znaky z EN klávesnice a to jen po dobu držení [shift]+[alt]. K psaní na mobilech: Je to kapku složitější, ale i tam to není zcela vyloučeno. Moje K750i i K610i to uměj bez problémů, dokonce i v T9.
  10. Mno... další co hledá v textu něco, co tam není. Napsal jsem to naprosto obecně. To, že někdo neumí holt komunikovat beru jako realitu a tak je to taky míněno. Až si o někom budu myslet, že je to vůl, tak napíšu, že je vůl, bude to konstatování mého názoru na onu osobu, a nenapíšu to, co jsem napsal. A až někoho budu chtít urazit, což nemám zapotřebí, mj. z důvodu naprosté malichernosti dané záležitosti, udělám to s nadhledem a takovou grácií, že si toho jen málokdo všimne. ;-) [upravil dne 1.7.2009 Edison]
  11. No... urážky si představuji jinak... Krom toho kdokoli, kdo je holt na tak nízké úrovni mě opravdu urazit nemůže. To prostě beru jako jeho styl komunikace. ;-) Ale už je to fuk. Je to Tvý rozhodnutí a máš na něj právo. Nechme to být... ;-) [upravil dne 1.7.2009 Edison]
  12. \"začal přiostřovat\", \"viděl jsem v tom začínající fame\"... Promiň, ale podle mě jsi to zamkl na základě dojmů, nikoli skutečné reality. Proto mluvím o přehnanosti. Chápu, chcedš zabránit něčemu, ono to tam ale ještě ani není. Teda aspoň podle mě.
  13. None... já prostě nerozumím tomu, jak chtěj zakázat něco, co není povoleno. Ano, demolice, tomu rozumím... Ale tu bych zrealizoval ihned po první výzvě k zahájení stavebního řízení. Prostě nepřijde, pošlu výhružku, nic neudělá, pošlu buldozery. Do dvou měsíců to může být vyřízeno. A v rámci předběžných opatření by to šlo i během dvou týdnů.
  14. 80% těch harantů si jezdí na víkend domu k mamince na oběd a vyprat prádlo. Kdyby tak rodičové věděli, že jejich ratolesti nejsou na internátě, ale v cizím baráku. K tomu mě zarazilo včera v bedně další: Jakýsi stavební úřad chce vdat rozhodnutí o zrušení (černé) stavby. By mšě zajímalo, jak chce papírově zrušit něco, co papírove neexistuje. Tomu takyříkám kocourkov. Takovýmu rozhodnutí se přestupce vysměje.
  15. Já chci taky dostat bydlení... jen tak... Jinak je do diskriminace!!!
  16. Tak mám nzamkli další vlákno. I když se časem rozvinulo kapku jinkak, pořád bylo slušně argumentováno. Nějak postrádám nějaký vážnější důvod k jeho uzamčení. Podle mě ukázka přehnané moderace fora. :-(
  17. Tak je jasný, že jezdím-li tak, že si dávám bacha na všechny kolem sebe a počítám s tím, že mě všichni CHTĚJ sejmout, že to riziko snížím (už mockrát se mi tento styl vyplatil), ale k absolutní eliminaci pomůže sad už jen nevytahovat paty z baráku... A jak známo, ani to není dokonalé, protože se sem tam najte někdo, kdo Ti přijede s kamionem do obýváku. Neuděláš vůbec nic.
    • 55
  18. Edison

    Pozdní nástup turba

    EGR jsem zaslepil. Bez výsledku.
  19. Lidi, co lítaj taky tomu věřej. Občas je jim to však prd platný. A k tomu ježdění: Nežiješ v nepronknutelné bublině. Snad snižuješ riziko, ale nikdy ho neodstraníš úplně. A letecký společnosti jsou v toémhle na tom podobně.
    • 55
  20. To si bohužel jen myslíš, že je ve Tvých rukách... Mimo Tebe je v rukách lidí od návrhu, výkresu, konstrukce, výroby, údržby... až po spousty lidí a řidičů pohybujících se kolem Tebe.
    • 55
  21. A to nemluvíme o množství přepravených osob. A v tom je ten háček.
    • 55
  22. Bych ten spínač vyhodil a dráty zaizoloval (nebo to spojil natrvalo, podle logiky). A byl by pokoj na vždy. ;-)
    • 21
  23. Mno... jak bych to... Pokud by došlo k přímému úderu blesku do vedení, což není zcela nereálné, tak pokud nejsou provedena především opatření vyšších tříd, tak Ti tohle opravdu nepomůže. Bez ohledu na to, jestli to je nějaká značka nebo ne. Výrobce se z toho dostane především tak, že snadno prokáže, že ta vyšší opatření zrealizována nebyla. To už ovšem výrobce pochopitelně nikde neuvede. Zkrátka.. ochrana před bleskem by měla být vždy řešena komplexně, jinak není a z principu ani nemůže být zcela funkční. Proto jsem popsal jednotlivé účinky a odlišnosti ochran. Z toho je snad vcelku jasně patrné, že vysoce energetické výboje, které se maří velkým jiskřištěm doutnavka s kondem spálit nemůže. To je prostě fyzika. Z těch zásuvkových přepěťovek by bez vyšších tříd ochrany zřejmě zůstala jen plastová vodivá koule.
    • 26
  24. Jestli je problém v doutnavce, tak ano. Což mi ale nepřijde. Zničit doutnavku je opravdu vcelku problém.
    • 26
  25. Edison

    Pozdní nástup turba

    Hmmm... to vypadá fakt velmi podobně. Z toho stavu 2-3 tis ot. \"bez turba\" se dostanu snadno tak, že vyšlápnu spojku a protočím motor, tak na ty 3. Pak top zase jede do chvíle, kdy zase jedu třeba do kopce na 3, drřím 50 km/h, to jsou asitak ty 2 tis. ot. Málo plynu, chvilku to držím. Pak přidám a ono jakoby nic. Takže.. jakmile něco zjistím, určo to sem dám.
×
×
  • Vytvořit...