Čemu říkáš \"specoš čočky pro xenony\"? Jinak u HID výbojek není usměrnění kužele světla jiný, než u žárovek, protože vlastní zdroj světla je geometricky dost přesně stejný. Je tam cca 3x vyšší svítivost a jiná barva světla, což pak pochopitelně zvýrazňuje rozdíly v osvětlení v jednotlivých místech dopadu světla. Já jsem dal bixenon čočky od Fx a mohu říct, že jsem maximálně spokojenej. Zdánlivě to dokonce svítí o něco míň, než žárovky. Ale je to dáno dvěma věcmi: 1. Světlo je rozloženo naprosto homogenně, což u jakékoli paraboly se stínítkem před žárovkou říci nelze, takže z paraboly jsou pak místa osvětlená více (s větší intenzitou) a méně (s nižší intenzitou). 2. je to barva světla.